Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

    Темата е много наболяла за мен. Няма как да се пусне нет а трябва да има. разтоянието е около 5-7 км права линия на 1-то място и 20-тина на другото. по късото разтояние ми е по-интересно, струва ми се реално. не искам скъпи речения и сателитен нет, а просто и ефикасно решение на проблема. ще се радвам ако някой може да помогне.

  • #2
    По принцип сме карали и над 20км и става без проблем но само ако е далече от големи градове. До преди години и в София си вървеше идеално но сега уви. И така основните проблеми са наличие на клетки на GSM оператори по пътя или в близост до него. И разбира се изискването двете "чинии" да се виждат оптично без препятствия помежду им. На 20-на километра ще излезе около 2 Мбит-а ако всичко е наред...

    Това са ми спомените от времето когато се занимавахме и с това. От това време са ни останали и много у-ва тъй че ако решиш че ще се пробваш се обади да ти дам това онова...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Къде се намира мястото, където искаш да пускаш нета ?
      в град ли е или....
      Венци е прав в град ситуацията е зле еле па в София...
      ако е извън населено място става и с устрийства на 2.4 Мhz, а най добре е с такива на 5 Мhz
      но са по съпи
      и задължително насочени антени...
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
        Венци е прав в град ситуацията е зле еле па в София...
        ...

        В София си е зле отвсякъде. Преди време бяхме пуснали wireless от Зона Б5 до района около Операта. Т.е. нищо и половина като разстояние. И по едно време като се почна - ту има, ту нема нет.
        Оказа се, че на един строеж по трасето между двете антени са вдигнали кулокран - като се врътне на едната страна - блокира пряката видимост и нет няма, като се врътне на другата - освобождава и нет има ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          не е за софия и за град изобщо, то си има нет тука. аз искам да си пуна на вилата нет... скоро ще се заемам, Венци мерси ще се обадя като нещата станат съвсем конкретни...

          Коментар


          • #6
            И за двете разстояния става със у-ва на 2.4 GHz. По евтини са и има голямо разнообразие от по стари модели на супер цени. Плюс това не забравяйте че 5.4 или 5.1 не е свободна честота и рано или късно и там ще се затегнат нещата.
            Надежните у-ва от този тип /които аз съм изпробвал/ са от марките RADWIN, BREEZNET +имат и у-ва на 5.4
            закачаш им две антени примерно california те са по към 20 dB. Насачваш ги и готово.
            На 5 км ще изкарат мин. 36 MB , а на 20 те поне 12 Mb

            Вносителите са основно два
            http://www.videomaxavs.com/
            http://www.rct.bg

            Успех
            Ако има нещо питай.
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • #7
              Re: WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              не е за софия и за град изобщо, то си има нет тука. аз искам да си пуна на вилата нет... скоро ще се заемам, Венци мерси ще се обадя като нещата станат съвсем конкретни...
              3g мрежата на Глобул не те ли устроива като скорост ??? и няма ли да ти е по евтина от изграждане и подържане на линкове за нет ??? незабравяй юридическата страна на въпроса по изграждането

              ако всички си построим кланници щото ни трябва по 2-3 кг месо кво става далекосъобщителен оператор ли ще ставаш ???

              можеш да го направиш, но ще се сблъскаш с доста нещица....и в правен и в технически аспект...и ще ти легне не малко парици
              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

              Коментар


              • #8
                Re: WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

                globul не ползвам, с Мтел съм и не има знам условията. с мтел е скъпоа услуга, демек става за кратко време. аз искам постоянен нет. глобул мога да си взема за нет, но каква скорот ще потдържа и колко ще ми струва това на месец? за по 10-тина часа на ден? поне...

                Коментар


                • #9
                  Re: WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

                  Обади се в Глобул и попитай за новия нет от 3g мрежата им ! Ще си задоволен от отговора и скороста им вярвай ми. А М-тел ще почакат малко тука докато хранят Левски няма как да са по евтинки
                  S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                  или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                  пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                  Коментар


                  • #10
                    Re: WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

                    UMTS/HSDPA на Глобул е добро решение, но първо се увери дали на вилата има такова покритие.
                    Условията на Глобул са тук - http://www.globul.bg/bg/data_sim.html#
                    С телефон максималната скорост е 384 kbps, а с HSDPA карта до 1.8 Mbps.
                    Разбира се, скоростта зависи от покритието и от моментното натоварване на мрежата.
                    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                    Коментар


                    • #11
                      Re: WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

                      Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                      UMTS/HSDPA на Глобул е добро решение
                      Добро за какво? 15 МВ срещу 18 лв до 300 МВ срещу 72 лв и между 0,60 - 2,40 лв на всеки допълнителен МВ ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

                        Колеги вие май нещо не сте разбрали за що иде реч. Насов пита как да си пусне интернет у тях. А не как евентуално да провери дали някой му е пратил поща... Интернета който върви през мобилните оператори става само да си проверявате пощата и то не много често и то ако не ви е като моята... Или поне ако не сте като Бил Гейтс и да не ви интересуват месечните сметки...

                        Интернет свързаността ми в къщи където сме две семейства прави трафик ~1.5ТБ месечно За какви 300 Мб говорите, та този трафик го правя на час...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Re: WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Темата е много наболяла за мен. Няма как да се пусне нет а трябва да има. разтоянието е около 5-7 км права линия на 1-то място и 20-тина на другото. по късото разтояние ми е по-интересно, струва ми се реално. не искам скъпи речения и сателитен нет, а просто и ефикасно решение на проблема. ще се радвам ако някой може да помогне.
                          Имаш ли пряка видимост към по близкото място ?
                          [url]http://www.bezdom.info/[/url]

                          Коментар


                          • #14
                            Re: WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

                            Имаме над 20 такива линкове работещи от години, от както минахме на 5 Ghz спряха проблемите, линковете работят перфектно, все едно лан, даже и кънтър страйк се играе със 25-30 латенци . На разстояние около 20км скоростта ще бъде около 15-20 мегабита, ако е чисто може и повече а ако е зашумено може и да е малко по малко . За по подробна информация пиши на ЛС.
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #15
                              Re: WiFi през 5-20 км или как иначе да се пусне нет от по-голямо разстояние.

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Колеги вие май нещо не сте разбрали за що иде реч. Насов пита как да си пусне интернет у тях. А не как евентуално да провери дали някой му е пратил поща... Интернета който върви през мобилните оператори става само да си проверявате пощата и то не много често и то ако не ви е като моята... Или поне ако не сте като Бил Гейтс и да не ви интересуват месечните сметки...

                              Интернет свързаността ми в къщи където сме две семейства прави трафик ~1.5ТБ месечно За какви 300 Мб говорите, та този трафик го правя на час...

                              именно!

                              аз трафик генерирам доволно. а и искам постоянне нет.


                              така относно видимостта. значи местата са 2. едното е ясно другото под въпрос и постоянно се променя. та за него сега незнам , ще трябва да има пряка видимост .

                              другото обаче е реално. от град Трън, който май е най близката ночка с прокаран нет, до село джинчовци искам да пусна нет . по пътя разтоянието е около 20 км, по права линия малко по-малко. та от баш самия трън видимост няма, но има хълм, над градЪ, който хълм макар и невисок има пряка видимост. задачата, както си я представям не е никак лека. трябва да се пусне нет от долу до горе, с кабел или без, и оттам да се прати към мен. относно устройствата не съм много в час. знам че трябва да са насочени, с пряка видимост, но модели и честоти хмм... другото, което ме притеснява е сигурността на антената над града. там не е богат район ако ме разбирате, тез неща се забелязват...та незнам. мислих да не пускам скоро нет там, но май ще се наложи да ида за няклко месеца и ми се щеше да не съм само на поща и АйСиК/тир/ю...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X