Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Ми да ти река на теб и на някои преди теб. Има защо скъпите каски да са скъпи. Аз си пазя и немската каска от преди 90-та, ама от години карам със SHOEI. Също така не съм привърженик да се кара "n-брой години" с една каска. Все ми се струва, че на 4 / 5 години е редно да се сменя. Материалите (не външната пластмаса) стареят. Това е лично мнение де. Кой както разбира живота, така го живее. Моята глава си ми е ценна.
    Иначе мотора ми е горе долу на цената на каската. За другите работи е ясно, че общо са повече от мотора.
    Стояне, въпросният човек си купи марушина месец след като си изпусна някакъв нолан на асфалта.
    От кормилото му падна след крупните няколко разходки експлоатация.
    Вече не била сейф. Опасна станала, скрап.
    Марушин-а за хилядаиебалиго колко лева не мисля, че го ползва и 10 пъти преди да реши, че мотора като цяло не е за него.
    Той и не беше но няма да е ОК ако самият той не стигне до този извод.
    Ей за такива манекенски изцепки говоря, които за мен са излишна парвенющина, която предизвиква предимно насмешка.
    Но не всичко е черно и бяло.

    Враг усраине

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      и някаква нова технология тука правят едни хора, извинявамм се-не е спам
      https://www.youtube.com/watch?v=OVn1q3muPCg

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        И аз съм с nishua enduro carbon и съм много много доволен от нея.Като затворя визьора и все едно затварям стъклото на колата-нищо не се чува+че не усещам че ми е на главата


        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Аз много харесвам мотористите за един ден, не като колегата. Че те са най-добрите източници на запазени аксесоари и дори нови (от магазина) мотори.

          ? Карбона нямаше ли някакъв срок на разпад? Което отваря въпроса и за карбоновите елементи или те са "карбонови"
          И аз имам общо впечатление, че леките каски са с минимум тапицерия.

          Абсурда с който се сблъсквам е, че ако каската е модел 2-3 г. максимум, части (визьор, подплати) има, като отмине периода €§*№@€
          ? Колко да се ползва една каска, то накрая вътрешната част, каишката, стъкло, механизми все нещо заминава. Да оставим факта как изглежда.

          ? Тази nishua enduro carbon има ли вградени очила?
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Не
            HONDA NC700X '13
            HONDA Wave 110i '13

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
              Аз много харесвам мотористите за един ден, не като колегата. Че те са най-добрите източници на запазени аксесоари и дори нови (от магазина) мотори.

              ? Карбона нямаше ли някакъв срок на разпад? Което отваря въпроса и за карбоновите елементи или те са "карбонови"
              И аз имам общо впечатление, че леките каски са с минимум тапицерия.

              Абсурда с който се сблъсквам е, че ако каската е модел 2-3 г. максимум, части (визьор, подплати) има, като отмине периода €§*№@€
              ? Колко да се ползва една каска, то накрая вътрешната част, каишката, стъкло, механизми все нещо заминава. Да оставим факта как изглежда.

              ? Тази nishua enduro carbon има ли вградени очила?
              Този не е точно като останалите.
              Вероятно още му стоят скътани някъде заедно с цялата ачербис пласмасория.
              Иначе за кратката кариера купи 3 фулфейс шлема: марушина, нолан и един ендуро шлем на капа.
              За последният се сещам периодично и го питам но всеки път ме подсеща, че не е отваряем [emoji23]
              Не е лош човек но не е подходящ за източник на ненужна екипировка защото при него "паре као весниции".




              Враг усраине

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                От EICMA си харесах новата
                AGV "SportModular"

                наистина много удобна, лека и функционална каска, мерих размер М, лепна ми веднага, не ми убиваше никъде, обикновено всички каски ми прищипват бузите и трябва да мине време, за да ми станат удобни, а AGV-то като чели е създадена специално за моята кратуна. Остава само да се самонавия и дам 700 евро...
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Бе ти се навий, ама каската ще се отпусне!
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Аз пък бих те посъветвал да оставиш което докъдето се е навило и така до пролетта.
                    Ако имаш късмет ще "ръждяса" и ще похарчиш тези пари за нещо по-смислено.
                    Така или иначе хвърляне на 1400лв през зимата за шлем е тотална безмислица.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Така или иначе хвърляне на 1400лв през зимата за шлем е тотална безмислица.
                      Интересно защо така мислиш? И не гледай само от собствената си камбанария. Кефа цена няма. Ако някой си науми,че нещо му харесва и иска и може да си го купи изобщо не е работа на хората за какво си е дал парите и колко е дал. Аз лично си сменям каските през 5 години, като карам само с модуларни защото просто съм с очила и пробвах в началото с ендурски каски , ама толкова очила загубих ,че.... Последната ми каска е Шоей Неотек , а предпоследната с която карах до миналата година беше Каберг Дюк Хай Вижън(неоновата). Значи разликата в цените е два пъти и половина в полза на неотека. Като ги сложиш на главата си в първия момент си казваш : Къде е логиката едната да е толкова по-скъпа от другата като усещането е почти еднакво. Неотека има невероятно проветрение. Сигурно няма друга каска с такова. Чета тука ,пишете за това колко били шумни отваряемите каски, колко били тежки и т.н. Това нещо може да се усети само ако човек кара малко. Ако караш по 400 до 600 км на ден в продължение на поне 10 дена ще свикнеш с ВСЯКА отваряема каска и последното нещо дето ще ти прави впечатление са точно тия качества. Миналата г. за 24дена до Мароко и Кабо да Рока с Каберга НЯМАХ НИКАКЪВ ДИСКОМФОРТ, тая г. за 18 дена пътуване из Алпите, после по Ривиерата и обратно през Адриатика с Неотека УСЕЩАНЕТО БЕШЕ СЪЩОТО. Качествата на скъпата и евтина каска се установяват, когато изобщо не мислим за тях(при катастрофа, каквато не пожелавам никому). Така ,че кой колко пари дал за каска си е лично негов избори усещане, както и на финанси разбира се. Има хора дето имат пари за хубава каска , но се цинцарят и тъй като не са пострадвали поддържат едни тези ,че някои били прекалено скъпи заради име само . Щом са толкова скъпи , това не е ей така заради максималната печалба само . Това са неща дето всеки сам си ги решава за себе си .

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                        Интересно защо така мислиш? И не гледай само от собствената си камбанария. Кефа цена няма...
                        Ами най-малкото защото зимата обикновено не се ползва и по-добре да стои в сайта отколкото в килера.
                        Пък и през време на навиването току виж я хване прИмоцията.
                        А това, че кефа цена няма ми е до болка позната сентеция
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Ами най-малкото защото зимата обикновено не се ползва
                          Моторите зимата не се ползват от 3/4 от хората дето имат и карат. А останалите?

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            В района на Младост съм засичал редовно мотор с кош през цялата година.
                            Кара си го с кожен шлем дори и като вали сняг.
                            Не съм сигурен дали са 1/4 от моторджиите но те просто си карат.

                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Добре де - аз наблегнах на по висока слюда +дефлектор резултата е такъв че и най смотаната каска да сложа шум вятър е все едно и също.
                              Супер комфортно е.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Слюдата с това нещо (слагам му снимката та да не се чуди някой като мен с какво ни "цакаш" ) е много "потентна" комбинация.
                                Стига да бъде приложима, защото не за всеки тип мотор е.
                                А "нещото" е адски удобно защото за разлика от просто по-висока слюда може да се конторлира въздушният поток според нуждата.
                                Аз преди време на единият мотор поставих много висока слюда.
                                Добре, обаче се появиха проблеми при някои условия.
                                Шуберт-а например спира да е вентилиран каквото и да правя. Само с отваряне се оправя.
                                На горещо това е драма. На много студено - също.
                                Ако слюдата беше по-ниска с такова нещо отгоре нямаше да има подобен проблем.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4717W.jpg
Прегледи:1
Размер:15.0 КБ
ID:5772691
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X