Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
    Все едно аз пиша . И модела на каската и проблема ми бяха същите. Реших го с 3 лентички тънки лентички обикновено канцеларско тиксо. Не дразни естетически и едва се забелязва. Лепиш по долния ръб на пинлока и еда горе. Няма проблем за сега . Едва си личи тиксото . Чудя се дали това не е дефект на ДЮК-а. Дадоха ми съвет да пробия слюдата с 1мм свредло в някой край и да сложа бяло гумено тампонче(в комплекта на каската ми имаше), ама не ми се разпробива. Иначе е много дразнещо както караш и си с вдигнат подбрадник изведнъж да ти се отлепи пинлока и става филм . Това ми се случи докато изпреварвах с около 130 и щях качествено да загазя
    Благодаря за съвета - ще пробвам. че не ми се дават сега пари за нов - 70 лв. платих за стария от БГ купуван.

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      Какво е това пинлок? Да не е плаки против изпотяване?
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Какво е това пинлок? Да не е плаки против изпотяване?
        аха

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Вече мога да се похваля с нова каска и аз Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3296946.jpg
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:5708200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3296949.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5708201 Малко ми е трудно да свикна с механизма ама ще се справя Само едно въпросче - дали подплатата ще се слегне малко? Уж я взех точен размер - L 59/60 см. Измерих си главата - 59 см. но малко като, че ли ми стиска. Старата каска я ползвах временно от един приятел и тя ми стискаше леко и за това реших да си купя вече по мой размер но уви. Надявам се да послегне малко, че иначе кофти

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Не се притеснявай, след няколко карания ще се отпусне.

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              27 години карам и не съм усетил нужда от такива плаки. На предишната ми каска Суоми стъклото беше намазано отвътре с нещо ама аз докато разбера че е против изпотяване, частично го изчистих със спирт. На сегашната ми каска гледам че има пъпки за закрепване на стъклото ама нямам нужда.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Честито за придобивката!

                Първоначално публикуван от Rampeidj Преглед на мнение
                Надявам се да послегне малко, че иначе кофти
                Ще послегне. Трябва малко да ти заеме формата на главата и ще си ОК.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Моята за една година и нещо не можа да се окалъпи та накрая я натаманих с чука. Сега ми е супер удобна.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    С чука не, но и на мен след като ми се свърши чакалото каберга да "улегне" и да спре да ми подбива тиквата след няколко часа каране...
                    Вълшебните думички бяха изречени, една отворена скоба от водно съединие с малко ток в двата края и тъпият стиропор придоби нужните извивки!
                    Та това с улягането не за всички каски "работи", квото и да пише по форумите [emoji5]
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      С чука не, но и на мен след като ми се свърши чакалото каберга да "улегне" и да спре да ми подбива тиквата след няколко часа каране...
                      Вълшебните думички бяха изречени, една отворена скоба от водно съединие с малко ток в двата края и тъпият стиропор придоби нужните извивки!
                      Та това с улягането не за всички каски "работи", квото и да пише по форумите [emoji5]
                      Улягането би трябвало да важи да дунапрени и всичко меко във вътрешността.
                      Но този know-how е доста ценен...
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Но не с модерните скоби, които се натягат с винт.
                        По-дебели са и трябва електрожен... [emoji3]
                        Едновремешните лентови скоби, дето се стягаха с шплент.
                        Все тая, тънка ламаринена лента, като се огъне на дъга с нужната форма и нагрее, дялка стиропора фино, като миш - сиренце!
                        Иначе дося каберг-а да ми е окалъпил тиквата по-скоро!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Леле чета и не вярвам на очите си чукове скоби Една каска не ми ли пасне на китарата не я ползвам,тия каберги и разни други такива сигурно ли е че сте подбрали точен размер?Мерих чисто нов Shoei xr1100 оня ден,буквално ми залепна като отлят,нося L на AGV и xl на зимния Шуберт тая беше L,пасна ми като ръкавица...

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            Тека е доде гледате на каската като на пийсмейкър...
                            Да, в един момент може и да се окаже и това, пу-пу!
                            Обаче през цялото останало време от нея се очаква да ми е УДОБНА!!!
                            Иначе - да, размера е ок, просто тиквата ми е леко квадратна, явно.
                            Доде не мина нагорещена маларинка ми беше тегоба.
                            Татова каските не са яйца... Споко, нема да им се наруши нано-поломорфната структура, ебаси!
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              Интересно в кой магазин ще ме оставят по 1 час с всяка каска на главата та да разбера дали ще ме заболи тиквата или няма. Да не говорим ако купувам по интернет.
                              Суомито е L и още като я сложих ми стягаше, обаче след седмица улегна сама и сега след 10 г. ми е широка. А тая новата 20-30 мин. се въртях в магазина с нея на главата и беше супер, обаче след час каране почват болежките. Сега след силовата обработка е супер. Някои просто са случили на глави явно, а аз не съм!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Интересно в кой магазин ще ме оставят по 1 час с всяка каска на главата та да разбера дали ще ме заболи тиквата или няма. Да не говорим ако купувам по интернет...
                                Не да им правя четки ама - зед мото.
                                Не че това е панацея, де.
                                Каберга почваше да ме убива след наколко часа.
                                Мен щеше да ми писне доста преди да додея на мУмата там!
                                А тва пък през интернет - no comment, предвид "очакванията".
                                И аз съм хазартна натура ама "леген" през интернет ми идва малко като да дадеш на лут - кертечница.
                                А като имаме предвид, че са масово над 400-500лв... После що ебалника бъка с каски.
                                Аз нямам никакви задръжки да си я мод-на с разни маларинки ама повечето хора гледат на тях като на някаква нано-технология дето едва ли не си подрежда молекулярната си структура на nm от асфалта.
                                Един познат преди няклоко сезона "изхвърли" неговият Нолан щото го изпусна на асфалта от кУрмилото.
                                Не бил сигурен вече, онодел се бил бил!
                                "Похарчи" го на площада в БатаноФци за няколко секунди.
                                Мани, неам думи!
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X