Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Страхотия със "съчмарките"!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Страхотия със "съчмарките"!!

    Днес се запознах с огромна колекция от пушки, излезли от строя /меко казано/ по време на изстрел...
    То не бе "Сент Етиенки" на 100 години, направени за димен барут и гърмяли с "магнуми", то не бяха руски надцевки, с патронник за магнум, но охранителен вариант, които се пръскат на стандартния магнум /познават се по прекъсването на споиката на 10 см преди цевната кутия/, ремонтирани ударници, които са извадили очите на стрелеца...
    Повечето бяха минали през "съдебна медицина", заедно със собствениците, но ме шокира друго...
    Флоберка от биатлон, с дебелина на цевта 2,5 см се беше разцепила в средата, защото стрелеца е забил сняг на десетина сантиметра, от дулния срез...

    С една дума, ако представлява интерес, не е зле да се обсъдят и опасните страни на красивите ни "приятелки", примерно, защо ловците винаги оставят пушките навън и не ги внасят в топло помещение...

  • #2
    И аз бях свидетел как беретата на баща ми се отвори като роза на 10 сантиметра преди края на цевта.Оказа се че при пьрвият истрел тапата на фтория патрон е паднала и сачмите са изпаднали в цевта.При вторият изтрел видях баща ми на земята.От този ден насам подбирам много внимателно патроните.

    Коментар


    • #3
      Днес Хънтъра ми разказа за "Пръви партизан", дето ризницата му останала в цевта...

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от 200 Преглед на мнение
        И аз бях свидетел как беретата на баща ми се отвори като роза на 10 сантиметра преди края на цевта.Оказа се че при пьрвият истрел тапата на фтория патрон е паднала и сачмите са изпаднали в цевта.При вторият изтрел видях баща ми на земята.От този ден насам подбирам много внимателно патроните.
        To за това "духане" му е майката, ама на аутомат не става!

        Коментар


        • #5
          Абе добре е да се опише и защо от болшинството ловжий се правят на свръх-мъже и не почистват пушката си цял сезон...

          Или ако стъпя на прекрасния ни фолклор и пословици:

          Каквото повикало - това се обадило.

          Коментар


          • #6
            Това е много интересна ситуация..
            Обичам да ходя на гости в непознати дружинки, пристигаш без да познаваш никой, оглеждаш се и след 5 минути всички са ти ясни...
            Пушката, брате, пушката...
            Погледни я и ще ти стане ясно задприкладното устройство!
            Не говорим за модели или цена, а единствено за поддържка и състояние...
            Оръжието всъщност е половината от лова, даже оръжията са се отделили в неловно направление /чисто спортно/, докато лова без оръжие се свежда до циганските примки..

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Това е много интересна ситуация..
              Обичам да ходя на гости в непознати дружинки, пристигаш без да познаваш никой, оглеждаш се и след 5 минути всички са ти ясни...
              Пушката, брате, пушката...
              Погледни я и ще ти стане ясно задприкладното устройство!
              Не говорим за модели или цена, а единствено за поддържка и състояние...
              Ма хич не съм съгласен, ша знаиш...!!!
              Не казвам, че пушката на "трапера" трябва да е ръждясъла,
              но по твоя критерии, ще попаднеш на някой чист, подреден, дисциплиниран и т.н. ловец.
              Е, никой не харесва мундарите,
              но зад такава външност и неугледно оръжие,
              може да се крие баш "истинският" ловец.
              Аз лично, рядко си образувам мнението, за 5 минути, правил съм големи грешки така.
              Вярно, има симпатия от пръв поглед и обратното,
              но по-скоро в първите минути можеш да направиш преценка, кой е като теб и би имал общ език с него, отколкото да прецениш ловните му качества по това, дали пушката му лъщи. Ми той може да излиза два пъти в годината на лов и за това да изглежда, като нова.
              За задприкладното устройство можеш да съдиш, само като го видиш в действие, на къра, в гората!!!
              Иначе казано - по пушката посрещат, по стрелбата изпращат!!!

              Коментар


              • #8
                Ако не си влюбен в пушката си, не може да стреляш добре...
                Това си е мое мнение, не ангажирам никой с него, но скромната ми практика показва пряка връзка между мързела в чистенето на оръжието и мързела в мерака за лова...

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Ако не си влюбен в пушката си, не може да стреляш добре...
                  Това си е мое мнение, не ангажирам никой с него, но скромната ми практика показва пряка връзка между мързела в чистенето на оръжието и мързела в мерака за лова...
                  А моите всичките имат белези от бая години по гори и поля и
                  друсане по джиповете.Работни са значи.Е винаги почистени и смазани,
                  в бойна готовност демек.Но никак не са лъскави. И кво не стават ли ?
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    Бъзикаш ли се или се правиш на поет??
                    Ясно ти казах, не е важно колко е потрошена пушката, важно е да е чиста...
                    Има ли ескимос, който е заспал преди да си нахрани кучетата?
                    Можеш ли да спиш , ако знаеш, че от капсула има разхвърляна киселина в цевта и до утре, пушката ти ще е проядена?
                    Забравихте ли "складките" в шкафчетата и пирамидите в оръжейната??

                    Ако в редовното чистене на пушкалата нямаше смисъл, войниците щяха да лъскат други цеви, незнам как е сега, ама ние си лъскахме "Калашниците"!!
                    Последно редактирано от Volk; 29-01-07, 01:21.

                    Коментар


                    • #11
                      Да лъснеш ружьото след лов си е може би едно от удоволствията,поне
                      за мен.Даже преди разкостването на улова.От капсула излита живак.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        Не живак, а "гърмящ живак", тука има професори, ще ти обяснят разликата, аз пък знам че е бая агресивен...заради киселината в него..

                        Коментар


                        • #13
                          Твоето да е,не ми се спори.Въобще не е агресивен държал съм го в ръка.
                          Армейците на N-ската застава като пчелички го вадеха -страшен дум-
                          дум куршум става.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            Ако не си влюбен в пушката си, не може да стреляш добре...
                            Това си е мое мнение, не ангажирам никой с него, но скромната ми практика показва пряка връзка между мързела в чистенето на оръжието и мързела в мерака за лова...
                            Принципно съм съгласен с тези мнения, абсолютно!
                            За любителя важи много!
                            При профитата, гъдела е друг - с к'ва да е пушка, на к'во да е място, при к'ви да е обстоятелства!!!
                            Да е усети, да я овладее, и да я направи част от себе си - безукорна, послушна и смъртоносна...!!!
                            Не се заяждам, не парадирам, просто съм виждал и това..!!!
                            Отдавна излязохме от темата, ако искаш трий наред, или мести в "ала-бала", или прави нова тема!
                            Бих завършил така - подържането на оръжието е част от самоуважението на ловеца(стрелеца)!!!
                            Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 29-01-07, 22:55.

                            Коментар


                            • #15
                              Затова има хора, които основно со манияци в оръжията и лова е така да се каже завършек на тази тръпка и обратно - трапери, които и със секира са готови да тръгнат гората...,те всъщност са баш ловците и тръпката при тях е съвсем друга..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X