Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Басейн ! Как се прави !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Басейн ! Как се прави !?

    Не ми е предмет на дейност, но съм направил около 80 басейна в периода 1994г-2000г . Сега нещата са се развили доста оттогава (предполагам), но технологията е приблизително същата. Не мисля, че ако се намалят стените от 20 см на 15 или 10 ще се направи чувствителна икономия. Пак ще кажа - водата в басейна не е в покой.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #32
      До: Басейн ! Как се прави !?

      За нещо такова говоря -няма бетони по20-30 см.,а пък и тука водата си тежи и тука водата не е покой.Така ,че пак ще попитам - за какво са тези страховити количества бетон,арматурно желязо ? Питам съвсем добронамерено . . http://www.landschaft.at/schwimmteich_entstehung.php

      Коментар


      • #33
        До: Басейн ! Как се прави !?

        Първоначално публикуван от evtimovi Преглед на мнение
        За нещо такова говоря -няма бетони по20-30 см.,а пък и тука водата си тежи и тука водата не е покой.Така ,че пак ще попитам - за какво са тези страховити количества бетон,арматурно желязо ? Питам съвсем добронамерено . . http://www.landschaft.at/schwimmteich_entstehung.php
        Това е интересно решение ,но според мен това е по скоро някакво изкуствено езерце с растителност в него. Не виждам никакви системи за пречистване на водата, което значи след първият дъжд или по силно слънце водата да започне да заленясва и след още 2-3 седмици да си заприлича на блато, каквато според мен е идеята на този проект. Относно изпълнението с бетонни блокчета и мушама, става защото мушамата е еластична и ще издържи определено разтягане. Но след година две започва да се пука, особенно на местата на слепване и ще започне да губи вода. Тази пръст около изкопа имайте впредвид, че и тя ще се слегне колкото и да е трамбивана. Съответно наредените блокчета ще се поразместят. Евтино решение също е да вкопаете басейн, има такива да се продават в различни размери и в комплект с пречистваща система. Обаче ,ако басейнът трябва да е облепен с плочки тогава трябват тези страховити количества бетон и арматурно желязо , защото ако вибрират стените или дъното или се получат пропуквания на чашата ,плочките падат.
        Диян Димитров

        Коментар


        • #34
          До: Басейн ! Как се прави !?

          Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
          Следя темите за басейни постоянно и имам питане, може ли някой да се ангажира с краина цена на куб.м за двата вида басеини с преливници базови изпълнения без екстри +- 10-15% от цената.
          Така за тези като мен ще е по лесно да си направят сметката.
          Благодаря.
          Продължавам да следя,но никой не споделя
          ПАВКО
          0888802068

          Коментар


          • #35
            До: Басейн ! Как се прави !?

            Басейн със скимери с размери 4х8х1.5м около 20 000лв. в завършено състояние. С преливници около десетина процента повече.
            Диян Димитров

            Коментар


            • #36
              До: Басейн ! Как се прави !?

              Разбира се става въпрос за професионално изпълнен с филтрираща система, керамични плочки , осветление и т.н.
              Диян Димитров

              Коментар


              • #37
                До: Басейн ! Как се прави !?

                Първоначално публикуван от evtimovi Преглед на мнение
                За нещо такова говоря -няма бетони по20-30 см.,а пък и тука водата си тежи и тука водата не е покой.Така ,че пак ще попитам - за какво са тези страховити количества бетон,арматурно желязо ? Питам съвсем добронамерено . . http://www.landschaft.at/schwimmteich_entstehung.php
                Не знам какво има под мушамата , но със сигурност е нещо здраво .
                Иначе , не се чудете на чужди сайтове . Имаме си ги в България .
                Басейна на Пампорово е направен точно с мушама ( ако така се казва).
                Имам пред вид х-л Перелик . От 10 години не съм ходил , но не вярвам да са го променили . Мушамата замества фаянс , теракот и др. настилки , но не може да носи тежест . Трябва си изчислена кутия преди тов .
                Друг пример за пояснение - защо са изчисленията . За да не давам съвети .
                Град смолян , има басей 25/12.5 , дълбок в единия край 1.80 , а в другия 3.50 м . След промените за икономии решиха да го направят по-плитък . Направиха изчисления , отляха плоча и фаянс .
                При първото пълнене се спука дъното и ...... до сега стои така .
                Та извода е : направете си трамбовка на дъното . Основно от него започват проблемите .

                Коментар


                • #38
                  До: Басейн ! Как се прави !?

                  Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                  Разбира се става въпрос за професионално изпълнен с филтрираща система, керамични плочки , осветление и т.н.
                  Благодаря.
                  ПАВКО
                  0888802068

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Басейн ! Как се прави !?

                    искам да задам един въпрос - Колко са трябва да са дебели стените и дъното на басеин с размери 20м дължина 2.50м широчина и 1.60 дълбочина? 20x2.50x1.60? благодаря предварително

                    Коментар


                    • #40
                      От: Басейн ! Как се прави !?

                      Вече получи отговор в другата тема ... която не знам защо съществува - дублират се...
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Басейн ! Как се прави !?

                        Винаги има съотношение желязо и бетон към дебелина. Ако е повече желязото това позволява намаляване на дебелината. Въобще науката се казва СТБ - стоманобетон и изчисленията не са никак лесни. За това не очаквай конкретен и точен отговор. Едва ли някой ще се нагърби с такава отговорност . А то наистина е отговорност .
                        Освен това самото изпълнение също не е за експерииментатори. Има си дебелина на прътите и друго важно-профил и ъгли на огъване. Гъстота на поставяне. Едва след връзването им идва и марката бетон. Тя също е важна и може да спести някой сантиметър от дебелината . Но единствено точни изчисления могат да ти гарантират, че след първата зима няма да се спука дъното.(може и при първото пълнене)
                        За това няма конкретен отговор.
                        Сега да изясним друго.
                        Науката за стоманобетона се занимава с оптималното влагане и издръжливоет на материали(желязо и бетон ) Ако искаш да експериментираш можеш да работиш с доста застраховане и да вложиш повече желязо и по- здрав бетон. Тогава изчисления не са ти нужни. 80 кубика вода можеш да ги задържиш с 40 см дъно и 25 см стени спокойно, ако вложиш вместо 15 кг/кв.м желязо двойно повече от нормалното .
                        Едва ли това ти е целта ?
                        Последно редактирано от bgbul; 19-07-10, 18:05.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Басейн ! Как се прави !?

                          Най-добре е да се консултираш със строителен инжинер.Хонорара му ще се изплати многократно от спестените материали и гарантираната експлоатационна здравина.Разбира се може да го направиш на око, като Майкъл, но трябва да знаеш, че басейна се смята пълен(тегло върху дъното) и празен(земен напор върху стените).Също така има значение и слягания на почвата и т.н...Успех!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Басейн ! Как се прави !?

                            Затова и басейните никога не бива да се изпразват напълно през зимата, колкото и грозна гледка да е ...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Басейн ! Как се прави !?

                              Колеги, благодаря Ви за мненията. Още съм на изкоп и не съм решил как да направя, но и това ще стане.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Басейн ! Как се прави !?

                                2 години по късно...имате ли някакви нови решения за по скоро езерце в задния двор, нещо мъничко 2м на 3м и да е около 1 м дълбоко.Много мнения имаше за бриколажа,метро практикер ама нищо по различно не съм засичал там от голяма локва.Дайте някой линк?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X