Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Басейн ! Как се прави !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Басейн ! Как се прави !?

    Първоначално публикуван от ko_go1 Преглед на мнение
    Колеги, благодаря Ви за мненията. Още съм на изкоп и не съм решил как да направя, но и това ще стане.
    Аз се занимавам с басейни професионално.Мога да ти дам съвет ако имаш нужда .Евтини и качествени части има в един сайт на ИНТЕКС ,от пвц елементи,скимери,дюзи,вложки за бетон до филтри ,6 позиционни кранове,помпи,нагреватели,даже и комресори за водни ефекти които са скъпи ,но са голям кеф.Можеш да минеш евтино или скъпо ти си решаваш!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #47
      От: Басейн ! Как се прави !?

      Здравейте , стара тема , но постоянно адекватна за летния сезон .Та мисля си и аз да се захвана да си направя вкопан бетонен басейн с размери 4/6/1,50 метра .Не че искам да спестя от план , но ако може някой да си покаже плана с армировката , или снимки при изработка , ей тъй да видя на къде отиват нещата -дали ще мога сам да си го правя.Интересува ме и свързването на тръбите ,скимери,филтри и помпи.От къде да си купя на разумни цени -материалите -филтър,помпа,скимер,керамика.За всякаква информация -благодаря предварително .

      Коментар


      • #48
        От: Басейн ! Как се прави !?

        Аз съм във фирма за басейни и СПА центрове,но нашите са скъпички иначе са качествени ,Френски и Испански чарколяци!По евтини има в сайта на басейни Азуро,но по принцип това е скъпо оборудване!Иначе схемите на инсталация са класически и са лесни!Съвет прави го с големи плочки, не със стъклокерамика мозайка!Трябва ти един скимер,две вложки за бетон за дюзи +дюзи,сифон,помпа филтрация,пясъчен филтър500,кварцов пясък150кг.,шестпозиционен кран,ПВЦ тръби стена4мм.Ф50мм. това е по инсталацията.При залагането в бетона има подробности,но не е никаква философия.За коритото можеш да питаш всеки добър строител,за такива размери няма нищо особенно освен бетона и добавка за водоплътност.За малък басейн мога да издам някоя професионална тайна,но това е, в тоя занаят има много тънкости и не се коментира всичко!
        Последно редактирано от faster; 24-07-12, 22:06.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #49
          От: Басейн ! Как се прави !?

          За 4/6 метра 1 скимер? Интересно...
          И с големи плочки? А какви точно? Фаянс става ли?
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #50
            От: До: Басейн ! Как се прави !?

            Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
            Ето две снимки за да добиете представа за армировката на чашата .
            Брат,ти сигурен ли си че това ще става басейн.........Тука без да знам размерите виждам около 6-7 к закопани само до тук !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #51
              От: Басейн ! Как се прави !?

              Басейн се прави с малки с малки плочки щото ще изглежда на санитарно помещение - Лично мнение
              Ако нямаш проблеми , направи си басейн. Със сигурност ще ти се появят. - Коментар на човека който ми прави обвръзка на басейна и в последствие ми стана приятел.
              Да имаш басейн е голяма бела . - Лични наблюдения.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • #52
                От: Басейн ! Как се прави !?

                Без да съм учил много за строителство - само 5 години - мога да кажа , че при подходящо изпълнение на изкопа и обратния насип, подпорната стена няма грижи да си е като при немския случай, инертните материали, използвани за обратен насип, имат едно много добро качество, ще оставя на по-инженерите да го опишат, мушамата ( то е ясно, че не е полиетилен за боядисване), си е едно перфектно решение за малък басеин и нищо няма да се напука. Филтрирането също не е химера.
                Пусти мерак за стоманобетон, ама така е , който е учил само това, че бил много тежък изпита. Еластиката да не би да беше по-лесна !?
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #53
                  От: До: Басейн ! Как се прави !?

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Брат,ти сигурен ли си че това ще става басейн.........Тука без да знам размерите виждам около 6-7 к закопани само до тук !

                  Отдавна е станало на басейн. Прав си, че се закопават доста парици ако искаш да го направиш както трябва .
                  Диян Димитров

                  Коментар


                  • #54
                    От: Басейн ! Как се прави !?

                    Да, може с един скимер максимална ширина и правилно насочени дюзи,това е икономичният вариант.Разбира се ,че е по добре с два скимера.Големи плочки -защо не ,зависи как са изпълнени,отвори сайта на хотел Феста Уинтър Палас Боровец и ще видиш как е и с големи плочки!Стъклокерамичната мозайка след всяка зима плаче за някакви измислени ремонти и стават кърпежи,а ако смениш цяла голяма плочка,въобще не личи.По принцип върху хидроизолационния слой можеш да си лепиш каквото искаш ,та даже и камъни стига да са качествени.Аз по принцип си падам по мембрана с линер ,та даже и върху сглобяема конструкция/за малък басейн/много здрав материал и устойчив на химия и атмосферни условия!Единствените басейни ,които не ремонтираме след зимен сезон са тези с линер!Басейна въобще не е грижа и беля ако е изпълнен както трябва във всички аспекти!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Басейн ! Как се прави !?

                      Определено басейна, както и всичко друго трябва да се изпълнява както трябва. Първият ми басейн го пуснах 1994г и не съм забелязал да има нужда от ремонт след зимата нито на него, нито на някой от останалите 70-80 до 2000 година. А всичките са с керамика. Може би, защото керамиката беше френска, даже турска нямаше, а камо ли китайска... И защото стриктно спазваха указанията за експлоатация.
                      А за този басейн един скимер му малее...
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Басейн ! Как се прави !?

                        За френските си абсолютно прав !Миналата година правихме един ремонт на един от първите ни басейни отпреди 10,15години,не беше мръднал,а ремонта беше по тръбна разводка в техническо!С един скимер/други е спукан и го шунтирах/ оставих това лято един басейн 7метра ширина ,работи добре и поема боклуците от повърхноста,няма проблеми ,така че 4 метра с широк скимер ще върши работа/за по икономично/повтарям, по- добре е с два!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Басейн ! Как се прави !?

                          Аз не казвам, че няма да върши работа, просто ще малее.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Басейн ! Как се прави !?

                            Малко картинки
                            http://fishki.net/comment.php?id=126063
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Басейн ! Как се прави !?

                              Кьошетата за красота ли ги закръгли?Готин е.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #60
                                От: Басейн ! Как се прави !?

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Кьошетата за красота ли ги закръгли?Готин е.
                                Да, и откъде ги взе тия блокчета?
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X