Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 73

Тема: Басейн ! Как се прави !?

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: До: Басейн ! Как се прави !?

Винаги има съотношение желязо и бетон към дебелина. Ако е повече желязото това позволява намаляване на дебелината. Въобще науката се казва СТБ - стоманобетон и изчисленията не са никак лесни. За това не очаквай конкретен и точен отговор. Едва ли някой ще се нагърби с такава отговорност . А то наистина е отговорност .
    Освен това самото изпълнение също не е за експерииментатори. Има си дебелина на прътите и друго важно-профил и ъгли на огъване. Гъстота на поставяне. Едва след връзването им идва и марката бетон. Тя също е важна и може да спести някой сантиметър от дебелината . Но единствено точни изчисления могат да ти гарантират, че след първата зима няма да се спука дъното.(може и при първото пълнене)
    За това няма конкретен отговор.
    Сега да изясним друго.
    Науката за стоманобетона се занимава с оптималното влагане и издръжливоет на материали(желязо и бетон ) Ако искаш да експериментираш можеш да работиш с доста застраховане и да вложиш повече желязо и по- здрав бетон. Тогава изчисления не са ти нужни. 80 кубика вода можеш да ги задържиш с 40 см дъно и 25 см стени спокойно, ако вложиш вместо 15 кг/кв.м желязо двойно повече от нормалното .
    Едва ли това ти е целта ?
    Последно редактиран от bgbul ; 19-07-10 в 18:05

Място
    София
    Публикации
    2,361
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Басейн ! Как се прави !?

Най-добре е да се консултираш със строителен инжинер.Хонорара му ще се изплати многократно от спестените материали и гарантираната експлоатационна здравина.Разбира се може да го направиш на око, като Майкъл, но трябва да знаеш, че басейна се смята пълен(тегло върху дъното) и празен(земен напор върху стените).Също така има значение и слягания на почвата и т.н...Успех!

Място
    София
    Публикации
    5,034
    Точки (при гласуване)
    17

Затова и басейните никога не бива да се изпразват напълно през зимата, колкото и грозна гледка да е ...
    "Войната е пътя на измамата." Сун Дзъ.

Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    0

Колеги, благодаря Ви за мненията. Още съм на изкоп и не съм решил как да направя, но и това ще стане.

Място
    В.Търново
    Публикации
    258
    Точки (при гласуване)
    6

2 години по късно...имате ли някакви нови решения за по скоро езерце в задния двор, нещо мъничко 2м на 3м и да е около 1 м дълбоко.Много мнения имаше за бриколажа,метро практикер ама нищо по различно не съм засичал там от голяма локва.Дайте някой линк?

Място
    Нови Искър
    Публикации
    1,226
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на ko_go1 Преглед на публикациите
    Колеги, благодаря Ви за мненията. Още съм на изкоп и не съм решил как да направя, но и това ще стане.
    Аз се занимавам с басейни професионално.Мога да ти дам съвет ако имаш нужда .Евтини и качествени части има в един сайт на ИНТЕКС ,от пвц елементи,скимери,дюзи,вложки за бетон до филтри ,6 позиционни кранове,помпи,нагреватели,даже и комресори за водни ефекти които са скъпи ,но са голям кеф.Можеш да минеш евтино или скъпо ти си решаваш!

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте , стара тема , но постоянно адекватна за летния сезон .Та мисля си и аз да се захвана да си направя вкопан бетонен басейн с размери 4/6/1,50 метра .Не че искам да спестя от план , но ако може някой да си покаже плана с армировката , или снимки при изработка , ей тъй да видя на къде отиват нещата -дали ще мога сам да си го правя.Интересува ме и свързването на тръбите ,скимери,филтри и помпи.От къде да си купя на разумни цени -материалите -филтър,помпа,скимер,керамика.За всякаква информация -благодаря предварително .

Място
    Нови Искър
    Публикации
    1,226
    Точки (при гласуване)
    5

Аз съм във фирма за басейни и СПА центрове,но нашите са скъпички иначе са качествени ,Френски и Испански чарколяци!По евтини има в сайта на басейни Азуро,но по принцип това е скъпо оборудване!Иначе схемите на инсталация са класически и са лесни!Съвет прави го с големи плочки, не със стъклокерамика мозайка!Трябва ти един скимер,две вложки за бетон за дюзи +дюзи,сифон,помпа филтрация,пясъчен филтър500,кварцов пясък150кг.,шестпозиционен кран,ПВЦ тръби стена4мм.Ф50мм. това е по инсталацията.При залагането в бетона има подробности,но не е никаква философия.За коритото можеш да питаш всеки добър строител,за такива размери няма нищо особенно освен бетона и добавка за водоплътност.За малък басейн мога да издам някоя професионална тайна,но това е, в тоя занаят има много тънкости и не се коментира всичко!
    Последно редактиран от faster ; 24-07-12 в 22:06
    Трябваше да почивам вчера!

Място
    София
    Публикации
    5,034
    Точки (при гласуване)
    17

За 4/6 метра 1 скимер? Интересно...
    И с големи плочки? А какви точно? Фаянс става ли?

Място
    Пловдив
    Публикации
    2,837
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на sunny88 Преглед на публикациите
    Ето две снимки за да добиете представа за армировката на чашата .
    Брат,ти сигурен ли си че това ще става басейн.........Тука без да знам размерите виждам около 6-7 к закопани само до тук !
    Kia Ceed 2009 г. 16 клапана бензин
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI къса база и диферинциал с работещо LSD
    Kawasaki Versys 650 2008 г.Staring Through My Rear View
    Анатолий Пейчинов o8875o9815

Място
    БУРГАС
    Публикации
    1,013
    Точки (при гласуване)
    9

Басейн се прави с малки с малки плочки щото ще изглежда на санитарно помещение - Лично мнение
    Ако нямаш проблеми , направи си басейн. Със сигурност ще ти се появят. - Коментар на човека който ми прави обвръзка на басейна и в последствие ми стана приятел.
    Да имаш басейн е голяма бела . - Лични наблюдения.
    Човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

Място
    София
    Публикации
    5,093
    Точки (при гласуване)
    16

Без да съм учил много за строителство - само 5 години - мога да кажа , че при подходящо изпълнение на изкопа и обратния насип, подпорната стена няма грижи да си е като при немския случай, инертните материали, използвани за обратен насип, имат едно много добро качество, ще оставя на по-инженерите да го опишат, мушамата ( то е ясно, че не е полиетилен за боядисване), си е едно перфектно решение за малък басеин и нищо няма да се напука. Филтрирането също не е химера.
    Пусти мерак за стоманобетон, ама така е , който е учил само това, че бил много тежък изпита. Еластиката да не би да беше по-лесна !?

Място
    Русе
    Публикации
    505
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите
    Брат,ти сигурен ли си че това ще става басейн.........Тука без да знам размерите виждам около 6-7 к закопани само до тук !

Отдавна е станало на басейн. Прав си, че се закопават доста парици ако искаш да го направиш както трябва .
    Диян Димитров

Място
    Нови Искър
    Публикации
    1,226
    Точки (при гласуване)
    5

Да, може с един скимер максимална ширина и правилно насочени дюзи,това е икономичният вариант.Разбира се ,че е по добре с два скимера.Големи плочки -защо не ,зависи как са изпълнени,отвори сайта на хотел Феста Уинтър Палас Боровец и ще видиш как е и с големи плочки!Стъклокерамичната мозайка след всяка зима плаче за някакви измислени ремонти и стават кърпежи,а ако смениш цяла голяма плочка,въобще не личи.По принцип върху хидроизолационния слой можеш да си лепиш каквото искаш ,та даже и камъни стига да са качествени.Аз по принцип си падам по мембрана с линер ,та даже и върху сглобяема конструкция/за малък басейн/много здрав материал и устойчив на химия и атмосферни условия!Единствените басейни ,които не ремонтираме след зимен сезон са тези с линер!Басейна въобще не е грижа и беля ако е изпълнен както трябва във всички аспекти!

Място
    София
    Публикации
    5,034
    Точки (при гласуване)
    17

Определено басейна, както и всичко друго трябва да се изпълнява както трябва. Първият ми басейн го пуснах 1994г и не съм забелязал да има нужда от ремонт след зимата нито на него, нито на някой от останалите 70-80 до 2000 година. А всичките са с керамика. Може би, защото керамиката беше френска, даже турска нямаше, а камо ли китайска... И защото стриктно спазваха указанията за експлоатация.
    А за този басейн един скимер му малее...

Място
    Нови Искър
    Публикации
    1,226
    Точки (при гласуване)
    5

За френските си абсолютно прав !Миналата година правихме един ремонт на един от първите ни басейни отпреди 10,15години,не беше мръднал,а ремонта беше по тръбна разводка в техническо!С един скимер/други е спукан и го шунтирах/ оставих това лято един басейн 7метра ширина ,работи добре и поема боклуците от повърхноста,няма проблеми ,така че 4 метра с широк скимер ще върши работа/за по икономично/повтарям, по- добре е с два!

Място
    София
    Публикации
    5,034
    Точки (при гласуване)
    17

Аз не казвам, че няма да върши работа, просто ще малее.

mohera е офлайн
    Стоян Пировски
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    гр.Мизия
    Публикации
    2,057
    Точки (при гласуване)
    13

Малко картинки
    http://fishki.net/comment.php?id=126063
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

Място
    sf,sf
    Публикации
    2,063
    Точки (при гласуване)
    9

Кьошетата за красота ли ги закръгли?Готин е.

Място
    София
    Публикации
    5,034
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    Кьошетата за красота ли ги закръгли?Готин е.
    Да, и откъде ги взе тия блокчета?

Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Как се прави вино?
    От inp във форум Гозби, рецепти и ястия
    Отговори: 500
    Последно мнение: 17-12-13, 19:31
  2. Как се прави Lowrider???
    От Емил Трайков във форум Технологии, теория, конструкции по автомобила
    Отговори: 11
    Последно мнение: 18-07-13, 10:18