Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

    Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
    Честно - това не го разбрах! Наистина. Аз съм за лебедката, но за мен блокажите трябва да са преди лебедката. Може и да греша.

    Колко е по-проходим джипа толкова по-далече трябва да се връщаш за трактор.
    В този случай с петака няма да се ходи много далече.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #32
      До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

      Проходимостта на УАЗ от мотора ли идва?

      Коментар


      • #33
        До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

        Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
        Проходимостта на УАЗ от мотора ли идва?
        И от него
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #34
          До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

          Че с този двигател това си е жив трактор.В добрия смисъл,така че ходенето отпада.С ГАЗ 69 с такъв мотор съм присъствал на изтеглянето на редукторен УАЗ.На втора бавна там където бензинов УАЗ трябваше да бъде на първа ....бавна.

          Коментар


          • #35
            До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

            Първоначално публикуван от Hummer_H1 Преглед на мнение
            Че с този двигател това си е жив трактор.В добрия смисъл,така че ходенето отпада.С ГАЗ 69 с такъв мотор съм присъствал на изтеглянето на редукторен УАЗ.На втора бавна там където бензинов УАЗ трябваше да бъде на първа ....бавна.
            Хамъре, май не си се возил в читав УАЗ

            Коментар


            • #36
              До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

              Много,много бавни скорости въобще не са предимство.А редукторен Уаз,си е като обикновен Уаз,само че с по-голям клиренс.Разликата в предавателните числа е толкова малка че незнам какви са тези легенди за него.Уаз-граждански 5.13;Уаз редукторен 5.28 .Еднаквото предавателно число е 5 а дали е 13,20 или 30 разликите са минимални.

              Коментар


              • #37
                До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                Возил съм се,карал съм,правил съм но също така съм карал и такъв с вапросният 300Д на Мерцедес.Не мога да отреча че има и предимства.Така че нека не убиваме ентусиазъма на момчетата.Нека го направят ида кажат.

                Коментар


                • #38
                  До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                  Първоначално публикуван от Hummer_H1 Преглед на мнение
                  Возил съм се,карал съм,правил съм но също така съм карал и такъв с вапросният 300Д на Мерцедес.Не мога да отреча че има и предимства.Така че нека не убиваме ентусиазъма на момчетата.Нека го направят ида кажат.
                  Хамъре благодаря ти,въпреки всичко ние продължаваме,днес направихме нови обеци на ресорите,с 40мм. по-дълги и ги монтирахме.Идеята е да увеличиме хода на ресорите и с това да направима уаза по висок ,но да не става по твърдо окачването както щеше да стане ако подложим още ресори.Утре ще кача снимки,според мен добре стана ,но вие ще кажете...
                  няма начин да няма начин
                  http://album.bg/offroad_
                  0878 613 163

                  Коментар


                  • #39
                    До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                    Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                    Моят УАЗ е пикап. Резервоарът при мен ще е точно зад кабината (изградена е от ламарина). Акумулаторът (акумулаторите) съм го замислил да стои над резервоара. Лебедката твърдо ще е под пода, зад задната броня. Понеже аз си правя УАЗа за разходки, лов, абе за кеф и едва ли ще преодолявам препиятствия с лебедката (по интересно ще е без ) я слагам отзад. Не твърдя, че е правилно. Помислете за блокировки някакви в дифовете и може и да не ви трябва лебедка.

                    Въпреки, че е леко по-назад моторът, пак отива в предната част тежестта. Не ти трябва лебедка отпред, поне според мен. Имай предвид, че не съм капацитет по УАЗките - уча се в вижение .
                    Сашо,ако имаш начин качи някоя снимка на твоя уаз,събирам идеи за външния вид на моя,и аз искам да е пикап.....
                    няма начин да няма начин
                    http://album.bg/offroad_
                    0878 613 163

                    Коментар


                    • #40
                      До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                      Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                      Честно - това не го разбрах! Наистина. Аз съм за лебедката, но за мен блокажите трябва да са преди лебедката. Може и да греша.
                      Сашо,мислиш ли да слагаш блокажи,виждаш ми се заинтересо
                      ван,ако решиме да слагаме от къде да вземем,знаеш ли?
                      Последно редактирано от dany.1; 10-01-10, 13:15. Причина: грешка
                      няма начин да няма начин
                      http://album.bg/offroad_
                      0878 613 163

                      Коментар


                      • #41
                        До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                        Аз си взех две самоблокиращи касети - УАЗови. Ако искаш мога да те свържа с човека, който ми ги достави. Не знам да има някъде по магазините такива. Доставят ги от Русия. Има и принудителни. Моите идват към 500лв. Към 1000 са принудителните. БТРски има и по евтини. Снимки нямам в завършен вид, защото още не е в завършен вид. Малко да напреднем с ремонта и ще пусна инфо.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                          Нри нас последния го взе май Ради за 350лв .Ще проверя във Вторник да ли има още.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Нри нас последния го взе май Ради за 350лв .Ще проверя във Вторник да ли има още.
                            Благодаря ви,ако има и са около тия пари ще вземем....
                            няма начин да няма начин
                            http://album.bg/offroad_
                            0878 613 163

                            Коментар


                            • #44
                              До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                              Има ли напредък по машината,давайте снимки.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                                Първоначално публикуван от Hummer_H1 Преглед на мнение
                                Има ли напредък по машината,давайте снимки.
                                Здрасти Хамъре,работата малко се усложни.мотора е присаден окончателно.Чакаме лебедката ,ще пробвам да я монтирам отзад в шасито,но ще прекарам въжето отпред и ще се ползва само отпред.Понеже мислех докато чакам да поизкърпя тук там ,а то работата стана страшна.Сложих едни траби на праговете стана много яко,ще ви хареса-мисля да го патентовам Утре ще кача снимки ,а иначе сме почти готови.Още сто надници и финал..........
                                Последно редактирано от dany.1; 17-01-10, 13:13.
                                няма начин да няма начин
                                http://album.bg/offroad_
                                0878 613 163

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X