Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метод за тестване на Quadra Drive

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Метод за тестване на Quadra Drive

    Иска ми се да споделя един прост метод за тестване на самоблокиращият се геронтодиференциал на Jepp с окомплектовка Quadra Drive в предният и задният диференциал.
    Та днес,след като смених маслата в АСК,РК и диференциалите,ми се искаше да разбера дали все пак действат.За целта качихме джипа на подемник и го вдигнахме на 20 см. пуснахме го да работи на празен ход на директна.Та методът е простичък,но ефективен: прилага се усилие върху едното колело с гума или гумен предмет,след което в първият момент то спира,но след части от секундата,когато сработи геронтодисковия самоблокиращ се диференциал,гумата се завърта имам чувството че с двоен инерцианонен момент и вече неможеш да удържиш усилието,за да я спреш.Така,за всяка гума поотделно.Ефектът е поразителен за наблдаване, получава се като забавен кадър на спирането и после с камшичен удар колелото си наема и няма спиране.
    Подобен е ефекта,но вече много по плавно изразен,когато се блокират и двете колела на задният мост,се вижда как въртящият момент се подава плавно на предният.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

  • #2
    Ахам, нали това ти казах да направиш. Само дето с ръка не можеш да определиш доколко се притискат дисковете, но поне виждаш че сработва. Пробвай да я закантариш някъде диагонално, ако всичко работи добре трябва да излезе без да се замисля
    Куадра Драйвът е много сериозна работа
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      верно верно
      Само тия коне в потписа ти от къде се взеха.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        верно верно
        Само тия коне в потписа ти от къде се взеха.
        С лек чип сигурно

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          верно верно
          Само тия коне в потписа ти от къде се взеха.
          :-) Ами Пламене,те са си пасяли там,ма гладнички са били,нахраних ги с 560 лева от тук
          http://www.digitaltuning.bg/catalog/...ult.php?id=641
          и трябва,да ти кажа,че имам чувството,че стоя на вулкан,верно пуши повечко,но ефекта е огромен.Аз не си падам по високи скорости,но усещането ,като подадеш газ е,че няма да можеш да вкараш колата в пътя.
          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Ахам, нали това ти казах да направиш. Само дето с ръка не можеш да определиш доколко се притискат дисковете, но поне виждаш че сработва. Пробвай да я закантариш някъде диагонално, ако всичко работи добре трябва да излезе без да се замисля
            Куадра Драйвът е много сериозна работа
            Да ти кажа,достраша ме да не потроша нещо по окачването,с този метод,който ми предложи с двата крика.Ще мисля,за някаква проба на дюни или възвишения.
            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
              :-) Ами Пламене,те са си пасяли там,ма гладнички са били,нахраних ги с 560 лева от тук
              http://www.digitaltuning.bg/catalog/...ult.php?id=641
              и трябва,да ти кажа,че имам чувството,че стоя на вулкан,верно пуши повечко,но ефекта е огромен.Аз не си падам по високи скорости,но усещането ,като подадеш газ е,че няма да можеш да вкараш колата в пътя.
              Супер. Да взема и аз да нагрухтя моите. Че все в пътя стоят
              Аз чак сега разбрах че си я взел. Успех с новата кола и да си я караш с здраве.

              Коментар


              • #8
                Колега разбирам че ти е отскоро черокито , и от мен честито! Сподели още някакви впечатления от машината Аз съм с по стария 2,5 ВМ ама 3,1 маи си е ''самолет''

                Коментар


                • #9
                  Гранд Черокито

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Гранд Черокито
                    е да де ..ние си знаем за какво става дума
                    то на чероки няма 3.1

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                      Колега разбирам че ти е отскоро черокито , и от мен честито! Сподели още някакви впечатления от машината Аз съм с по стария 2,5 ВМ ама 3,1 маи си е ''самолет''
                      :-) Ами какво да ти кажа,и рибар съм и ловец съм ,ама джипката я взех с чисто нови гуми на мишелин,някакъв всесезонен модел са,та за истински тестове,немога да мисля с тях.Иначе усещането и звука на двигателя са песен,ако обичаш дизели. Тягата,която има немога да я сравня с нещо,което съм карал.Имам и мерцедес е220 цди,разликата е огромна,на жипката и леко да и подаеш газ ти се струва,че ще полети,не бях карал досега такъв двигател,ама явно са си поиграли и със АСК, защото приемственността е невероятна. За офроуд качествата и,ще кажа,като измисля какви гуми да и сложа.Убедил съм се,че една джипка е 30% гуми,30% раздатка и окачване,20% двигател 20%шофьорлък.
                      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                        Да ти кажа,достраша ме да не потроша нещо по окачването,с този метод,който ми предложи с двата крика.Ще мисля,за някаква проба на дюни или възвишения.
                        Що на два крика бре, предложих ти да я закантариш някъде диагонално в някой канал или ров - най-лесно става. Избираш някоя канавка (затревена без камъни и други твърди работи) и я щурмуваш диагонално. Ако е по-дълбока от ходовете на окачването в един момент увисват по диагонал две гуми - предна и задна. Е те тогава Куадра Драйвът се справя така че даже не разбираш отвътре за закантарването
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Значи събота и неделя съм ги отделил в търсенето на подходящи канавки ;-)
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                            Значи събота и неделя съм ги отделил в търсенето на подходящи канавки ;-)
                            И да снимаш
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                              Значи събота и неделя съм ги отделил в търсенето на подходящи канавки ;-)
                              Гледам, че си от Пловдив Сещам се за едно място, което май ще ти свърши работа. Срещу митницата точно до завода на Спринт има една полянка осеяна с много бабунки една до друга. Би трябвало там да стане
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X