Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преправяне на охлаждане Фронтера 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преправяне на охлаждане Фронтера 2.0

    След като издухах гарнитура на мойта фронтерка 2.0 - C20NE
    започнаха размисли защо се е стигнало до там... причината е неработеща виско муф. След дълго чудене какво да правя стигна до решението да махна муфата с перката и да сложа ел. вентилатор, вече монтирах такъв от някакво волво който съвпада по размер на размера на моя радиатор и благодарение на Севдо(disem) бяха навързани кабелите от 2 скоростния датчик.
    Въпроса ми е дали това тук на снимката е място за датчик или не? Аз там завих такъв който пасна 1:1 но днес в сервиза за главата ми казаха че не трябва да стои отгоре на радиатора а този радиатор няма странични казанчета. И кофтито е че за 20 километра антифриза до датчика за перката не достигна нужните 87 градуса за да я пусне а колата сериозно си отчиташе висока температура. Информацията за стрелката на таблото се взима от термостата който отваря на 92 градуса. видях се в чудо.

    ето снимки ( не на мойта кола ) като я взема от ремонт ще снимам.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frontera c20ne engine1.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5825195
    Последно редактирано от fanatic; 25-01-07, 16:42.
    no signature no problems

  • #2
    Мда, това там е мястото за едноскоростен датчик, сиреч включено изключено. А при теб има две скорости. Виж дали не можеш някъде по главата да го сложиш (някоя тапа или нещо такова).
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      Мда, това там е мястото за едноскоростен датчик, сиреч включено изключено. А при теб има две скорости. Виж дали не можеш някъде по главата да го сложиш (някоя тапа или нещо такова).
      ами кво като е за едноскоростен? моя си има и 1 и 2 искам поне да включва 1-вата, въпроса е дали е място за датчик изобщо или за мерене на ниво както каза един майстор в което няма много логика защото казанчето ми е 3-4 см. по-високо и има система за автоматично обезвъздушаване. И дали изходящата темп. на двг-то е важна за раб.температура или текущата която вече е охладена донякъде.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        А датчика който сте сложили сработва ли въобще? Що не пробваш да го свариш внимателно и да го замериш с мултицета или с пробната лампа?
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Севдо ми го прави и го е тествал и съм 100% сигурен че работи и е чисто нов. Може би има нещо общо че ми надува системата и може циркулацията на антифриз да е по-слаба заради повишеното налягане
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Севдо ми го прави и го е тествал и съм 100% сигурен че работи и е чисто нов. Може би има нещо общо че ми надува системата и може циркулацията на антифриз да е по-слаба заради повишеното налягане
            Какво ти надува системата бре? Нали оправи главата...
            Слагай тройник на водното съединение тогава и навий датчика в него - там ще имаш циркулация на течност преди да стигне до радиатора.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Виж дали радиатора е пълен догоре, защото като махнах датчика изтече антифриз до долния край на отвора!!!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Какво ти надува системата бре? Нали оправи главата...
                Слагай тройник на водното съединение тогава и навий датчика в него - там ще имаш циркулация на течност преди да стигне до радиатора.
                не бе не съм, първо исках да оправя охлаждането и след това да я карам за сервиз че тия ще я оправят ще качат главата ще я запалят и ще я зарежат половин час и тя пак ще прегрее
                А радиатора е пълен той е под налягане незнам дали е добре сега да слагам датчика след термостата преди входа на радиатора или след като излезе от радиатора преди да влезе в двг.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  незнам дали е добре сега да слагам датчика след термостата преди входа на радиатора или след като излезе от радиатора преди да влезе в двг.
                  Ако говориш за датчика който включва перката слагай между термостата и радиатора. Там директно ще следи температурата на главата, а ако го сложиш отдолу вече ще зависи и от скорост на въздушен поток и други фактори и внасяш забавяне, което може да е фатално. Според мен

                  Коментар


                  • #10
                    1

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Ако говориш за датчика който включва перката слагай между термостата и радиатора. Там директно ще следи температурата на главата, а ако го сложиш отдолу вече ще зависи и от скорост на въздушен поток и други фактори и внасяш забавяне, което може да е фатално. Според мен
                      Е тъй де, аз затова казвам на входа на радиатора, не на изхода.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        И понеже е важно - човек, който мисли дълбоко да гази в калта да си стяга виското, защото там електрически перки не виреят

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          И понеже е важно - човек, който мисли дълбоко да гази в калта да си стяга виското, защото там електрически перки не виреят
                          Е, ти пък, само копче за принудително изключване.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Ами двигателя??

                            Коментар


                            • #15
                              а каква ли е разликата в температурата на антифриза между входа на радиатора и изхода ???
                              дали е повече от 5 - 7 градуса ?
                              някой има ли идея....
                              LZ1RED

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X