Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mercedes-Bеnz CL420

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mercedes-Bеnz CL420

    Изгодно ми попадна такъв C140 и ме очарова с комфорта и размерите си. Сериозно се замислям дали да го взема, но изскочиха следните въпроси:
    1. Доколкото разбрах е на една платформа с W140. Дали ходовата част и окачването са идентични с S420, защото за произведена в 20000 екземпляра кола тези части биха били дефицитни.
    2. Двигателят и автоматичните скорости скорости надеждни ли са?
    3. От трите двигателя на модела (420, 500, 600) кой е с най-добри експлоатационни качества?
    Благодаря.

  • #2
    До: Mercedes-Bеnz CL420

    като мотор 4,2/278к.с и 5.0 320к.с са безупречни,но имат други слаби места
    ПАВКО
    0888802068

    Коментар


    • #3
      До: Mercedes-Bеnz CL420

      ТакЪви въпроси при закупуването на такЪво возило не се задават!!!В противен случай това не е вашата кола!
      И малко по темата-ако колата е поддържана редовно,както трябва,и където трябва ще е огромен плюс!

      П.С. Не съм убеден,че разбрах за кой точно модел иде реч-C;CL;S,или е GL...?
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        До: Mercedes-Bеnz CL420

        Купе- версията на W140. S-класата в днешно време не се поддържа трудно, така че взаимозаменяемост в частите с купето би ме улеснила неимоверно.
        PS. Имал съм W129 (300SL) и неговата уникалност в техническо отношение правеше поддръжката нерентабилна...
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Mercedes-Bеnz CL420

          Много е относително,и много зависи от подръжката...и от финансовите възможности за евентуални ремонти,които никой не може да предвиди,но никак няма да са евтини...
          Но,ако предложението наистина е изгодно,возилото е подържано и гледано(а,защо не и глезено),много те кефи,и можеш да си го позволиш-скачай!
          Кеф цена няма,а и няма да живеем с орлите,я...!
          За подробна информация за цени на подръжка,части,и т.н. ще те посъветвам да отскочиш до сервиза на Генади,който за мен е един от най-добрите щом иде реч за цедес!Така,или иначе,ако купиш колата ще се сприятелите...!
          Сервиза му се намира на края на "Ботевградско шосе" на излизане от София-отдясно малко преди разклона за Враждебна.
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            До: Mercedes-Bеnz CL420

            Съмнявам се във взаимнозаменяемостта на частите за някои части може и да става
            ПАВКО
            0888802068

            Коментар


            • #7
              До: Mercedes-Bеnz CL420

              Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
              Изгодно ми попадна такъв C140 и ме очарова с комфорта и размерите си. Сериозно се замислям дали да го взема, но изскочиха следните въпроси:
              1. Доколкото разбрах е на една платформа с W140. Дали ходовата част и окачването са идентични с S420, защото за произведена в 20000 екземпляра кола тези части биха били дефицитни.
              2. Двигателят и автоматичните скорости скорости надеждни ли са?
              3. От трите двигателя на модела (420, 500, 600) кой е с най-добри експлоатационни качества?
              Благодаря.
              1 Окачването да не те притеснява освен ако не е хидропневматиката.Тя се заменя с нормални амове,но ти трябват и пружини,става от седана и не е кой знае колко работа.Бройка ам е около 120$,пружини комплект около 350$.

              2 Двигателя е М119,оригинално напомпан до 850 коня,на теб са ти останали оригиналния блок и скопен до 270 и нещо.Двигателя се води като един от най-добрите мотори правени от Мерцедес.Ако всичко е наред по него кара с години тормоз,ако трябва да се сменят некои неща си е АД ако ги купуваш от дильра - МАФ сензор около 500$,виско около 350$............ремьк 25 кинта обаче...........та зависи на коя крава налиташ.
              Скоростите са ти ОК,или идва сьс старата хидравлична четворка която е якя и проста кутия или идва с новата 722.6 която пьк се прави лесно и дьржи доста ако е гледана кутията,а и харчи колкото Е класа шестак.

              3 моторите 420 и 500 са един и сьщ мотор като втория е разпилен до 5 литра.АМГ разпилват сьщия тоя осмак до 6 литра в 140 и 124 модела.Разхода на 420 и на 500 е почти еднакьв,минимална разлика има.
              600 мотора М120 е сьбран от 2 шестака М104 и освен едната верига всичко друго е по 2 като само проблемите са по 3.Говорим за 2 МАФа,2 дросела,2 компа.............и като цяло е много як мотор с долна част,но страва от гарнитури на главите и грее.Избягваш го освен ако не ти е много мерак,имаш много пари и много време да се ровиш по моторетката.12 цилиндьра са наврени под един капак и няма място кьде един такова да вкараш,не се ремонтира на тротоара както шестака и осмаците.

              Дай един вин номер на колата да видим за какво си говорим.Ако е кола след 96 и е пазена с някаква сервизна история си е кола та дрьнка.Каквото и да е обаче за начало приготви около 2000 лева за масла,ремьци,филтри,свещи и спирачки.Всичко друго бакшиш.

              Питай каквото те интересува,купетата лееекичко ми куцат ма на седана му разбирам по малко Не е никакьв проблем подрьжката ако ровш по колата,имаш гараж да речем и пазаруваш по нета.С 2 чанти инструменти 2 от тия подьржам без да имам гараж даже.

              Кажи друго
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                Re: Mercedes-Bеnz CL420

                Според мен, както и mbenz и боса са написали, е изключително важна сервизната история на колата! Ако е карана редовно в официален сервиз на Мерцедес и е в добро състояние, според мен се мятай.

                Друго нещо - лично аз смятам, че на такава кола трябва да се слагат само оригинални части и да се прави само в добри сервизи. (е ако не си я правиш сам, де

                Аз лично бих избрал 500, а на 600 поддръжката е много дебела. А от Генади и аз съм доволен.

                И не забравяй - "няма нищо по-скъпо от евтината S-класа"(в този случай CL)
                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                Коментар


                • #9
                  До: Mercedes-Bеnz CL420

                  ММММ да,НО пак има изключения,не са много но има.

                  Оригинални амове Боге,моите Билщайн с доживотна гаранция.
                  Оригинални накладки некви там,че са 3-4 фирми,моите Аксис керамика.
                  Оригинални дискове некви си там,моите Зимерман кросдрил.
                  Оригинално виско Закс една шапка пари,моето Феби на 30% от цената и изльган датчик за перките на климата,не му дава да се включи това виско на ква да е температура.
                  Оригинално масло некво си там / минералка /,а аз карам синтетика.
                  Оригинални свещи Бош,аз карам НГК Иридиум.
                  Оригинални крушки некви си там,аз карам или МТЕК или Осрам Найт........
                  Оригинални джанти бьбрече,аз карам АМГ на 2 парчета


                  И има още доста.Ако се опиташ обче не да подобриш това с което е излязла от завода,а просто да минеш тьнко с нещо Турско.............ебати шамарите,тьпкано го врьща до Понеделник.


                  И още една идейка - има слаби страни по колата които не са евтини за ремонт и резервни части.Приготви още 2-3000 лева поне или обща сметка 4 000 бакшиш на цената на която я вземаш.Това без значение от сервизната история или ..............я обявявам тая кола за музеен експонат
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    До: Mercedes-Bеnz CL420

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    ММММ да,НО пак има изключения,не са много но има.

                    Оригинални амове Боге,моите Билщайн с доживотна гаранция.
                    Оригинални накладки некви там,че са 3-4 фирми,моите Аксис керамика.
                    Оригинални дискове некви си там,моите Зимерман кросдрил.
                    Оригинално виско Закс една шапка пари,моето Феби на 30% от цената и изльган датчик за перките на климата,не му дава да се включи това виско на ква да е температура.
                    Оригинално масло некво си там / минералка /,а аз карам синтетика.
                    Оригинални свещи Бош,аз карам НГК Иридиум.
                    Оригинални крушки некви си там,аз карам или МТЕК или Осрам Найт........
                    Оригинални джанти бьбрече,аз карам АМГ на 2 парчета


                    И има още доста.Ако се опиташ обче не да подобриш това с което е излязла от завода,а просто да минеш тьнко с нещо Турско.............ебати шамарите,тьпкано го врьща до Понеделник.


                    И още една идейка - има слаби страни по колата които не са евтини за ремонт и резервни части.Приготви още 2-3000 лева поне или обща сметка 4 000 бакшиш на цената на която я вземаш.Това без значение от сервизната история или ..............я обявявам тая кола за музеен експонат
                    Точно това е една от причините от БГ да не взимам МБ не ,че няма добри стопани,но повечето не са наясно поне за частите за първично вграждане на МБ преди години беше Лемфиодер сега не знам,а други гледат да минат тънко с ментаци без да си дават сметка,че МБ е класа и си иска качествени части.
                    ПАВКО
                    0888802068

                    Коментар


                    • #11
                      До: Mercedes-Bеnz CL420

                      Тежка е колата и мачка тампони еле по кофти пьтища,спирачките ги прави на макарон с повечко натискане,а мотора поне дьржи и ..............горките спирачки макар всички да са един размер - 420,500 и 600 са с идентични апарати,дискове и накладки.

                      Предницата ще страва от задните тампони на носача па кой кво ще да ми говори.Накрайници,лагери,успокоителния,кормилна кутия,вертикалните на успокоителната.............на салата.Ако не тече дифа и не са му нацепени гумените карета си кьсметлия.Амовете са омаслени и са за смяна след 100 000 километра.

                      Мотора ако не тече и скоростите ако са сухи и включват си ОК,там проблеми няма.Електриката гледай между 93-95 че кабелите са им на солети.Климата ако не бачка си е за сваляне на таблото или 28 часа по сервиз на МБ и излиза през носа.По електрика всичко да бачка,че евтинко там няма,за един вентилатор дильра иска по 1700$ ако да се намира и за по 150.

                      Ако е гнила Англичанка................БЯГАЙ.Вьтре да се чува само собственото дишани,при други шумове му тегли една майна и тьрси друга.

                      От година до година разликата голяма,пишете поне за коя година и кой мотор става вьпрос.Колкото по-нова обаче толкова по-добре,бягай от пьрвите години на модела,всичко преди 94-95 да си го карат сами освен ако не си реставратор.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        Re: До: Mercedes-Bеnz CL420

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ММММ да,НО пак има изключения,не са много но има.
                        Напълно съм съгласен за изключенията, обаче нали се сещаш какъв е шанса да случи на собственик като теб, който е фен на Модела и няма да оплеска нещата Според мен е доста по-малко от 1%, та затова най-сигурната работа е прилежно попълнена сервизна книжка и всичко да е оригинално по колата.
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Mercedes-Bеnz CL420

                          Прав си както винаги.Аз едно време наблягах на оригинала и след 3 смени на оригинални свещи им теглих една майна и минах на по-добрите и си седнах на гьзьМа то кьорав карти не играе,запьнал като магаре на мост и не и не,оригинала ще слагам.Ей побеля ми косата,мята кодове за грешки след седмица най-много.Му гу мушна и на Боша и на чудото.

                          140 си е кола на 20 години,преди 20 години Боша е бил Бош,сега вече е Сингапур и бягаш далеч от оригинала.


                          И много добре те разбрах,Боша поне може да го обьрка човек,ма да сложи Могул ли бяха кви бяха турските боклуци и.............
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            До: Mercedes-Bеnz CL420

                            Благодаря момчета (особено на BENZBOSS) за съветите.
                            От много време нямам особена вяра на сервизни истории и книжки. Достатъчни са ми валиден TUV и сервизен преглед.
                            Иначе колата няма да я карам всекидневно (за тази цел имам няколко дизелови продукта на VAG), по- скоро нещо като кола за кеф и 9-10000км/годишно. При поддръжката на масова стара кола има 2 и 200, има доста неоригинални качествени части, някои дори по- добри от оригиналните. Има и откровени ментета от "цам" и други сплави, но тях цената винаги ги издава. Онзи ден в морга видях две W140 с обратен волан във видимо добро състояние. Моргаджията каза, че ги е взел двете общо за 6000лв., едната била V8.
                            Конкретният екземпляр е 1994, май трябва да търся друг?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Mercedes-Bеnz CL420

                              94 е мммммалко междинен модел,95 и след нея са по-добри в някои отношения,но пьк и повечко електроника имат,а са орязани от кьм някои екстри - налага им се да намалят себестойността на колата и между 94 и 98 модел имат около 1600 разлики много от тях в полза на пьрвите модели.


                              Конкретно за 94 - това е в годините на разграждащите се кабели на Мерцедес,един дросел е 500-1000$,но сьм виждал сметки от дильра за по 2 дросела за 8000 долара общо на 12 мотора.Окабеляването на мотора за осмака е с около 200$ по-евтино от тия на шестака,за 12 не говорим,че там е друга бира ако да е сьщия модел.Цената на комплект кабеляци е около 7-800$.Прави се ако си жичкаджия,малко запояване и малко кабели от добрите и си ги спестяваш тия 800$.

                              Внимаваш да не попаднеш на 320 модела без значение 94 или 95 с кофти скорости.Скоростите имат допьлнителна електронна пета предавка с допьлнителна помпа в дьното на кутията.Познай кое най-често кляка и как се вади всичко за една помпа,а и няма оправяне,най-скьпата кутия за ремонт.Осмака тоя проблем го няма.

                              След 97 идват без дистрибутор което е по-добре,не дава тия проблеми с кабели и дистрибутори,а и имаш новата скоростна кутия,харчи далееееч по-малко от пьрвите модели.
                              Внимаваш да им работи климатика - пьрвите радиатори са с медна шийка и се цепи,сваля се таблото после и е голям ташак,грозна гледка.Последните модели тоя проблем го нямат.
                              Внимаваш дали е сменена една снадка зад мотора,снадката за парното - последните модели ползват метална,пьрвите модели цепят пласмасовата и завира канчето.
                              94 има кекав усилвател на музиката,майтап,но няма нищо под 500$ по тая кола ако го купуваш от магазина.
                              94 има проблем с панела на климатика,следващия панел е малко по-прост и за ремонт и за подмяна.

                              Проблеми които трябва да гледаш без значение от годината

                              Текат им дифовете
                              ако е за гарнитура на главата шестака тече под колекторите и грее,осмака почват да му чукат клапани - ползвали са пласмасови маслени мммммммтюбс им викат тук,има алимуниеви като нов модел.
                              Всичко по електриката за проверка,всякакви дребни проблеми с датчици и кабелчета.
                              Трошат машинки на прозорците
                              Помпите за вакума на вратите
                              Помпата за заключването
                              Слаб регулатор за парното
                              Разбити втулки на носача еле задните
                              омекнали пружини и изпуснали амове
                              теч от кормилна кутия - еле пьрвите модели
                              механизма на седалките - пласмасови зьбчатки са ползвани
                              антените им гьтат вода
                              люка да работи МАЗНО
                              клапаните за парното
                              тампони на мотора
                              шарнирни болтове
                              лагери на предни главини


                              и още имаще,но ще си го дописвам ако сериозно скачате на модела.И това са проблеми които може да ги има кола на около 200-250 000 километра,на 100 и трябват едни амове и едни тампони на носача.Ако е гледана..............пак така,това са и много слаби черти.


                              И модела много не го наточват,няма да намериш Брабуси или АМГ,но пьк имат много добьр Бизнес едишьн,имат Гранд едишьн,а имат и кьса серия правена за Азиятския пазар с масите вьтре

                              Друго какво,проста кола си е,гледаш да е осмак след 97,да е нормален цвят,да е дьлга,да е с нормалното окачване и да няма големи проблеми по нея.После само каране и четене по форумите кое как се поправя за 5 лева.


                              Ако ви кажа как си завих огледалото на големия с едни болтовве за 1.09 $ няма да ми повярвате.На чопове било и дильра искаше 850 кинта.Е сега е на болтове и няма Геле,а аз искам само една бира.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X