Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с телевизор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с телевизор

    От известно време картината на телевизора е разтеглена ето в такава форма: )( . Например от логото на Nova телевизия се вижда само va Също така цветовете не са хубави, мисля че преобладаваше зеления. На какво се дължи това и дали може да се оправи в домашни условия ?

  • #2
    До: Проблем с телевизор

    Първоначално публикуван от bacata^ Преглед на мнение
    От известно време картината на телевизора е разтеглена ето в такава форма: )( . Например от логото на Nova телевизия се вижда само va Също така цветовете не са хубави, мисля че преобладаваше зеления. На какво се дължи това и дали може да се оправи в домашни условия ?
    Какъв телевизор?

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с телевизор

      ТХО или управлението му. В домашни условия може да се оправи, но не от всеки....
      П.П. Всъщност по-вероятно е да ти "кляка" импулсното захранване...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с телевизор

        Изсъхнал кондензатор залагам аз.

        И понеже телевизорът, колкото и фундаментално да го ремонтираш, показва все едни и същи тъпни, правилния ремонт е:

        1. Отваряш прозореца
        2. Оглеждаш долу да няма хора и коли
        3. Пускаш телевизора долу
        4. Затваряш да не влиза студ
        5. Слизаш долу да изметеш

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с телевизор

          Много ефикасен "ремонт" .... Смях се от сърце... Понеже се занимавам с близка дейност и понякога ми е трудно да убедя клиента, че не си струва да ремонтира нещо, което ще го изненада в близко време с друг каприз, ситуацията ми е до болка позната. Ама лошо няма, и ние-сервизните техници семейства храним....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с телевизор

            Така да споделя един проблем с едно JVC когато телевизора истине и се опиташ да го включиш защитата изключва цялото захранване като го нагрея с една духалка за около половин час си включва съвсем нормално. Един приятел който се занимава на любителско ниво с такава техника смени доста кондензатори но явно не уцели точния. Телевизора е JVC модел AV 2130 EE купувал съм го през 1997 година и по принцип бях го нарочил да ходи на вилата но там къкъвто е студ ще трябва да то сложа направо върху печката някъкви насоки къкво може да се е се е скапало ?
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с телевизор

              Телевизора е китайски SOGO и ще ходи и той на село, но така не става за гледане.Ще прегледам за някой кондензатор, ако не на ремонт.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с телевизор

                Кинескопен ли е или друг?
                Това е въпроса?
                Ако е първото, отговора е ясен.
                Иначе имам из мазето една Опера за подаряване.Както и един Кристал 28 инчов цветен. Той си бачкаше до последно, за Операта не съм сигурен.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с телевизор

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Така да споделя един проблем с едно JVC когато телевизора истине и се опиташ да го включиш защитата изключва цялото захранване ...... някъкви насоки къкво може да се е се е скапало ?
                  Няма такава защита. Търси студена (спукана) спойка някъде по захранването.
                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Кинескопен ли е или друг?
                  Това е въпроса?
                  Ако е първото, отговора е ясен.
                  Иначе имам из мазето една Опера за подаряване.Както и един Кристал 28 инчов цветен. Той си бачкаше до последно, за Операта не съм сигурен.
                  То е ясно, че е с кинескоп. Плазма или ЛСД не могат да ги правят тия хватки. А тоя Кристал ми беше най-омразния телевизор за настройване едно време, като бачках по кабеларките ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с телевизор

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Няма такава защита. Търси студена (спукана) спойка някъде по захранването.

                    ...
                    Когато го включа от дистанционното пуква и диода на стенбая угасва трябва да го исключиш от щепсела за да светне пак и то трябва да го подържиш изключен десетина секунди.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с телевизор

                      Имаш проблем по захранването. В момента на палене на кинескопа се включва и размагнитващата намотка и консумацията е доста сериозна. Провери платката за спукани спойки(особено дебелите крачета на трафовете и разни конектори). Може и някой кондензатор да се бъзика, ама това може да го провери човек с подходяща апаратура и познания в областта. Съмнявам се, че това е някаква защита.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с телевизор

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Иначе имам из мазето една Опера за подаряване.Както и един Кристал 28 инчов цветен. Той си бачкаше до последно, за Операта не съм сигурен.
                        Операта гледай да си я оставиш защото скоро ще започнат да се търсят като антики .
                        Диян Димитров

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с телевизор

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Иначе имам из мазето една Опера за подаряване.
                          Преди време бях попаднал на един форум на любители на тези стари телевизори като пичовете ги колекционират и реставрират така че наистина не го изхвърляй. Ето тук е сайтчето http://www.bulforums.com/sandacite/index.php
                          Все някой ще си го хареса, то и аз имам един стар Пирин вкъщи и ми е свидно да го изхвърля и циганите да го разпердошинят заради медта.
                          Последно редактирано от icpart; 12-01-10, 16:27.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X