Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Включване и изключване 4х4-тъп въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Включване и изключване 4х4-тъп въпрос

    Предварително се извинявам за въпроса,защото на повечето участници във форума ще прозвучи тъпо и смешно!Честно казано не знам точния принцип на включване 4х4.От място става,но може ли в движение?А изключването?
    Простете мен несведущия и след посипване главата с пепел ,ми дайте напътствия~!!!
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    да беше казал каква кола, какви хъбове.
    И мойта препоръка е:
    http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...f57f77366e94e5
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      нямаш ли лепенка с инструкция на вратата или на таблото?
      за различните модели е различно, но по принцип бавните са включват на спрял автомобил, на някои може до скорост 5кмч и т.н.

      при автоматичните хъбове е желателно 4х4 да се включва на място...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        и при ръчните - също :р

        Коментар


        • #5
          Преминаване от 4х2 към 4х4 без проблем до 90км/h. Ако колата няма централен диф. 4х4 да се ползва само по предназначение - на кал, сняг, пясък, никога на асфалт. Ако си с вакумно включване (копче) на място би ти било доста трудно да включиш предния мост или ще има удар като и дадеш газ да излезнеш от мястото където си закъсал. Натискай 4х4 малко преди да закъсаш докато си още в движение и не форсираш.

          Бавните се влючват на място по правило от лост за по старите коли.
          IvoVarbanov.bg

          Коментар


          • #6
            Прави сте-Daihatsu Ferosa.Според мен е с автоматични хъбове-нищо няма за включване.
            VENI-VIDI-VICI!

            Коментар


            • #7
              А при МВ-тата преминаването от 4х2 към 4х4 в движение е без никъкв проблем поне до 100км\ч , а също така и при ниска скорост може да се премине от бързи на бавни.
              До колкото съм запознат и при Pajero не е проблем да се преминава от 4Х2 към 4х4 - даже сме пробвали и от бавни на бързи в движение на старо Pajero
              Mercedes G-Wagen - It's not a JEEP... You wouldn't understand...

              [img]http://www.danasoft.com/sig/.jpg[/img]!

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                и при ръчните - също :р
                Не си прав. По инструкция при заключени ръчни хъбове мога без проблем да сменям между 4х2 и 4х4. Спирането е задължително само за включване/изключване на бавните.

                По принцип пише, че е възможно да включваш / изключваш 4х4 в движение и при автоматични хъбове, но само при положение, че след като си изключил предното първия път не си се движил назад (това е начина за откачане на автоматичните хъбове - изключваш предното и дърпаш метър-два назад)
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Не си прав. По инструкция при заключени ръчни хъбове мога без проблем да сменям между 4х2 и 4х4. Спирането е задължително само за включване/изключване на бавните.

                  По принцип пише, че е възможно да включваш / изключваш 4х4 в движение и при автоматични хъбове, но само при положение, че след като си изключил предното първия път не си се движил назад (това е начина за откачане на автоматичните хъбове - изключваш предното и дърпаш метър-два назад)
                  при фронтерата се усеща/чува силен удар като не върнеш назад и потеглиш след като си минал от 4х4 на 4х2. И изрично пише да се връща.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    На Патрола съм пробвал от 4х2 на 4х4 превключвам при 10-15км/ч,без проблем.Може би може и при по-голяма скорост,но за сега /тъй като не знам,а пък и не съм имал необходимост/не съм пробвал.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      и при мен нямя проблем до към 80 км мога да вклюучвам и изключвам
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        На Патрола съм пробвал от 4х2 на 4х4 превключвам при 10-15км/ч,без проблем.Може би може и при по-голяма скорост,но за сега /тъй като не знам,а пък и не съм имал необходимост/не съм пробвал.
                        Проверява ли си хъбовете в какво полужение са (ако са автоматични) !

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
                          Проверява ли си хъбовете в какво полужение са (ако са автоматични) !
                          Хъбовете са ми ръчни.При заключенио положение съм превключвал от 4х2 на 4х4 при 10-15 км/ч. На бавни винаги спирам на място.
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов Преглед на мнение
                            Преминаване от 4х2 към 4х4 без проблем до 90км/h. Ако колата няма централен диф. 4х4 да се ползва само по предназначение - на кал, сняг, пясък, никога на асфалт. Ако си с вакумно включване (копче) на място би ти било доста трудно да включиш предния мост или ще има удар като и дадеш газ да излезнеш от мястото където си закъсал. Натискай 4х4 малко преди да закъсаш докато си още в движение и не форсираш.

                            Бавните се влючват на място по правило от лост за по старите коли.
                            Въпрос???На Патрол GR тъй като няма междинен диф, а ми се налага не еднократно при разходки да катеря/при сухо време/ много стръмни и дълги нагорнища.Колата ако не е на бавни скорости просто не може да се искатери.Това товари ли раздатката и вредно ли е за автомобила?За уточнение ако колата върви на повече от 3-та бавна,минавам на бързи4х4 или даже на 4х2.
                            П.П: Кажете правилно ли експоатирам джипката,за да не пускам утре тема -"Търся раздатка за GR"
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              Апсолютно правилно. На голями нанагорнища на бързи ще съсипеш съединителя. Иначе на твърдо и равно товариш раздатката кото си на 4х4. Специално Нисана спокоини можеш да го караш на бързи като превключваш 4х2 и 4х4 в зависимост от терена и при видимо голям екстрем да спираш за да минаваш на бавни.
                              IvoVarbanov.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X