Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Флашка - проблем.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Флашка - проблем.

    Снощи, покрай друга заигравка, закачих флашката на жената (най-обикновен 8Гб усб флаш) с Линукски fdisk.
    То си ме предупреди, че може да стане беля, но аз настоях ... и сега Вин-а ми дава съобщение, че не може да разпознае обема на флаша и съответно не може да го форматира. Под Линъкс горе долу същото.
    Има ли начин да се оправи или да бЕгам за нова?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    До: Флашка - проблем.

    Не че съм много наясно, ама е добре да уточниш коя дистрибуция на Линукс ползуваш, за да могат знаещите да ти помогнат. Освен ако "фдиск" не е някаква непозната за мен дистрибуция...
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      До: Флашка - проблем.

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Не че съм много наясно, ама е добре да уточниш коя дистрибуция на Линукс ползуваш, за да могат знаещите да ти помогнат. Освен ако "фдиск" не е някаква непозната за мен дистрибуция...
      fdisk си е една блага команда на линъкския шел и е приблизително еднаква за всички дистрибуции с даден кернел. Виж, с какъв кернел е конкретния Кнопикс 6 не обърнах внимание. Смъкнах го на бут-цд, щото един вирус (уиндоуски) тръгна да ми обяснява, че Access denied и аз се разсърдих много.
      Флашката я прецаках с идеята да я форматна под линъкс, да не е останал някой бацил и на нея. Знам, че е идиотско, но посреднощ понякога ми идват тъпи идеи...

      Та след като fdisk-а ми обясни надълго и нашироко, че партишън-тейбъла на устройството не му е познат, аз настоях да създаде празен дос-партишън. И горе-долу дотам. После нема флашка.
      Въпроса е може ли да се форматне флашката след подобна прее...вка или е за боклука.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        До: Флашка - проблем.

        Как така нова бе? Ей това правиш под линукс (ама трябва да си root):

        dd if=/dev/zero of=/dev/sdx bs=1024 count=1024

        Това sdx е името, с което флашката се появява в /dev/ директорията.

        Готово, имаш я чисто-нова. Пускаш я на Win, че най-лесно и той сам ще поиска да я форматира. Разрешаваш му и готово.

        Коментар


        • #5
          До: Флашка - проблем.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Как така нова бе? Ей това правиш под линукс (ама трябва да си root):

          dd if=/dev/zero of=/dev/sdx bs=1024 count=1024

          Това sdx е името, с което флашката се появява в /dev/ директорията.

          Готово, имаш я чисто-нова. Пускаш я на Win, че най-лесно и той сам ще поиска да я форматира. Разрешаваш му и готово.
          Благодаря, благодаря, благодаря!

          Стана, работи, жената прибра точилката и вече няма да ме бие
          Ясене, имаш бира от жената и 2 от мен

          Ако някой има същия проблем, едно пояснение: под sdx се има предвид sdx, примерно sdb или sdc. Умната с sda, щото на sata диск това всъщност е харда!
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            До: Флашка - проблем.

            Подобен проблем имам и аз,от 4 ми признава само 1,4 гига...на windows 7 нещо може ли да се направи?

            Коментар


            • #7
              До: Флашка - проблем.

              Първоначално публикуван от maks Преглед на мнение
              Подобен проблем имам и аз,от 4 ми признава само 1,4 гига...на windows 7 нещо може ли да се направи?
              Ако имаш Линукс, направи същото като tef4o. Имай предвид, че всичко ще се изтрие.

              Коментар


              • #8
                До: Флашка - проблем.

                Не съвсем по темата, но ми се видя интересно решението за защита на флашовете от вируси - Panda USB vaccine. Не от всички, естествено.

                Първата част - спиране на ауторъна може да бъде реализирана по много начини и не е особено интересна:
                Computer Vaccination

                The free Panda USB Vaccine allows users to vaccinate their PCs in order to disable AutoRun completely so that no program from any USB/CD/DVD drive (regardless of whether they have been previously vaccinated or not) can auto-execute. This is a really helpful feature as there is no user friendly and easy way of completely disabling AutoRun on a Windows PC.
                По-интересна е втората част - защитата на флаша:
                USB Vaccination

                The free Panda USB Vaccine can be used on individual USB drives to disable its AUTORUN.INF file in order to prevent malware infections from spreading automatically. When applied on a USB drive, the vaccine permanently blocks an innocuous AUTORUN.INF file, preventing it from being read, created, deleted or modified. Once applied it effectivelly disables Windows from automatically executing any malicious file that might be stored in that particular USB drive. The drive can otherwise be used normally and files (even malware) copied to/from it, but they will be prevented from opening automatically. Panda USB Vaccine currently only works on FAT & FAT32 USB drives. Also keep in mind that USB drives that have been vaccinated cannot be reversed except with a format.
                На който му се стори интересно, може да си "бие" по една ваксинка на флашките!
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #9
                  До: Флашка - проблем.

                  Да това е много интересно наистина с блокирането на Ауторъна директно от самата флашка без да се пипа самата ОС. Последното ми съпрекосновение с един червей беше точно такова имах една флашка с която реших да пробвам да пренеса информация на заразения компютър и като я ръгнах в друг такъв ето ти на и той се зарязи и чисти в последствие и него. Това според мен е доста полезна ваксина поне за такива гадинки дето се самокопират на флашката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Флашка - проблем.

                    И как работи такава ваксина?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Флашка - проблем.

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      И как работи такава ваксина?
                      Инглезе четеш ли или да преразказвам?
                      The free Panda USB Vaccine can be used on individual USB drives to disable its AUTORUN.INF file in order to prevent malware infections from spreading automatically. When applied on a USB drive, the vaccine permanently blocks an innocuous AUTORUN.INF file, preventing it from being read, created, deleted or modified. Once applied it effectivelly disables Windows from automatically executing any malicious file that might be stored in that particular USB drive. The drive can otherwise be used normally and files (even malware) copied to/from it, but they will be prevented from opening automatically. Panda USB Vaccine currently only works on FAT & FAT32 USB drives. Also keep in mind that USB drives that have been vaccinated cannot be reversed except with a format.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Флашка - проблем.

                        Т.е. счупена FAT. Мерси.

                        п.с. не виждам защо някой ще държи включен autorun.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Флашка - проблем.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Т.е. счупена FAT. Мерси.

                          п.с. не виждам защо някой ще държи включен autorun.
                          Като се има предвид, че над 95% от ползвателите не са изключили ауторъна... Не че знаят какво е това де. А и друго си е като сложиш римувъбъл дивайса да се появи диалогов прозорец...
                          Както и да е. Според мен, в някой от случаите би било полезно. Че няма универсална защита с ефективност 100% би трябвало да е ясно на всеки. Сложил съм го тестово на няколко устройства, за момента няма проблем с файловата система.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Флашка - проблем.

                            Не знам КАКВО ми прецака флашката, но вече втора се държи по същия начин. Къв ще да е тоя проблем...
                            хич не ми е кеф... щях да се откъсвам от т.нар цивилизация... ще подарявам един фотоапарат... и не е в него проблема... тъкмо си подредих и разкарах дисковете, ся си търся къде беше Линукса!
                            Оня ден ремонтирах втори монитор - за месец ми умреха 2 в ръцете... ся пък софт... Не ми е смешно! Ще ми стане ако си форматна някой диск!
                            Последно редактирано от Rabin; 27-03-10, 22:55.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Флашка - проблем.

                              Да не ти е бъгаво захранването на калкулатора(компа)?
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X