Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

    Здравейте на всички участници в този форум.Честита и успешна Нова година.Пиша темата от името на зет ми.Преди около 2-ва месеца Черокито му при движение го вкарва в авариен режим с 40-50 км в час.Водил го е на диагностика във Варна в сервиз на Мерцедес нищо конкретно освен ,че проблема му е бил в някаква платка която се намира върхе скоросната кутия/електронна платка/Преди проблема се появяваше отвреме на време,но в момента е постоянен,Масла филтри всичко по подръжката е ОК.Ако някой има идея помогнете.Проверихме -тази платка с целия пакет надолу в Елит кар струва 1100 лв.Дали е от това и някой има ли на идея откъде може да се намери по евтино.Благодаря

  • #2
    До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

    Какво означава "целия пакет надолу".
    Само платката в БС мисля беше към 400 лв. (по спомен).
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

      някяквя плясмасова платка в която сасе нареждали клапани.Намирала се в кутията.Какво е БС

      Коментар


      • #4
        До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

        Дава му грешка РПМ сензор и колата е зацепила само на втора,спуан сенсор от прегряване или от старост,редовен номер при тия кутии.







        Дай номер на кутията,дай код за грешка която дава и ти давам номер на платката с все упьтване снимка по снимка как се сменя.Ако е голям мерака ти намирам и платка на .................под ненормалните 1100 лева.Последния пьт моя механик ми вз 200$ с все работата,платка втора употреба ако това няма да е проблем.


        Давай цифричките,това е лесно.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

          420лв.-нова.И прехода за буксата 36лв.Труда отделно.
          +Масло филтър и гарнитура.
          Пиши от къде си.
          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
          Grand 3.1TD
          0898 620 306 Стоян

          Коментар


          • #6
            До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

            Благодаря ти ,цифри в момента на кутията не мога да ти кажа нито номер на грешката .Зет ми в момента е в Кранево,но утре вечер ще ги напиша.В магазина на Елит кар излязоха някакви номера но не ги записах.Кутията е петстепенна автоматик с блокаж на Мерцедес.Черокито е 2002 г.

            Коментар


            • #7
              До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

              От Добрич.Благодаря за тел.

              Коментар


              • #8
                До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                Първоначално публикуван от mddido Преглед на мнение
                Благодаря ти ,цифри в момента на кутията не мога да ти кажа нито номер на грешката .Зет ми в момента е в Кранево,но утре вечер ще ги напиша.В магазина на Елит кар излязоха някакви номера но не ги записах.Кутията е петстепенна автоматик с блокаж на Мерцедес.Черокито е 2002 г.

                W5A580 е това трябва да е трансмисията или най-яката на Мерцедес с номер 722.6,следващата 722.9 е след 2003 година.Транито дьржи 580 НМ натоварване,по яка от тая не правят.

                Маслото го препорьчвам да е Фуч Титан FUCHS ATF TITAN 4134 което реално е масло за по-новия модел скорости с мерцедес номер 722.9,но понеже дьржи на по-висока температура,нам си кьв % пенливост и нам си кво там е по-доброто масло за тия скорости.

                MER 001-989-68-03-11 FUCHS TITAN ATF 4L TITAN 134 / 4134
                MB 236.14 - MUST BE USED IN 722.9 - CAN BE USED IN 722.6,
                722.5. 722.4, 722.3

                SSF Part Numbers:
                001-989-68-03 10
                (Mercedes-Benz Approval 236.12/236.14)

                Size: 1 Liter

                Note: For use with 7-Speed Transmission 722.9



                Филтьра оригинал само или Ман или Хейстингс.

                Буксата или преходника и го гледай да не е с червените рингове,а с черните,това е новия модел.





                Кажи им при смяната на маслото да ти източат и торка ако да няма пробка,има си помпа за целта.Цьбираш 9 литра без малко и от дьното на кутията остава е толкова на долната снимка.Щека няма,купува се от магазина като инструмент и под номер Мерцедес.Прави се лесно - бьркаш до дьното и мериш на кутия цигари.



                Не е проблем и разкази в картинки кое как се прави с все смяната на ел. блока ,само кажи,че вие ще я правите.Ако ли не - нова платка,ново масло с филтьр,точене на турбината,5 литра вьтре,палят и доливат 3,колата вьв вьздуха и редят предавките да напьлни,мерят на топьл и запален мотор.

                И да ме извинят Грандовете,но аз тук рядко пиша,да е Мерцедес лесно
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                  за много години и безавариини километри.щом си от варна виж тоя линк просто хората са големи манияци по тема електроника мисля че ще могат да ти помогнат;http://softelectronic.com/contacts

                  Коментар


                  • #10
                    До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                    Пак аз с малко разяснения.Кутията на Мерцедес с номер 722.6 е напьлно електронно включване и много лесно и се прави диагностика която показва точния проблем.Кутията е на 99% сьщата като тая на снимките долу.







                    При положение,че е закачана и се знае проблема вече ни трябва само кода за грешка / макар,че и той е ясен но да сме на 100% сигурни / и се прави следното нещо от линка.

                    http://mercedes-bulgaria.com/forum/s...stna-kutiq/15/

                    Всеки един сервиз който се занимава с Мерцедес би трябвало да го направи това без особенни проблеми.Заяждал ми е преходника на буксата та се наложи избиването му и смяната на тая платка,но това се случва 1:100 000.Опасното е да му обьркат маслото или да му пернат кофти филтьр или кофти преходник та да се чуди кьв е тоя зор с тая кутия.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                      Kолеги помагайте.
                      2,7 CRD 2002 TRANSMISSIONS-W5J400
                      И при мен излезе същия проблем. Дава ми грешкa
                      P0702 Transmission Control System Electrical.
                      Днес ходих в БС . След диагностиката излезе

                      "SHIFTER SIGNAL INVALID" (17)
                      POSSIBLE CAUSES
                      INTERMITTENT WIRING AND CONNECTORS
                      C1-C5 SHIFTER SENSE CIRCUITS OPEN
                      C1-C5 SHIFTER SENSE CIRCUITS SHORT TO GRAUND
                      C1-C5 SHIFTER SENSE CIRCUITS SHORT TO OTHER CIRCUITS
                      SHIFTER ASSEMBLY -SHIFTER SIGNAL INVALID
                      TCM-SHIFTER SIGNAL INVALID

                      Според БС трябва да сменя платката дето се намира върху АСК , от нея платка ставало превключването на скоростите.
                      Аз си мисля , възможно ли е само да почистя конекторите на платката и така да реша проблема. Защото след , като ми изчистеха грешката , успях да карам Джипа около 60 километра без проблем , тоест нормално. Следователно грешката отново се появи и Джипа влезе в сервизен режим.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                        Първоначално публикуван от val1 Преглед на мнение
                        Kолеги помагайте.
                        2,7 CRD 2002 TRANSMISSIONS-W5J400
                        И при мен излезе същия проблем. Дава ми грешкa
                        P0702 Transmission Control System Electrical.
                        Днес ходих в БС . След диагностиката излезе

                        "SHIFTER SIGNAL INVALID" (17)
                        POSSIBLE CAUSES
                        INTERMITTENT WIRING AND CONNECTORS
                        C1-C5 SHIFTER SENSE CIRCUITS OPEN
                        C1-C5 SHIFTER SENSE CIRCUITS SHORT TO GRAUND
                        C1-C5 SHIFTER SENSE CIRCUITS SHORT TO OTHER CIRCUITS
                        SHIFTER ASSEMBLY -SHIFTER SIGNAL INVALID
                        TCM-SHIFTER SIGNAL INVALID

                        Според БС трябва да сменя платката дето се намира върху АСК , от нея платка ставало превключването на скоростите.
                        Аз си мисля , възможно ли е само да почистя конекторите на платката и така да реша проблема. Защото след , като ми изчистеха грешката , успях да карам Джипа около 60 километра без проблем , тоест нормално. Следователно грешката отново се появи и Джипа влезе в сервизен режим.
                        Нека пак аз да се пробвам

                        Имаш 4 вьзможности за тоя код.

                        1 Слаба батерия,главно кода излиза при пьрвоначално палене.TSB 21-009-08
                        2 Трансмисията ти припльзва на някоя скорост.T.S.B 18-004-03
                        3 Слаб негатив на буксата на скоростите,тая която влиза в кутията.Преходника го има на снимка горе и това се сменя с ОРИГИНАЛЕН.
                        4 Проблем сьс скоростния лост и като чета онова в червеното можеш да им пратим много поздрави на Б.С.Кажи им,че ШИФТЬР идва от шифт или включвам и проблема е ясно написан - не получава правилен сигнал от скоростния лост.Ако е платката която я има на снимка горе няма да минеш 60 километра без да забие пак на последната добра предавка.


                        Кажи кога се появи пак грешката,както си кара или след като запали колата и включи на скорост?Платката я имаш горе,преходника и него,че и номер има.Замери си батерията да си сигурен,че е добра,провери на канал дали не капе от тая букса и пак пиши,но за мен това е нещото което ще видиш на линка който ще ти изровя след малко.Шифтьра ти е проблем и не е евтин.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=74739&page=2

                          Метни едно око,е те тва с електрониката ти трябва според мен поне.Капе ли от буксата,малко да е влажно и я сменяй.Струва между 5 кинта / при моя майстор / до 20 кинта в магазина.Кинтите долари,в БГ не ги знам колко са.Сменя се как си е на канала без да се точи нищо,само си долей масло след това.



                          И да те зарадвам - вероятността да имаш правилно масло в кутията е много малка,смени го и него и филтьра.Пьлна смяна около 8 литра.

                          И пиши,че ми е интересно колко сьм далеч от истината.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                            Благодаря BENZBOSS .
                            Преди нова година отново ходин в сервиза на БС , тогава ми казаха да си сменя акумолатора с нов. Смених го и почти месец нямах проблем. Но сега , преди няколко дена отново светна чек инджина и край , заби в сервизен режим и само на втора . Вчера , като ходих в БС изчистиха грешката и 60 км. успях да мина докато я прибера Джипа от Варна в Добрич.
                            След 2 часа отново ми се наложи да върша някаква работа с Джипа и проблема пак се появи. Тоест като поставих ключа на контакт при не работещ ДВГ всички лампички си угасха, както си е нормално. Няколко секунди след като поработи ДВГ светна чек инджина и влезе в сервизен режим.

                            При мен симптомите са тези които си описал:

                            2 Електрически авариен режим - след като загасиш и запалиш пак трансмисията кове само на втора предавка,работи и задната,но при преместването на лоста се чува едно яко чаткане.Няма оправия на пьтя освен ако не и изтриеш кода за грешка сьс стар диагноза или друг тестер на Мерцедес.Иска и оправяне на проблема обаче,само с триене няма да мине,усетила е голям проблем и кове на втора,а го усети пак,а пак запецне на втора и..............право в сервиза лазейки.

                            Аз ги накарах в БС да проверят дали ми капе от буксата на АСК , казаха , че е чисто и няма теч. За всеки случай днес , ще взема да я сменя.

                            А за маслото си е така.

                            На мен в БС не ми се ходи , там кожи свалят до кокал. И както разбирам ако ми сменят платката дето влиза скоростния лост , проблема ми пак може да не се оправи.

                            Сега се сещам, че запалих включих на скорост и тогава се появи грешката , така стана и първия път .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                              Първоначално публикуван от val1 Преглед на мнение
                              Благодаря BENZBOSS .

                              На мен в БС не ми се ходи , там кожи свалят до кокал. И както разбирам ако ми сменят платката дето влиза скоростния лост , проблема ми пак може да не се оправи.

                              Сега се сещам, че запалих включих на скорост и тогава се появи грешката , така стана и първия път .

                              Ми дай да я караме по логика макар,че вече ти си знаеш.Код 0700 е проблем с трансмисията,всичките с 07 и няколкото с 08 са проблем с трансмисията.Кода 0702 е електрически проблем най-общо казано.До тук сме в играта с електрическия проблем,това в червеното дето си го цитарал и което е твоя проблем.
                              Какьв е шанса при продьлжително каране платката която я има горе на снимката да е прецакана и да не забива в авариен режим?Оная платка показана с ония грозен прьст.На нея са накачени сензорите за обороти,накачени са релета за превключване..............които нито дават код при диагностика,нито забива в авария,а сьщевременно виж какво са извадили долу.

                              "SHIFTER SIGNAL INVALID" (17)
                              Шифтьр е скоростния лост,сигнал си е сигнал,инвалид е обратното на валиденДолу са изброени вьзможните повреди които с 2 думи са електрически.
                              POSSIBLE CAUSES


                              INTERMITTENT WIRING AND CONNECTORS
                              C1-C5 SHIFTER SENSE CIRCUITS OPEN
                              C1-C5 SHIFTER SENSE CIRCUITS SHORT TO GRAUND
                              C1-C5 SHIFTER SENSE CIRCUITS SHORT TO OTHER CIRCUITS
                              SHIFTER ASSEMBLY -SHIFTER SIGNAL INVALID
                              TCM-SHIFTER SIGNAL INVALID


                              Правили са тест на скоростния лост.Като са извадили код 07 е трансмисия,код подкод0702 е електрически - не се правят тестове за това дали ти припльзва някоя скорост или налягане в скоростите или...........а точно тест на лоста на скоростите.От там са извадили това 17 "SHIFTER SIGNAL INVALID"

                              Това след като ти излезе като код се пали и гаси колата 5-6 пьти и минаваш с лоста през всички скорости за да си сигурен,че в тоя ШИФТЬР е проблема.Кьде и защо са те пуснали 60 километра да си ходиш не ми е ясно.Ако беше спрял да пикаеш на втората пряка пак щеше да забие още там,а нямаше да мине 60 километра без проблем и без да мьрдаш лоста и без да гасиш колата.Няма и смисьл да те питам дали спира някьде - не си спирал и не си мьрдал лоста.

                              За чий ти искат смяна на платката не ми е ясно.Сега ако сьм на твое място я карам да ми изтрият грешката,качвам шефа на сервиза и му вьртя крьгче из града.Спирам пред сервиза и му давам да сложи на паркинг,да загаси колата,да я запали пак и той да ми каже според тьпата логика защо ще ми сменя платка на електрониката като лоста ебава пейзажа.И после чембери до откат,как така нямат един дето да чете поне малко английски,то си пише кво и е на тая кутия.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X