Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

    [QUOTE=Пламен С;3024023]
    Първоначално публикуван от ilker80 Преглед на мнение
    Мога. Кажи кога?[/QUOTEТ

    Твоят човек за ясна и точна диагностика е atanas_93.Пиши му дали и кога ще може да я направи.Не пречи и аз да те заведа при него,стига да се разберете за ден и час.Тъкмо ще си видим Жипките.



    Можеш ли да уредиш среща?

    Коментар


    • #92
      От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

      Виж постове 79 и 80,и му пиши на лични.Ако не се включи днес,ще му звънна.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #93
        От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

        Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
        Много искам да разбера тази нанотехнология за пета дюза. Ако, е рязане, не благодаря. Ако, мотора е под коша, това го знам. Ако, има нещо, дето не съм виждал, тогава ме интересува.
        Не е нанотехнология.Изрязаното се поставя обратно ( начини много ).Ако се остави отвора ще има водни явления
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #94
          От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

          Първоначално публикуван от ilker80 Преглед на мнение
          Мога. Кажи кога?
          Имаме лирезултат?

          Пиши ми на ЛС,че почнахме да спамим.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #95
            От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

            Здравейте ,колеги
            разрешихме вече проблема.Проблема е била в 5 та дуза,ремонтираха я и смених разпрасквач на другите 4 сега няма тракане и пушене.
            Обаче имам чувството сега повече харчи гориво на дълъг път ми даде 9.6 литра преди падаше под 9. и сякаш не върви както преди може би си внушавам.
            Благодаря на всички колеги за съвети те.

            Коментар


            • #96
              От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

              Първоначално публикуван от 7905 Преглед на мнение
              Да споделя развитие, за да има информация, ако на някой му потрябва. Симптомите при мен зачестиха и от 1-2 пъти годишно станаха 1-2 пъти седмично. В движение светва чека и кутията влиза в авариен режим. Когато спра и почна да местя лоста - чатка и колата подскача( това не винаги става толкова осезаемо). Тръгва трудно и явно е забила на по-висока скорост. След изгасяне и палене скоростният лост се движи нормално и колата потегля добре, чека изгася скоро.
              Разхлобих конзолата около ск.лостове и почистих буксите. Кабелът, който идва от ск. кутия и влиза в компютъра беше омаслен. Реших да сменя буксата на ск. кутия. И това не помогна...Отворих компютърчето да огледам за лоши спойки, всичко изглеждаше наред. Ходих по диагностики и нямаше нищо конкретно, и накрая се принудих да отида в Балкан стар. Там диагностицираха проблема, като платката на шифтъра на 100% ( след, като ми взеха 110лв. за диагностиката ). Цена при тях 1800лв + смяна. Продава се целият механизъм с лостовете, няма отделен елемент платка.
              Реших да не рискувам с втора употреба платка и поръчах от естонските, чрез колега от София. Платката дойде за 2-3 дни и излезе 650лв.
              Голям зор видях, докато измъкна топките на ск. лостове...голямата излезе на 2-рия ден, малката след още ден-два. Явно никога не бяха вадени и ми се разказа играта, докато се преборя. Опъване и ръчкане му е майката. Голямата има една пластмаса в долния край, която трябва да се свали надолу и освобождава едни пластмасови зъбци. Малката в горния си край е с едно, като зегерка, която се закача на ябълковидния край на лоста. Отделям толкова време да опиша, защото, наистина беше много трудно да ги махна и даже бях почнал да се обезверявам по едно време
              Когато пристигна платката, вече бях подготвил нещата и си я монтирах за половин час. Реших да покарам няколко дни да видя, как ще са нещата и чак тогава да ръгна пак топките Всичко изглеждаше ок. Минах около 6-700 километра по Коледа без абсолютно никакви проблеми.
              Случи се така, че продадох колата след Коледа ( и аз не знам защо ), но казах на новия собственик, че съм сменял платката. След това се чувахме и каза, че всичко е перфектно, така че предпоалгам съм решил трайно проблема
              Естонската платка си личи, че е друго качество. Свети доста по-добре, няма частично заливане, като при оригиналната и най-хубавото е с доживотна гаранция!
              Малко се поразводни темичката , ама........
              След 2г със сменена платка и отлично работеща джипка , тия дни почна да ми светка чека както се движи..... Гася, след 10сек паля и проблема го няма. След няколко дни отново светване на чека,... и пак същата процедура.
              Не мисля, че проблема е в платката ( вече естонска ) сменена от предния собственик. Опитвам се да си извадя изводи от прочетените теми тук , но уви не намирам решение на проблема. Тия дни ще се позаровя отдолу, да видя тоя прословут датчик на ск. кутия, дали не е омаслен и ще прегледам и куплунга му. Ще прочета и грешките, ама съм 100% убеден че ще са същите като при другите колеги.Акумулатора съм го подменил - все тая . И при врачка ще ходя, ама си мисля , че и тя ще ми каже - ...."прочети й грешките... " . Та,...така. Ще се обърна и към NASA , че може би ще ми кажат нещо по различно.
              Ако все пак има колега който ВСЕ пак е решил тоя проблем,.... МОЛЯ да сподели решението, а НЕ предположението. Благодаря !

              Коментар


              • #97
                От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                В крайна сметка не се разбра какъв е проблема, освен, че светва чека. Което, само по себе си нищо не значи без диагностика. Дори и най- елементарната с ключа.
                Последно редактирано от atanas_93; 12-04-18, 09:43.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #98
                  От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                  С ключа въпросните грешки не излизат. Т.е. излиза най-много P702.

                  Зимата бях без преден кардан за 1-2 седмици и при паркиране в преспи над 10 см после си беше драма. Та след едно такова паркиране и буксуване да изляза ми светна чека, скоростната кутоя влезе в авариен режим и качваше до макс 2ра. Ключа каза P702. Кутията е ок. Буксата се сменя с всяко масло независимо дали тече. Викам си.....акумулатор. Изгасих, контакт, обд2 тапата и този софт. Излязоха 2 грешки които гласяха(не помня номерата) - ABS - компроментирани данни за обороти на ляво колело и другата за дясно колело. И в този момент ми светна, че нямах кардан който да върти този мост. Та явно има някой дето сравнява изходните обороти от скоростната кутия с тези на колелата съобразно пред. число на диференциала. И ако има разминаване с над определен процент се пали грешка. Изчистих грешките с въпросния софт и от тогава не е имало драма. Сега се сещам, че пак преди много време бях повъртял бая в преспи/кал и пак ми беше светнал чека, но без скоросите да влизат в авариен режим. Тогава беше нещо с АБС датчик.

                  От всичкото това си мисля, че много от аварийните режими са заради компрометиран/зацапан/окъсен/скъсан абс датчик.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #99
                    От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                    Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                    В крайна сметка не се разбра какъв е проблема, освен, че светва чека. Което, само по себе си нищо не значи без диагностика. Дори и най- елементарната с ключа.
                    Искам да изтрия старите грешки , които са от преди да взема джипката,......и да "дебна" за новите които ще се появят . Така мисля, няма да се получи объркване при диагностиката . За съжаление и до сега не мога да намеря софт и да махна старите грешки.

                    Коментар


                    • От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                      Това е най- правилното. Не може в Добрич да няма някой с KTS.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                        Първоначално публикуван от caby Преглед на мнение
                        Искам да изтрия старите грешки , които са от преди да взема джипката,......и да "дебна" за новите които ще се появят . Така мисля, няма да се получи объркване при диагностиката . За съжаление и до сега не мога да намеря софт и да махна старите грешки.
                        Докато не ти е побеляла косата,звънни на Наско и идвай в Русе.Иначе лутането продължава.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                          Първоначално публикуван от caby Преглед на мнение
                          Искам да изтрия старите грешки , които са от преди да взема джипката,......и да "дебна" за новите които ще се появят . Така мисля, няма да се получи объркване при диагностиката . За съжаление и до сега не мога да намеря софт и да махна старите грешки.
                          Аз успявам с горецитираният софт и блутут тапа от 17лв. Включително и тези от скоростната кутия.
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                            Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                            Колега,описвай,снимай и документирай,че тепърва за напред ще се сблъсваме с проблеми.А в тази криза, в някой сервиз като те хванат че не си в час, плащаш и за 10г напред.
                            Здравейте това е моята грешка някой можели да помогне P2602

                            Коментар


                            • От: До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                              Първоначално публикуван от dimitarivanov1978 Преглед на мнение
                              Здравейте това е моята грешка някой можели да помогне P2602
                              P2602 Охладителна помпа Control Circuit Low

                              Успех
                              Grand Cherokee 2.7CRD

                              Коментар


                              • От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                                Ако грешката е в модула на скоростите ....
                                1. P2602 Solenoid Valve: power supply Value/signal outside range.
                                This fault is very common, it means that transmission solenoids are not getting enough power. With this code there can be 2 reasons – gearbox plug adapter or weak battery. About gearbox plug adapter you can look at tip 4. If adapter is fine, then your car has a weak battery and you need to change it. You can also avoid battery fault by asking Jeep dealer to upgrade TCM software. Upgrading software does not make your battery new, it just does not let your car to go into limp mode for this fault. Until you can’t start your car on a cold winter morning as you battery is still weak…
                                Еди Рангелов : 0885 088 444
                                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X