Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

    Демек, да не я разглобяваме, а първо да погледнем по-лесните неща ли? Щот следващият вариант е цялата на тезгяха и ще се учат на нея, че досега не са правили такова
    Благодаря за съвета. Приемам и други......................платени..................имам суджук, вино и ракия

    Коментар


    • #32
      От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

      Ех,хубава машинка . Има ли много за кърпене по ламарините? Мисля,че рамата не е мръднала.. Аз искам да вкарам едно такова в гаража следващата година. Кефя му се много .

      Коментар


      • #33
        От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

        Ми.............да ти кажа честно на последната разходка с брадвата му оправих калниците, но инак за не поддържана кола е страхотен. Рамата е здрава, не е труден за вдигане и носи на тормоз. Сега чистим грешките от това, че не е каран почти година. Надявам се да са малко.
        Раздатката я оправиха, сега остава скоростите да видим и мисля, че няма да има проблем. Има по-добрър ъгъл на атака от повечето използдвани за гората джипове.
        Нашето с него беше лебов от пръв поглед
        Няма за кърпене, поне според моите критерии, има нужда от каране, кал и вода, да измият следите от стоенето на едно място.

        Коментар


        • #34
          От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
          Трябва да е A4LD.Първо проверете жила и вакуум .
          Благодаря за съвета. Оказа се, че маркуча с вакуум, който минава към двигателя се е откачил леко и смуче въздух. Дядо Владо го видя веднага, след като беше прочел съвета тук и проблема беше решен.

          Сега ми изпадна единият кабел за свещите. Просто го няма. Преди два часа усетих, че не върви правилно, слязох и го включих. Сега видях, че окончателно го няма. Бронко определено иска да стои при Деди

          Коментар


          • #35
            От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

            Ще го нагласиш лека-полека...
            Така става, като не е каран дълго време...
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #36
              От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

              Забравих да кажа, днес с Ванката му опънахме въжета, че да не ми се драска предното стъкло
              Утре може и снимка на новото производство.

              Коментар


              • #37
                От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                Така, сега остана да му оправя ресьорите. Мисля че може да се шпренгват или да се сложи нов лист. Приемам идеи всякакви, защото както се оказа не емоционално онгажираните към колата като мен дават по-добри идеи

                Коментар


                • #38
                  От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                  http://www.youtube.com/watch?v=r3VJ3H9Wzac
                  http://www.youtube.com/watch?v=E-DIH4S583w
                  http://www.youtube.com/watch?v=2DC79U7MnbQ
                  Малко забавление след слагането на калните гуми. Тези излязоха страхотни, направо гребат от пътя. Дженерал грабер, 31 инча, кални, новият модел. Страхотни са и не са скъпи. Високи са 81 сантиметра, за разлика от повечето 31 инча, които са между 76 и 79.
                  Остава да изрежа малко калниците, да сложа уширители, че така се калям, че не виждам нищо и да оправя ресорите, за които ще ми трябва помощ в нормални ценови граници. Поискаха ми само за монтаж на по един лист от всяка страна 110 лева на брой. Стори ми се доста да дам над 200 лева, само за поставяне на ресор, при положение че материала е от мен.
                  Надявам се опита да проговори и да получа разумни идеи.

                  Коментар


                  • #39
                    От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                    Намерихте си занимавка .Ако сменяте някакви гарнитури по пълнителен колектор/капак на клапани вижте как е мазането при клапаните,че там имаше някакъв детски проблем.Имам документация за мотора на хартия за Скорпио от Haynes.Навремето много се тачеха/трошаха и тогава съм купувал литература....
                    Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                    Disco 1 бекъп
                    Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                    Коментар


                    • #40
                      От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                      Кокич... Нищо не казваш какво се оказа... Водна помпа или?
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #41
                        От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                        Водната помпа е заминала със сигурност. Открих, че срещу 100 лева ще имам чисто нова. На връщане оня ден от планината, на Бояна ми блокира преден ляв спирачен апарат в движение, та се прибирах до Люлин два часа. Сега се инатя и не пипам нищо, докато не намеря откъде да взема лампи за козирката ми . Дребни кахъри, отнемащи време само. Ресори също трябва да направя, както и уширители на калниците да намеря откъде да купя, ама истински, не гумени ленти дето се предлагат тук.
                        Скоро ще съм на линия, седмица-две най-много .

                        п.п.
                        Знам, че за това се притесняваш най-много, но знай че може да разчиташ на мен и другият път да взема

                        Коментар


                        • #42
                          От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                          ...
                          п.п.
                          Знам, че за това се притесняваш най-много, но знай че може да разчиташ на мен и другият път да взема
                          Притеснявам се за бронкото, а онова... по-редичко зимай от него, че ако навикнем - лошо
                          Кой ще ти прави спирачните апарати - ако не знаеш къде - да те пратя при един дядка (не Владо), последният, останал да работи на нормални цени...
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #43
                            От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                            Така, оказа се че не бил спирачен апарат, а лагерите на главината. Сменени са заедно с водната помпа и сега колата е в движение, но се диагностицира електриката. Напоследък няма време ни за каране, ни за правене. Закарал съм я в един сервиз срещу централният вход на затвора, по препоръка на Иво с Тойтата дет я троши по трофита.

                            Сега на дневен ред ми идват ресорите, но се зачудих, дали такива от Чероки стават и за мен, и по какво да разбера кои са съвместими с моите, че те са по-трудни за откриване.

                            Коментар


                            • #44
                              От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                              Здравейте , колеги за да не започвам нова тема реших да пиша тук.От седмица съм собственик на този дзвер . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0147.jpg
Прегледи:1
Размер:150.2 КБ
ID:5493534Форд Бронко 2.9 автоматик 88 година.Колата е доста запазена е поне външно , останалото ще си проличи в движение
                              Сега започнах с обслужването .Въпроса ми е следният има ли някой информация за кое масло е подходящо за скоростната кутия, номер на филтър и нужните гарнитури .И от къде могат да се поръчат.Кутията е А4LD
                              До момента съм сменил маслото и филтрите на двигателя , попоправих му ел инсталацията , че всичко се включваше когато иска.В понеделник си чакам да пристигнат свещи , кабели и термостат, както и да си заредя климатика , че не духа както трябва..До колкото знам двигателя е с верига , но ако някой има друга информация нека да ме поправи.
                              Очаквам в скоро време да му сложа и газово, но се чудя дали да го правя с обикновенно или да му слагам инжекцион.До колкото разбрах колега Кокчо кара с обикновено и няма поблеми.
                              Ford Bronco II 2.9 V6
                              Уаз 469Б
                              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                              0899846606

                              Коментар


                              • #45
                                От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                                Здравейте и от мен , да ви покажа новата си придобивка . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140511_172605.jpg
Прегледи:1
Размер:220.1 КБ
ID:5587071
                                0877 877 297

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X