Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

    Behind rigt cowl panel
    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

    Коментар


    • #17
      От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

      Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
      Behind rigt cowl panel
      Мерси, шъ идваш да лочим кафе ...ама преведи го на нашто език, в дясно от краката на предния пътник е компа на тази кола, той си е обемен и друго там не'аГоворя за конкретната бройка....и ми прилича да си е заводски монтажа.
      Последно редактирано от дядо владо; 21-08-12, 23:28.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        ...ама преведи го на нашто език,...
        cowl panel = корите под предното стъкло, при чистачките. Където се стича водата. Не знам имат ли някакво специфично наименование на български.

        PS: Просто не виждам как там ще сложат комп, освен ако под cowl panel нямат предвид и кората отвътре откъм купето.

        PSS: Съдейки по бърз гугъл и без гаранция да не казвам глупост - проблемът може би е в transfer case shift motor...
        Последно редактирано от Goblin; 21-08-12, 23:36.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          cowl panel = корите под предното стъкло, при чистачките. Където се стича водата. Не знам имат ли някакво специфично наименование на български.

          PS Просто не виждам как там ще сложат комп...
          Още по-мерси, действително техническия ми английски не е най-бестящ.
          До краката в салона го даваха в някакъв техен форум, но колата е популярна, доказан боец и има различни модификации ( които често пишещите не споменават) за това си го преведох "калник" ама от вътре.
          Това сметалце е малко ( съизмеримо с цигарена кутия според мен) може да се скрие лесно, трябва да има буонче за самодиагностика и лампичка за "броене" на грешките....утре (ъъъъъ днес по-късно)ще го търся
          П.П. и аз П.П......Ши(ф)т мотора си имаше проблем, но го излекувах, ....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

            Аз само тайно да покажа как Дядо Владо лекува голямото Бронко.
            Инак малкото дето го дразни си е моето, от снимката на аватара ми. Ще се надявам да порасне, че да се похваля.
            Трябват ми някои неща за него, с цел разкрасяване, та ще се възползвам безскрупулно от вече създадената тема и ще питам:

            1. Искам да му сложа козирка над предното стъкло, такава, с каквато са популярни те, с лампички за през нощта . Откъде казвате да взема една?
            2. Калъф за резервната гума, че както се вижда на снимката е гола, а зима идва
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от kok4o1; 13-11-12, 20:30. Причина: Добавяне на информация

            Коментар


            • #21
              От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

              Вуду-ритуал?
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар


              • #22
                От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                Не са много джиповете по които се зазяпвам винаги като ги видя ,колкото и да е често-Бронкото е един от тях!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                  Кокчо, това твоето Бронко не се ли продаваше преди няколко месеца в мо*илето на доста ниска цена? Даже май с още едно за части? Че се бях загледал по него. Ама не посмях да го взема, че ми се вижда екзотика малко.

                  Що не му направиш някоя снимка и едно ревю? Почти не е писано за модела в тоя форум. Интересно предно окачване имат тия машини.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                    То е, то. Взех го на половината цена, а другото за части не, защото няма къде да го държа, а и от него липсваха неща, които щяха да ми спестят пари.
                    По-професионално Дядо Владо може да обясни, защото последните два месеца са си интимни с него, но за мен това не е скъпа за поддръжка кола и е учудващо стегната и здрава.
                    В момента единствено бавните на раздатката са ми проблем, но мисля скоро да го реша, а всичко друго си работи. Остават едни кални гуми и да довършим боди лифта, че да мога вече и аз да пиша спокойно в този форум.
                    Всяка идея би ми дошла добре, защото само още едно съм виждал за hората и две-три лачени на пътя. Снимки ще кача довечера, но повечето са тест драйв на полето срещу Костинброд.
                    Има цяла отворена тема за него, но е в сайта с американските коли.

                    п.п.
                    Голямото бронко от снимката с Дядо Владо е на бившият собственик на моето. Той издържа само месец без бронко, милия

                    Коментар


                    • #25
                      От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                      Аха!

                      Разгледах темата в другия форум. И вече ме е яд , че не го взех аз. Поне е попаднало в ръцете на мераклия. Отатък океана, хората много ги тачат тези машинки
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                        Малко снимки от първата му разходка, но ще влиза пак за повдигане и повишаване на проходимостта му.

                        И в сайта на снимка бг има също бая качени, там съм със същото име като тук. Дано се намери още някой като мен, дето да е влюбен в него, че да си заформим тема за разговор
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #27
                          От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0075.jpg
Прегледи:2
Размер:96.3 КБ
ID:5437332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0128.jpg
Прегледи:2
Размер:226.4 КБ
ID:5437333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0164.jpg
Прегледи:2
Размер:199.6 КБ
ID:5437334Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0255.jpg
Прегледи:1
Размер:268.6 КБ
ID:5437335Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0338.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5437336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0384.jpg
Прегледи:2
Размер:137.6 КБ
ID:5437337Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0385.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5437338Така, аз си я присвоих тази тема, щото и така и така няма друго Бронко, което да съм видял във форума да е активно. Сега, след като направихме един боди лифт от 3 инча, монтирах му нови кални гуми на Дженерал Грабер 31/15, които между другото са страхотни и хукнах на разходка, истинска. Включих се с Вертер и останалите в обиколката на Витоша в снежни условия. Поръчах си огледала, които да са хромирани и да са оригинални. Сложих му и шегели отпред, че да може да тегля закъсалите колеги . Всичко беше прекрасно, докато слязохме в Ярлово. През целият ден колата се държа прекрасно, вървеше навсякъде и нямаше проблем, но......
                          След барбекюто се спуснахме до Ярлово, там изпихме по една лимонада, снимахме се на тъмно и аз с Данван тръгнах към София. Излизайки от селото усетих, че автоматика не включва на по-висока предавка. Пробвах всякакви варианти, проверих маслото в скоростите, в двигателя както и дали не загрява колата, е не, всичко беше нормално. Изредих всички възможни степени на автомата ръчно, та дано се излъже, но пак не стана. Тогава започнах да го карам на принудителна втора скорост и там вървеше до 60 километра в час. Карайки го само на овърдрайв оставаше на първа и повече не искаше, та затова се лъжехме на старта и после по инерция. На всеки десет-двайсет минути каране ми светваше лампата " чек енджин", но спирайки и загасяйки двигателя и тя изчезваше. Стигнахме до Панчарево, където с колегата свалихме акумулатора та дано да излъжем компа, ако има грешка, но не би. Колата на задна включва с удар, който е осезаем.

                          Колеги, дайте идея какво може да бъде, ако някой е имал сходен проблем за решаване.

                          Бронкото е с двигател 2.9, автомат и е 1988 г. Двигателя е на скорпио, но за скоростите не знам с какво са съпоставими. Не мисля, че съм ги прегрявал, защото го карах в ниски обороти в планината, а и никъде нямаше място за дълго буксуване.

                          Сега и малко снимки, по нарцистични подбуди
                          Последно редактирано от kok4o1; 26-12-12, 15:43. Причина: забравих текста

                          Коментар


                          • #28
                            От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                            трябвало е да използваш предните шегели по предназначение, още щом си видял, че не превключва, а не я да мъчиш до София.
                            май е влезнала в сервизен режим, тая грешка не се ли чете някак?
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #29
                              От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                              Затова извадихме акумулатора, за да видим дали може да се изчисти грешката. На други коли, които съм имал, аварийният режим е на двигателя и не позволява превишаване на обороти, а не на скоростите.
                              Нямаше кой да ме тегли. Обадих се на другите, но бяха поели през планината и след малка консултация с Дядо Владо по телефона реших без да я напрягам, леко да се прибера в София.

                              Коментар


                              • #30
                                От: FORD_BRONCO_II - 2.9i ?

                                Трябва да е A4LD.Първо проверете жила и вакуум .
                                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                                Grand 3.1TD
                                0898 620 306 Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X