Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся заварчик за чугун 422415

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Търся заварчик за чугун 422415

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    По въпроса за горенето - не е точно горял чугуна, по-скоро е спукан от рязка температурна разлика, вследствие на подадена студена вода от пълначката, към чугуна, който е бил загрят до около 150 - 170 градуса.
    Все си мисля, че при тези температури чугуна не може да изгори.
    Да не навлизаме в подробности , ама мисля че е ясно че като говорим за "изгорял" чугун , не става въпрос да е изгорял като вестник - в буквалния смисъл . Поради контакта му с пламъка после при заваряване протичат едни металуртични процеси , дето не ти е работа: азотни окиси , неметални включвания , уедряване на зърната , дифузия на газове , високо съдържание на въглерод и ред още гняс , която води до окрехкостяване на структурата на шева и околошевната зона ... с други думи :може и да се получи шев , ама да разчиташ че след 2 дни няма да просълзи... няма специалист , който да направи такава прогноза....
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      До: Търся заварчик за чугун 422415

      Заварява се, стига стените на глидера да не са тънки. Ако искаш се обади.
      in weld we trust

      0878782224

      Коментар


      • #18
        До: Търся заварчик за чугун 422415

        Първоначално публикуван от i_dragg Преглед на мнение
        Заварява се, стига стените на глидера да не са тънки. Ако искаш се обади.
        Само да го демонтирам, благодаря.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          От: Търся заварчик за чугун 422415

          Ше ползвам темата на Майстора, че не намерих подобна, та да не отварям нова.

          На приятел му е спукан изп. колектор който е и топлата част на турбината.
          Къде в София може да се завари/направи ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Търся заварчик за чугун 422415

            Никой ли не е възстановявал успешно изспускателен колектор ?!
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Търся заварчик за чугун 422415

              Като учих заваряване, Петър Йотов каза, че чугун който много пъти е бил нагряван(за пример даде туч на печка) не може да се заварява. Пука се и това е.

              Но теорията е едно, а практиката друго. С разпробиване на отвори в краищата на пукнатината, и последващо заваряване с чугунен електрод, и евентуално подгряване на колектора може пък да се получи.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Търся заварчик за чугун 422415

                Предполагам, че може, но понеже става въпрос за приятел който иска да го занесе някъде да му го направят, та затова питам дали някой го е правил успешно в София, и къде ?

                Обяснил съм му, че чудеса не може да очаква.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Търся заварчик за чугун 422415

                  Автомобилен колектор във 90% от случаите си се заварява с СО2 с тел за обща употреба.Останалите 10% или не се заваряват въобще със специални материяли,или си искат баш заварчика.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся заварчик за чугун 422415

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Автомобилен колектор във 90% от случаите си се заварява с СО2 с тел за обща употреба.Останалите 10% или не се заваряват въобще със специални материяли,или си искат баш заварчика.

                    И аз съм с такива спомени.
                    Зависи си си от "майстора".
                    Прави се с доста почивки.
                    За отгряване и за просмукване със студена бира.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся заварчик за чугун 422415

                      Пробвал съм СО-то,ама успеха е временен,или толкова ми е майсторлъка.
                      0884 987 137
                      В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Търся заварчик за чугун 422415

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Още три-четири мнения в тоя дух не ми достигат за да го измета на бунището !
                        Майсторе преди да го хвърлиш питай кака ти Светлана, голям магьосник е на заваряването, не знам да не е застаряла вече , щото съм ходил последно при нея преди 12г. Пращам ти линк към сайта и, да не правя реклама тук.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся заварчик за чугун 422415

                          Институт по заваряване.Търсиш Киро-доктора.
                          Поздрави.
                          +359 889 301 623 Явор
                          Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Търся заварчик за чугун 422415

                            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                            Майсторе преди да го хвърлиш питай кака ти Светлана, голям магьосник е на заваряването, не знам да не е застаряла вече , щото съм ходил последно при нея преди 12г. Пращам ти линк към сайта и, да не правя реклама тук.
                            Темата за мен не е от значение отдавна, все пак преди цели седем години съм я пуснал.
                            Всемогъщ модератор да я затвори, моля, че само ми пищи телефона.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: До: Търся заварчик за чугун 422415

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Темата за мен не е от значение отдавна, все пак преди цели седем години съм я пуснал.
                              Всемогъщ модератор да я затвори, моля, че само ми пищи телефона.
                              Извинявай майсторе, изобщо не погледнах, че темата е изкопана. Съжалявам за безпокойството.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся заварчик за чугун 422415

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Предполагам, че може, но понеже става въпрос за приятел който иска да го занесе някъде да му го направят, та затова питам дали някой го е правил успешно в София, и къде ?

                                Обяснил съм му, че чудеса не може да очаква.
                                https://svetlana99.alle.bg
                                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X