Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    А мотора ...
    Абе страшни сте. Утре продължаваме! Благодаря за пореден път!

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
      Да попитам и аз, като хвана детайл на края на челюстите и се получава биене, като го хвана по цялата вътрешна дължина на челюстите няма проблеми, дали съм за нови челюсти или патронник. Става въпрос за Ц8М с оригинален патронник 160мм
      Нормално е. В предния край челюстите винаги се износват една идея повече . Варианта е или престъргване или най добре нови челюсти .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Искрено благодаря на всички за помоща.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07-05-12_120125.jpg
Прегледи:2
Размер:40.4 КБ
ID:5469746Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07-05-12_120113.jpg
Прегледи:2
Размер:44.9 КБ
ID:5469747Това е струга предполагам с оригиналния патронник, а челюсти откъде могат да се поръчат и по какви параметри?

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            За С-8 ми се струва,че този патронник е голям. Май трябва да е 160мм.От снимката изглежда като,че е 250мм. пък може и да греша.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Ето много кадърно направено видео как се шлайфат плашките на универсала. Ако чуваш руския. В случай, че не го разбираш, само то гледането ще ти стане ясно.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                Това е струга предполагам с оригиналния патронник, а челюсти откъде могат да се поръчат и по какви параметри?
                Питай Румбата той се занимава с търговия на металорежещи инструменти дали му е останало нещо щото за българските универсали отдавна няма резервни части .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Здравейте
                  Вземах си план шайба и ми изникна въпрос.
                  На план шайбата отворите за захващане са към центъра, реално се падат в нищото на преходния фланец.
                  Реших към стандартния фланец да се захване плътен фланец а за него да се хване план шайбата.
                  Някъде четох че фланеца трябва да е от чугун.
                  Въпроса ми е, от чугун ли трябва да е фланеца и ако да от какъв чугун (марка)

                  Едит
                  Обърках темата
                  По принцип става въпрос за ц8ц
                  Ето един чертеж на фланец за ц8ц 200мм който ми изпратиха от Кентавър
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Flanec C8C.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5474936
                  Последно редактирано от 1georgi; 24-04-13, 21:06.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    От чугун са, щото евтино и се работи лесно, а и е по-меко от конуса на шпиндела, тя няма никакъв шанс да го износи. Лично аз не виждам пречка да се направи от стомана.

                    ПП: За сив чугун иде реч.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Малко принос към основната тема. Прилагам "Паспорт и ръководство за обслужване на настолна пробивна машина ПН-161" - Завод за металорежещи машини Разград. Линк: http://dox.bg/files/dw?a=bba189ac89. В близкото бъдеще ще добавям още файлове.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Както обещах ....."Настройка металорежущих станков" - В.И. Ишуткин - http://dox.bg/files/dw?a=1baba27361

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          От чугун са Не защото е по евтино ами защото чугуна поглъща вибрациите.... и по малко тръпни. Ако някой в видял металообработваща машина от стомана да ме извини. Чугуна е 2 пъти по скъп от някои стомани.

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от uziel Преглед на мнение
                            Както обещах ....."Настройка металорежущих станков" - В.И. Ишуткин - http://dox.bg/files/dw?a=1baba27361
                            Съхранено и тук

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Супер, вече имам стимул да качвам и още!

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                здравей!!!! проблема може да бъде във много неща но първо вижте обтегача на веригата на бързия ход,ако не е това лошо значи има проблем по зъбните предавки но всичко се прави!!! ако имате въпроси-пишете .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X