Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Колеги помогнете със снимков материал или схеми за смазване на струг ц11 най вече за разположението на тръбичките от горе на предавките на шпиндела от скоро съм сопсвеник ето и струга.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0065.jpg
Прегледи:2
Размер:136.9 КБ
ID:5480517

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Току що попаднах на това . http://epubl.tugab.bg/documents/cat_view/41------
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Линк с една гора инструкции за всякакви металорежещи машини и учудващо паспорти и указания за С-8М, С-8С и С-8С/СУ325, но за жалост инструкциите са на френски и английски. За последните вж. в края на страницата файлове започващи с ZMM. https://skydrive.live.com/?cid=547fe...6ECFD561F!1646

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Съжалявам но не може да не го пусна това. Явно другарите французи си падат по български стругове. Линк към реставрация на С8С - http://www.usinages.com/tours/restor...t40059-15.html

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от uziel Преглед на мнение
            Малко принос към основната тема. Прилагам "Паспорт и ръководство за обслужване на настолна пробивна машина ПН-161" - Завод за металорежещи машини Разград. Линк: http://dox.bg/files/dw?a=bba189ac89. В близкото бъдеще ще добавям още файлове.
            В процес съм на закупуване на настолна бормашина,само ,че мойта е производство ЗММ Пазарджик.В завозда и набавих всичко,и работи много добре на трифазен ток.
            Въпроса ми е.В нас нямам трифазен ток,но имам две фази.Възможно ли е да се направи да работи само на по-малките обороти на ел. мотора,ако така се намаляват оборотите му де?Бъкел си не разбирам от свързването на ел инсталацията и това как си сменя оборотите на двигателя.Предполагам и аз не знам какво предполагам.Ще се радвам на всякаква помощ.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              ПН 161 е с 2 скоростен мотор. Не знам как би станала заигравката да работи на 2 фази. По принцип ако е обикновен мотор може да си работи при изгаряне на едната фаза, стига да има някой да завърти ротора и той тръгва. Ако е на 2 фази и му сложиш кондензатор за третата бубина предполагам че ще работи почети като трифазен. Само че това е за обикновен мотор.
              На тази бормашина мотора е с 6 бубини.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Значи ясно,ще се търси и трета фаза.
                Не ми се преправя на монофазен,защото направо пее машинката,не се чува дали работи.
                А е само 73-ти набор.
                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  И аз имам същата машина. Моята е от 82 година с пластмасовите шайби. Много леко работи. Само плочата ми има един канал напречно за захват на менгеме, а съм виждъл с надлъжна. Даже намерих в скрапа такава плоча, но при мене машината е анкерована към фундамента и няма вече как да сменям плочата. Направих си и една установка на 90 градуса от установката за да пробивам високи детайли (като колонна)

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Ето няколко полезни "книжки :Справочник на ш&#1.pdfКонструкционн&#108.pdfИнст. стомани и т&.pdfТермист .pdf
                    На руски са но пък са добри!
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Ето адреса на един руски сайт -библиотека , който има разнообразна по тематика литература и техническа и научно популярна , абе всякаква- "http://publ.lib.ru/publib.html".Но файловете не са в pdf-формат , а някякъв изчанчен.Затова ето и безплатен онлайн конвертор-"http://www.djvu-pdf.com/" , чрез който си превръщате формата в pdf-формат.Книжките по -горе съм ги свалил от там! Надявам се да съм бил полезен!
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Търся чертеж/документация на пк-203 заради липса на двигател и ремъчни шайби ,ако има поне снимки как е прикрепен двигателя.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Здравейте колеги на някои да му се намира литература за Стругове видове и по малко инфо за тях , например за Универсален струг-"Универсалнте стругове притежават широки технологични възможности, които влкючват външно, вътрешно и челно струговане, и нарязване на резби с различен профил. Тези възможности, заедно с ниската степен на автоматизация ги правят ефективни в единичното и дребносерийното производство, както и в ремонтната дейност." нещо от тоя род,Също каквато и да е информация за фрезови машини и като цяло Металорежещи машини

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Това е по скоро организация на производството в машиностроенето . Иначе в двата раздела за струговете и фрезите има доста информация . На времето имаше два предмета които се учеха ОИТП (основи и технологии на производството) и ОСП (основи на социалистическото) производство.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Днес като пренасях едни стари мебели...намерих "Наръчник на стругаря"...готина книжка!

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от stilian10 Преглед на мнение
                                аз имам за декел но е на немски ,книгите са доста големи 2 тома би ми отнело доста време да ги кача тука ,имам ръководства за настолни бормашини мога и тях да кача ,аз търся за фанук 0 на български за струг ако може някой да ми помогне
                                имам за ФАНУК 0 но е на англииски и е доста много томчета. Нямям звъзможност да е кача. Може да е погледнеш, дали ще ти свърши работа, ако някои има възможност и знае как да е качи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X