Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Здравейте, трябва ми документация за C8C струг. Работя от време на време на него, но искам малко по-обстойно да се запозная с него и неговите възможности.
    Преди имаше кой да ми обеснява, но бях малак на 13,14 години не се впусках в сложни работи, но сега сам на 18 и имам желание да го изуча, а той така и така си седи, няма кой да работи на него.

    Коментар


    • От: До: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Здравейте търся малко инфо (Техническа литература и документация) за струг C 5 .Намерих във форума линк,но не е активен вече.Благодаря предварително за съдействието колеги.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Колеги имам един въпрос към знаещите.Какъв е морза съответно диаметъра при основата на втулката за мъртвия център на струг С-10А?Благодаря предварително за отговорите.​

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Трябва да е същия като на С 11 . Понеделник ще го погледна .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Днес ровейки из моите архиви си намерих тези три учебника . Машинни елементи от 1958 година ; Металорежещи машини от 1955 година и Хидро и пневмо машини и задвижвания от 1990 година . Това последното е писано (преписано) от трима професори има милиони формули и е доволно сложно за разбиране . Другите два учебника са написани от инженери и особено машинните елементи са написани на много достъпно ниво . Някой има ли желание да помага със сканирането ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0258.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5624746
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              По този средния съм учил изданието беше около 1970година.Трябва все още да се намира на рафта при техническата литература.Наистина е написан на такова ниво/за простосмъртни/ за да го разбереш,а не за да разбереш колко много са напред с материала тези дето са го писали и да ти вземат акъла с ученост.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Трябва да е същия като на С 11 . Понеделник ще го погледна .
                Имам за С-11 ама се оказа,че той е с Ф80,а при мен е Ф65.
                Струга е С-10А.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Възможно е да има разлика ако твоя е със стария захват на универсалите с гайка .
                  Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                  По този средния съм учил изданието беше около 1970година.Трябва все още да се намира на рафта при техническата литература.Наистина е написан на такова ниво/за простосмъртни/ за да го разбереш,а не за да разбереш колко много са напред с материала тези дето са го писали и да ти вземат акъла с ученост.
                  Първия хидравликата е такъв . Писан е от трима професори милиони формули даже и за мен е тежък . Практически е труден за разбиране за всеки който не е от тази специалност .
                  Последно редактирано от sek.1; 25-11-14, 04:27.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: До: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от fozi^
                    ....
                    Пратих ти я, дано ти свърши работа.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Днес ровейки из моите архиви си намерих тези три учебника . Машинни елементи от 1958 година ; Металорежещи машини от 1955 година и Хидро и пневмо машини и задвижвания от 1990 година . Това последното е писано (преписано) от трима професори има милиони формули и е доволно сложно за разбиране . Другите два учебника са написани от инженери и особено машинните елементи са написани на много достъпно ниво . Някой има ли желание да помага със сканирането ?[ATTACH=CONFIG]756817[/ATTACH]

                      Аз мога да помагам със сканиране ама само на ксерокопия... (книгите ми излизат много кофти)
                      Ако пуснеш да снимат учебника за металорежещите машини, ще ти платя копието и ще го сканирам, и кача.
                      За машинните елементи бях качвал "Пресмятане и конструиране на машинни елементи"
                      Хидравликите ги оставям на някой друг ентусиаст(аз си го имам на книга )
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Здравейте Колеги и интусиасти,
                        Поздравления за труд който сте положели
                        Може ли някой да ми предостави актуален достъп до литературата за С8,С11 и ФУ 320 и 321 + тази за делителния апарат (с които започва темата).
                        Благодаря предварително

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Някой има ли някаква документация за СП161, ще купувам едно но няма нито лист за него.

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Добрый вечер!
                            Это моё первое сообщение на Вашем форуме. По-болгарски я говорить не могу, извините пожалуйста. Этот текст, если необходимо, могу перевести через онлайн-переводчик, но за его ошибки не ручаюсь, так как всё равно половины не пойму.
                            У меня вопрос - купил я СУ-582, а в его паспорте совсем непонятно, какие электрические кнопки на суппорте за что отвечают. Можете объяснить, для чего каждая из них?
                            С уважением, Максим.

                            Добър вечер!
                            Това е първият ми пост на Вашия форум. Български, казвам, че аз не мога, за съжаление, моля. Този текст, ако е необходимо, могат да превеждат чрез онлайн преводач, но за грешките не отговаряме като все още не разбират половината.
                            Имам един въпрос - купих си струг Су-582 и доста непонятно в паспорта му, които електрически бутоните на суппорте за които отговарят. Може да обясни защо всеки един от тях?
                            С уважение, Максим.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5950.JPG
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5626061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5928.JPG
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5626062

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.png
Прегледи:1
Размер:185.4 КБ
ID:5626368
                              Привет 676, поревожу с паспорта:
                              " Сначала подключите станок к сети питания через главный рубильник. После нажатие пусковой кнопки (2) включается масленый насос смазочной системы. Появление масленой струи в окошке коробке передач показывает, что насос работает нормально. Минуты через полторы возвращающееся масло из коробки передач через реле уровня деблокирует питание главного эл. двигателя, при этом загорается сигнальная лампочка в пусковой кнопке, так, при повторном нажатии пусковой кнопки включается главный эл. двигатель. При этом сигнальная лампочка продолжает гореть. Выбор направление подач осуществляется черырохпозиционого рычага(7) расположен на супорте. Включение быстрого хода осуществляется путем нажатие кнопки (4) пульта управления, а направление определяется положением рычага (7). Если кнопка 4 нажата, рычаг передвигать нельзя.".

                              Если что - пиши, постараюсь помочь.Лично я на таком станке не работал. Надеюсь, остальные форумчане дополнят меня.
                              Последно редактирано от foggy2; 01-12-14, 18:45.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Вот спасибо! Про кнопку (4) в моем варианте паспорта почему-то упоминания нет. Теперь еще загадка кнопка (1). Остальные понятно.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X