Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Здравейте колеги, може ли някой да ми услужи с техническа документация за СУ401 и С8м. Благодаря предварително!

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Колеги, някой да има паспорт или някаква документация за плосък шлайф ПШХ 31?

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Кое по точно те интересува за ШПХ 31

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Понеже ще купувам такъв и искам да имам поне бегла представа за устройството му, настройки, обслужване и т.н.

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Интересува ме следното, на шлайфа който исках да купувам, имаше някаква хлабина в шпиндела. Поставих индикатор под камъка и с пръсти леко започнах да го натискам на горе като внимавах да не го завъртя на някъде. Индикатора отчете 0,14мм. Според мен това е много,като се има в предвид че машината гони хилядни, но все пак искам да се допитам до вас. Пуснах един проход и ми направи впечатление, че остават едни линии напречно на прохода с интервал от около 2-2,5мм. Има ли лечение?

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Колега, това с което съм се сблъсквал свързано с плосък шлайф е, че шпиндела е на плъзгащи лагери и няма как да нямат хлабина в спряно положение на камъка, защото трябва да се избегне затягането на шпиндела в лагера при температурните разширения, като там се разчита на масления клин да обере хлабината, като тази хлабина е предписана от производителя и е в някакви допустими граници. Също така на машината, с която имах подобни перипетии (за съжаление помня само, че беше стара и немска и не помня вече марка и модел) на лагерите можеха да им се регулират хлабините до някакви граници с винтове изнесени за целта от страни на тялото на шпиндела. За тръпненето и насечените повърхнини при шлайфане, то това е първи признак за замазан камък, а след това вече е с проблеми свързани с лагери, шпиндел, маса... Та моя съвет е ако машината е с такава конструкция на шпиндела и лагерите първо да се провери за нивото на маслото, след това да се приглади камъка с диамант и да се пробва пак, а ако и тогава нещата са зле, вече може да се търси по-сериозен проблем, но лагери се сменят и всичко може да се оправи, но не се знае дали си заслужава вече цената. И все пак нека кажат по-запознатите по темата, че аз като цяло нямам много общо с шлайфовете (занимавам се с програмни фрези), а още повече и с дадения модел.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Аз все се съмнявам с лагерите. Камъкът не беше камък а диамантен диск, нарекох го камък за по лесно При въртящ диск си сложих нокътя на палеца и не усетих никакви неравности, така ме посъветва един познат шлайфист по телефона. След 10-на минути работа от тялото на шпиндела започна да капе масло. За това си помислих на първо четене че са лагери. Ако някой е забравил машината без масло ... За това се отказах да я купувам засега. Машината не е евтина а и евентуален ремонт ще ми дойде в повече. То не че парите са чак толкова много, просто ние си нямаме.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Тука в тая тема съм написал някои неща . http://www.offroad-bulgaria.com/show...E9%F4%EE%E2%E5 .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Благодаря за бързите отговори. Прочетох темата която си дал. Точно такъв е проблема. Явно сам няма да се справя с проблема. Доста деликатна работа е за човек който е запознат, а какво остава за човек като мен. Малко съм разочарован. Имах голямо желание за плосък шлайф.Явно ще почакам да излезе някой друг.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Това което си описал е нормално за всеки работил шлайф . Отпред шпиндела също е на бронзов аксиален лагер и когато вала не е в центъра протича или лагера е износен . Работата е деликатна но все пак това е металообработваща машина не космически кораб и ако ти го дават на добра цена това не е проблем . Желателно е все пак тази операция да я направи човек който е запознат с тези машини . ШПХ 31 е малко чепата машина . В работата имам един такъв който от нов не са можали да го подкарат . Проблеми с хидравликата и шпиндела както и да го регулираш постоянно отваря хлабина . То аз и не съм се опитвал това го знам от моя предшественик и понеже си имаме голям шлайф този никога не е идвал на дневен ред . То неговото мнение не е меродавно щото беше известен с пословичния си мързел . Добри да си го виждал скоро ? Не си вдига телефона а май ще изпадне една мачта от мотокар за него .
                      Последно редактирано от sek.1; 03-06-14, 04:44.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Ами цената на шлайфа е 3000лв. Проблемите в хидравликата са лесно решими, защото и там има малки ядове. Има и леки закачки в електрото, но не проблем. Само шпиндела ме притеснява. За това търсех и документация за тази машина, за да видя дали ще се справя. Добри по последни данни беше някъде в Швейцария, трябваше да ми се обади за нещо, ама така и не звънна. Ако го засеча ще у предам.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Е щом е духнал на там най вероятно няма да му трябва . Че при мене ми тръснаха 5 български мотокара и единя е с откъсната мачта та така или иначе трябва да му търсим друга че от неговата липсват части . Закачките с електрото при тия машини също не са прости . Има една пускова функция която е много важна . Като включиш машината тя не трябва да тръгва веднага . Има една помпа която пълни с масло кутията на шпиндела и след като тя е пълна до горе тогава машината се запуска . На нашия това е решено с една тръбичка от горния край която отива в едно резервоарче в което има поплавък със закрепена на него живачна контактна ампула . На по новите съм виждал и с датчик . Понеже зимата като е по студено запускането може да отнеме и половин час много "шлайфисти" просто шунтират тази функция и тогава лагерите не живеят много защото шпиндела се върти с 3 000 оборота . След това нивелацията на машината трябва да е идеална или много близко до идеалната иначе почват едни резонансни колебания . В стария завод имахме плосък шлайф Волман от 1941 година който имаше две живачни нивелации и дори и със милиметър да избяга просто машината не тръгваше .
                          Последно редактирано от sek.1; 03-06-14, 06:56.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Колега ,не е толкова сложен шпиндела.Утре ще видя допуските на вретеното и ще ти пиша.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Допуска е от 4 до 5 стотни.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Дойде време мъртвец от гроба да вадя в началото не искаше да излиза ама го извадих с ритници . Първо освестих съединителя сега е ред на рейките и супортната кутия . Бях приготвил почти нова супортна кутия от един струг който го нарязаха но докато му дойде реда някой я гепи и сега трябва да правя неговата . Основния дефект е счупен зъб на водещото по рейката зъбно колело но като я отворя ще си каже . Имам за донор един С 11 от стария модел и поне на книга тоя вал трябва да е еднакъв . За сега единствената видима разлика между двата модела е че на стария резбовия винт е 50мм а на новите е 55 мм . Завода в Троян го нарязаха миналата година така че като резервна част едва ли ще го намеря вече . Другия вариант е да го направя . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0074.jpg
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5594963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0075.jpg
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5594964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0076.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5594965Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0077.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:5594966
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X