Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Колеги,на някой намира ли му се техническа документация за струг C11C производство около 1980та година.Нямам много информация за струга знам само че е произведен в ЗММ Троян и номера C11C******M на местата на звездичките има числа които не се четат изтъркани са.Струга има проблем със скоростната кутия и би ми била полезна книга с схеми от рода на тези качени за C11M и C11B,или информация дали устройството им е подобно.По-конкретно ме интересува кинематичната схема на скоростната кутия.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Щракни няколко снимки. Много е вероятно да няма разлики с C11MB, особено ако всичките обороти по табелата съвпадат.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Колеги,някой има ли налична информация за струг C11C.Нищо не получих като отговор от заводите,които имат активни сайтове,а в темата намерих прекрасна информация но за подобен модел C11MB.Интересува ме дали има съществени разлики по-специално в предавателната кутия,защото там е проблема,нуждая се от кинематичната и схема.За струга не знам почти нищо,на мой приятел е,предполагам че е произведен в завода в Троян около 80та година.Единственото което се чете от табелката е C11C*****M на местата на * има цифри които са изтрити и не успявам да прочета.
        Завода в Троян това лято го нарязаха така че там вече и спомен от машиностроене няма . Имам една книжка за старите С 11 М и С 11 В казвай къде да ти я пратя . По същество стария и новия модел се различават само външно в дизайна .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          поща kiril1255@mail.bg скайп kirilpm опитах на лично но форума не ми позволява да пращам съобщения.Струга ще го снимам след празника,не е мой,а на приятел на който се опитвам да помогна в ремонта.От последните модификации трябва да е, знам че напречното е с бавен и бърз ход с два електромотора.В скоростната кутия се чува едно чукане независимо от оборотите или посоката на въртене.

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            За съжаление не съвпада с C11MB,за който намерих ръководство в темата,но днес успях да го наснимам и да запиша клип където се чува шума.Шума се чува при зацепен съединител незвисимо от скороста или посоката тръгне ли универсала почва да шуми.При работещ мотор си качва масло нормално и няма шумове,но се разбрахме след нова година да го разхвърляме,до тогава ще събирам литература.Тук съм качил снимките http://kirilpm.snimka.bg/photos-from...95224.32259458

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Зарежи какво пише това е СУ 400 и то от първите модели някъде около 1977 година . Имам го паспорта . Възможно е някога малка серия да са произвели в ЗММ София или Троян и да са с индекс само С .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Е на тоя работих десетина години Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6140.jpg
Прегледи:1
Размер:177.9 КБ
ID:5548643Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6141.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5548644 Тая снимка е от нета на малко по новия модел . Изпратил съм ти паспорта . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p_16364600.jpg
Прегледи:1
Размер:196.9 КБ
ID:5548645
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Благодаря ти много,колега.Днес разпечатах паспорта и след нова година ще разглобим скоростна кутия като разбира се няма да забравя да направя снимки,все на някой с подобен проблем ще помогнат.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Колеги, необходима ми е документация за струг С10М ако има някой нека я качи тук, или я изпрати на alpinsie@abv. Ще черпа!!!

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Благодаря ти много,колега.Днес разпечатах паспорта и след нова година ще разглобим скоростна кутия като разбира се няма да забравя да направя снимки,все на някой с подобен проблем ще помогнат.
                      По принцип тези стругове са неубиваеми . При серията СУ е избегната една от детските болести на С серията рейката на супортната кутия е с много по здрави зъби .
                      Първоначално публикуван от crist Преглед на мнение
                      Колеги, необходима ми е документация за струг С10М ако има някой нека я качи тук, или я изпрати на alpinsie@abv. Ще черпа!!!
                      Имам ги някъде то и тука в темата ги има .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Не я намирам тук и ще бъда много задължен ако ми услужите. Струга който закупих е С 10М стар модел и има проблеми почти във всички възли /ел инсталация, скоростна кутия, супорти и задно седло/

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Здравейте колеги много ми трябва електрическа схема на ФУ 320. Paun.isov@gmail.com Благодаря предварително

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от crist Преглед на мнение
                            Не я намирам тук и ще бъда много задължен ако ми услужите. Струга който закупих е С 10М стар модел и има проблеми почти във всички възли /ел инсталация, скоростна кутия, супорти и задно седло/
                            И на мен ми трябва схема на скоростната кутия точно за този модел.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Здравейте ,на някой намира ли му се техническа документация за фреза ФУ250. Интересуват ме по точно зъбните колела за автоматично задвижване на надлъжния сепорт, липсва кутията и работи само с ръчно задвижване. Предварително благодаря.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Нищо не мога да открия за модела. На моя даже и таблицата за резбите я няма и доб
                                ре че помня настройките на някои стандартни реэзби

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X