Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Първоначално публикуван от uziel Преглед на мнение
    Напиши си mail-a да ти пратя каквото имам. И още въпрос към колегите - някой реализирал и е варианта за С8 с честотен регулатор, за работа в домашни условия - 220V? Благодаря предварително..

    И аз се чудех преди за моя C8M,но реших, че не си заслужава парите за честотен,макар че вече са доста
    по-достъпни като цена. Вече почти 5 години го ползвам на монофазно напрежение
    със "задвижване" от кондензатори...една кофа.










    Последно редактирано от kalin3000; 12-11-13, 15:57.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Тва с кондензаторите е пълен 'ташак'. След като се взривиха 3 и струга едва си движи самохода реших проблема с мотор на празен ход, който 'произвежда' 3х220в което е напълно задоволително.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Не съм имал подобни драми до сега..... да гърмят кондензатори или да не ми достига мощност. Но и да гръмне някой мисля ,че не е проблем да го сменя.

        http://vbox7.com/play:adddd0a3e0

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Колеги,може ли да ми дадете работещ лик към документацията на струг С8М или да ми я пратите на имейл arl@gbg.bg.Благодаря предварително!

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от filomatis Преглед на мнение
            Колеги,може ли да ми дадете работещ лик към документацията на струг С8М или да ми я пратите на имейл arl@gbg.bg.Благодаря предварително!
            Ако паспорт за ц8 ти върши работа ето ти линк

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Благодаря!Ще ми свърши работа.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Сблъсках се днеска със следния проблем. Преди седмица ми изгоря крушката за осветление. Не съм работил от тогава. Днеска минах през магазина да си купя крушка и право при стругчето да си върша работата. Сложих лампата и не свети. Чудих се какво става. Сложих втората и тя не слетва. Пробвах ги на подвижната лампа и всичко там си е наред. Връщам се пак при струга. Слънцето се поскри и забелязах че едвам се е зачервила жичката. Разрових се в кофата и погледнах старата лампа е на 36волта. Включих лампата за сега в мрежата на гаража на 220В за да си върша работата. От къде мога да се сдобия с лампа на 36В? Явно е направено с цел безопасност. От Русе съм.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Отиваш в някой асансьорен сервиз, осветлението в асансьора е 36V, освен ако някой не го е преправил на повече или по-малко.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Отиваш в първият магазин за стругарски принадлежности и си купуваш,внимавай като вземаш да не случиш на 24в,във еднакви бели кутии са.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Или пък ако не можеш да намираш такива крушки 36V, ще ти кажа аз какво направих. В ел,таблото на струга има един трансформатор, той служи за понижаване на напрежението за оперативната верига на струга и осветлението естествено. Та, на него се превързва само осветлението на 220V и нямаш вече проблеми с крушките. Не знам какво му е по опасното, май нищо освен това че крушката напича малко повече но има и крушки 40W/220V. Аз ползвам по силни.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Аз днеска сложих крушка 60 ватова. Доста по осветено стана. Единствения недостатък сега е че не се гаси с шалтера на струга. Ще потърся 36В крушка по магазините.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          До автогара изток от Сонев и синове там имаха.

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Аз сътворих това, но си е загуба на време.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14062008899.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5541826
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14062008901.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5541827
                            Първата е с 3 лунички по 25 вата и траф, излиза скъпо.
                            Втората е с лед луничка 3 вата свети много добре.
                            Вътре в луничката има стабилизатор на напрежение, дават че работи до 24 волта.
                            Само не знам дали всички имат стабилизатор.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Днеска намерих крушка на 36В в един магазин за осветителни тела. Питаха ме за асансьор ли са, и се оказа че са точно такива.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Колеги,някой има ли налична информация за струг C11C.Нищо не получих като отговор от заводите,които имат активни сайтове,а в темата намерих прекрасна информация но за подобен модел C11MB.Интересува ме дали има съществени разлики по-специално в предавателната кутия,защото там е проблема,нуждая се от кинематичната и схема.За струга не знам почти нищо,на мой приятел е,предполагам че е произведен в завода в Троян около 80та година.Единственото което се чете от табелката е C11C*****M на местата на * има цифри които са изтрити и не успявам да прочета.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X