Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    СУ 321 е оная бракма която в момента ремонтирам и по нагоре има снимки . Това на снимката много прилича на стар унгарски Карт .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3180.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5449090
    Последно редактирано от sek.1; 01-02-13, 06:22.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      [QUOTEТ=sek.1;2084914]СУ 321 е оная бракма която в момента ремонтирам и по нагоре има снимки . Това на снимката много прилича на стар унгарски Карт .[ATTACH=CONFIG]542646[/ATTACH][/QUOTE]
      Този струг лично съм го гледал и май беше български но е доволно смазан и човека ще влезе във филм.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        и според мен е КАРТ....което се оказа не лош струг....ама са много стари и бая разбити.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Здравейте,колегата е прав от завода кракра е струга има табелки но не си личи какъв модел и коя година е зашото са търкани с нешо,видях една друга обява с такъв струг и продавача пише че е модел СУ 251 произвеждан в Пазарджик а на едната табелка пише с черни букви на червен фон ЗРМ или нещо подобно.Това са снимки на струга от обяватаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:pict0011dv.jpg
Прегледи:2
Размер:69.4 КБ
ID:5449179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pict0014b.jpg
Прегледи:2
Размер:73.2 КБ
ID:5449180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pict0015t.jpg
Прегледи:2
Размер:69.8 КБ
ID:5449181 колега sponch bob какво имаш в предвид че е ''доволно смазан'' смазан''.Благодаря за вси

          Коментар


          • От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от no_-_name Преглед на мнение
            Hello guys, I'm Peter from Czech Republic. Recently I have bought an 1968 CU-321 center lathe and I am unable to get any documentation for it. Is there any possibility to get it from you, perhaps in electronic form? I would be very glad, it is a great piece of machinery for my hobby workshop I would be happy even just for the electric schematic.

            Thanks a lot!

            Здравейте момчета, аз съм Петър от Чехия. Наскоро си закупих струг CU-321 1968 .
            Ако може да получа някаква документация за него. Има ли някаква възможност, може би в електронна форма?
            Ще бъда много щастлив, тази машината е голяма част от хобито ми.
            Бих бил щастлив, дори и само за електрическите схеми.
            Благодаря много!
            Колега това ли е машината ? Ако е тази твоята ще е втората оцеляла от тази серия . Това е машина произвеждана от ЗММ Троян България в сравнително малка серия дори и там никой нямаше спомени и документи за нея а и завода вече го ликвидираха . Нямам документация но по неволя и познавам устройството много добре . Ел инсталацията на струговете е сравнително проста състои се от 3 контактора един обикновено 40 амперов за основния двигател и още два обикновено 10 амперови за бързия ход и помпата на охлаждането един оперативен трансформатор за 24 волта и предпазители . Всеки ел техник с лекота може да ти изгради нова . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2815.jpg
Прегледи:2
Размер:126.1 КБ
ID:5449182Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0048.jpg
Прегледи:2
Размер:156.8 КБ
ID:5449184Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0051.jpg
Прегледи:2
Размер:126.7 КБ
ID:5449183
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Доколкото разбрах от една друга обява струга е български и от табелите на него ,те не се четат защото са трити с нещо но на едната пише година на пройзводство а на другата ЗРММ или нещо подобно в обявата е писан като модел СУ 251 произведен в Пазарджик. До колегат sponch bob да струга се намира в бившия завод Кракра и колега какво имаш на предви д че е ''доволно смазан''Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pict0011dv.jpg
Прегледи:2
Размер:69.4 КБ
ID:5449336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pict0014b.jpg
Прегледи:2
Размер:73.2 КБ
ID:5449337Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pict0015t.jpg
Прегледи:2
Размер:69.8 КБ
ID:5449338Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pict0016xq.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5449339това са снимки от другата обява

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Има в предвид че нищо не става от него.

                За това боядисаното от снимките - без коментар!
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Първоначално публикуван от asterot Преглед на мнение
                  ...това са снимки от другата обява
                  Това е топено в кацата с бронз, след което със зелената баданарка...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • Re: От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Колега това ли е машината ? Ако е тази твоята ще е втората оцеляла от тази серия . Това е машина произвеждана от ЗММ Троян България в сравнително малка серия дори и там никой нямаше спомени и документи за нея а и завода вече го ликвидираха . Нямам документация но по неволя и познавам устройството много добре . Ел инсталацията на струговете е сравнително проста състои се от 3 контактора един обикновено 40 амперов за основния двигател и още два обикновено 10 амперови за бързия ход и помпата на охлаждането един оперативен трансформатор за 24 волта и предпазители . Всеки ел техник с лекота може да ти изгради нова .
                    Yes, this is exactly the lathe I'm looking for. Thanks for your reply, today I have managed to get the electrical system to work, I have rebuilt it with new relays and stuff and the lathe is running. There is however a problem in the feed box, there was water instead of oil and I am unable to remove the front cover, I can't seem to figure out how to remove the nut engaging lever (Far right on the feedbox). Any ideas? I have removed all the screws that might hold it in place and it just slides back and forth about 3cm and can't be pulled out completely...


                    Да, това е точно струга Търся. Благодаря Ви за отговора, днес успях да накарам електрическата система да работи, аз го възстанових с нови релета и струга работи.
                    Има обаче един проблем в "яслата", имаше вода вместо масло и аз не съм в състояние да се премахна предния капак, не мога да разбера как да се премахне участието на гайката лост (най-вдясно на feedbox).
                    Някакви идеи? Отстранени са всички винтове, които биха могли да я държат на място и то просто се плъзга назад и напред 3см. и не може да се извади напълно ...
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-02-13, 10:54.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Това стругче е подготвено за продажба по горублянската технология . Даже и паралелите са му омазали с феролит
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от asterot Преглед на мнение
                        Доколкото разбрах от една друга обява струга е български и от табелите на него ,те не се четат защото са трити с нещо но на едната пише година на пройзводство а на другата ЗРММ или нещо подобно в обявата е писан като модел СУ 251 произведен в Пазарджик. До колегат sponch bob да струга се намира в бившия завод Кракра и колега какво имаш на предви д че е ''доволно смазан''[ATTACH=CONFIG]542994[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]542995[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]542996[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]542997[/ATTACH]това са снимки от другата обява
                        Имам предвид ,че стругчето е работило години наред без елементарна подръжка и на него са работили меко казано диваци-но не се отчайваи.Преди години сме изкарвали машини оттам и горе долу съм ги поогледал всичките,което беше читаво замина мн.отдавна.А за това ,че си му свалил чугунения фундамент-огромна глупост нека се произнесат специалистите но стабилността му отива по дяволите!

                        Коментар


                        • От: Re: От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от no_-_name Преглед на мнение
                          Yes, this is exactly the lathe I'm looking for. Thanks for your reply, today I have managed to get the electrical system to work, I have rebuilt it with new relays and stuff and the lathe is running. There is however a problem in the feed box, there was water instead of oil and I am unable to remove the front cover, I can't seem to figure out how to remove the nut engaging lever (Far right on the feedbox). Any ideas? I have removed all the screws that might hold it in place and it just slides back and forth about 3cm and can't be pulled out completely...


                          Да, това е точно струга Търся. Благодаря Ви за отговора, днес успях да накарам електрическата система да работи, аз го възстанових с нови релета и струга работи.
                          Има обаче един проблем в "яслата", имаше вода вместо масло и аз не съм в състояние да се премахна предния капак, не мога да разбера как да се премахне участието на гайката лост (най-вдясно на feedbox).
                          Някакви идеи? Отстранени са всички винтове, които биха могли да я държат на място и то просто се плъзга назад и напред 3см. и не може да се извади напълно ...
                          Това за което говориш (ако правилно съм те разбрал) е механизъма който зацепва двуделната гайка към резбовия винт . На този струг не съм отварял супортната кутия утре като отида на работа ще го погледна . Ако не е абсолютно наложително не отваряй тая кутия вътре се регулират много зависимости и без чертеж е много трудна работа . Ако работи промий я няколко пъти с нафта и после и налей масло .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • Re: От: Re: От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Това за което говориш (ако правилно съм те разбрал) е механизъма който зацепва двуделната гайка към резбовия винт . На този струг не съм отварял супортната кутия утре като отида на работа ще го погледна . Ако не е абсолютно наложително не отваряй тая кутия вътре се регулират много зависимости и без чертеж е много трудна работа . Ако работи промий я няколко пъти с нафта и после и налей масло .
                            You understood right, mr sek.1 :-) Unfortunately it needs new ball bearings and the power feed is not working when engaged with that "joystick" :-(


                            Вие ме разбрахте правилно, г-н sek.1 :-)
                            За съжаление, той се нуждае от нови лагери и захранване, не работи, когато се занимава с "джойстик" :-(
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-02-13, 22:06.

                            Коментар


                            • От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Първоначално публикуван от sponch bob Преглед на мнение
                              Имам предвид ,че стругчето е работило години наред без елементарна подръжка и на него са работили меко казано диваци-но не се отчайваи.Преди години сме изкарвали машини оттам и горе долу съм ги поогледал всичките,което беше читаво замина мн.отдавна.А за това ,че си му свалил чугунения фундамент-огромна глупост нека се произнесат специалистите но стабилността му отива по дяволите!
                              Това с фундамента е пълна простотия . При по тежък детайл и 3 тона СУ 582 вибрира . Виждал съм на времето един С 5 качен на яки винкели ама там човека това беше успял да спаси от вторичните краката били заминали вече като той отишъл да вземе машината . Ако може ресорните модератори да дадат директен достъп на колегата от Чехия . Предполагам че и без това му е доволно трудно да разбере какво му пиша а така се бави и много във времето . Като бяхме в Кошице (Словакия) и на специалист преводач му беше доста трудно да ни превежда специализираната техническа терминология . Ако знаеше руски нещата щяха поне на мен да са ми много по лесни за обясняване . Старата школа го владеем добре .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Re: От: Re: От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи маш

                                Първоначално публикуван от no_-_name Преглед на мнение
                                You understood right, mr sek.1 :-) Unfortunately it needs new ball bearings and the power feed is not working when engaged with that "joystick" :-(


                                Вие ме разбрахте правилно, г-н sek.1 :-)
                                За съжаление, той се нуждае от нови лагери и захранване, не работи, когато се занимава с "джойстик" :-(
                                Задвижването на тази кутия става посредством двата вала . Първия е винта за стъпките на резбите той се зацепва посредством двуделната гайка . Втория е шестограмен вал който движи самоходите . И двата се задвижват от подавателната кутия тя от своя страна се задвижва посредством зъбна лира от шпинделната кутия . Виж дали валовете се въртят те се командват от първата врътка на подавателната кутия тя има три режима струговане и два резбови режима милиметрови и цолови резби . Когато врътката е на стилизиран знак стругарски нож трябва да се върти само шестограмния вал при другите два режима се върти и винта . Ако не се въртят валовете няма как да се задвижи супортната кутия.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X