Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Колеги здравейте; Търся техническа документация за Колона бормашина ПК-20. Ще съм ви благодарен за помощта.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Обикновено колкото и скапана да е някоя българска машина винаги има нещо хубаво . В СУ 321 се оказа редуктора почти съвършен 12 степенен редуктор . За да произведеш такъв редуктор през 1969 година се е искало много майсторлък преди ерата на ЦПУтата . 5 основни вала и още 3 паразитни зъбни колела .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0120.jpg
Прегледи:1
Размер:231.2 КБ
ID:5441794 Избирача всичко се командва от един лост.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0123.jpg
Прегледи:1
Размер:169.0 КБ
ID:5441793 Спирачката . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0124.jpg
Прегледи:1
Размер:201.4 КБ
ID:5441792 Съединителя .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0125.jpg
Прегледи:1
Размер:220.0 КБ
ID:5441791Това зъбно колело работи на две места Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0130.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5441786 Такова зацепване на зъбна двойка вече едва ли има кой да направи в България след толкова години още си седят следите от ТВЧто . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0129.jpg
Прегледи:1
Размер:221.0 КБ
ID:5441787 Кутията без два вала .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0127.jpg
Прегледи:1
Размер:195.5 КБ
ID:5441789 Извадените валове и помляните лагери . За 40 години поне последните 20 редуктора е работил без масло и пак няма износване . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0128.jpg
Прегледи:1
Размер:183.1 КБ
ID:5441788
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от sek.1; 07-01-13, 20:37.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Гледам има "починали" лагери,надявам се,че зъбните предавки са устискали!
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Единственото "починало" зъбно колело е входящото модул 2 38 зъба . Заготовката вече съм я остъргал от 40Х и тия дни ще го нарежа . Има известно минимално износване във второто на двойката но него ще го компенсирам с подходящ модул на новото или ако не ме мързи тия дни ще го извадя и него да нарежа и едно такова . Лагерите ги хванах в точния момент на единя вече му нямаше сепаратора на другия още седи ама сачмите са толкова износени че гривните почти се разделят . По тежката серия лагери не са мръднали и след измиване имат по малко луфт от нови ама на тях пише ГПЗ 11 В общи линии ако е имало масло в кутията щеше безаварийно да си изкара още едни 40 години . Лошото вече е че в тая държава такъв редуктор не можем да произведем .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0106.jpg
Прегледи:1
Размер:164.2 КБ
ID:5441838
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Здравейте, търся техническа документация за фреза РВ 001. Предварително благодаря ако някой може да помогне

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Колеги видях тези машини в един руски сайт на завода производителНатиснете снимката за да я уголемите

Име:tv-9_s.jpg
Прегледи:1
Размер:13.1 КБ
ID:5444599Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ngf.jpg
Прегледи:1
Размер:22.1 КБ
ID:5444600 като за струга цената при дилъра в Одеса е 8500долара, а за фрезата 3400долара /отговориха ми писменно хората от завода/. Явно истинските неща за любители изработени качествено и от желязо струват скъпо. Задавам си въпроса нашите ЗММ-та не можаха ли да останат поне в този сегмент като производство.Дано мнението ми да не се сметне за спам или реклама.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Колегата dipsaus ми писа че му трябва документацията за ФУ 320 и ми даде скайп да му я пусна само че като вкарам неговия скайп излизат още поне стотина подобни от цял свят . Кутията му е пълна и не мога да му пратя на лично моя та ако чете темата да си я изчисти .
                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                Колеги видях тези машини в един руски сайт на завода производител
                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                като за струга цената при дилъра в Одеса е 8500долара, а за фрезата 3400долара /отговориха ми писменно хората от завода/. Явно истинските неща за любители изработени качествено и от желязо струват скъпо. Задавам си въпроса нашите ЗММ-та не можаха ли да останат поне в този сегмент като производство.Дано мнението ми да не се сметне за спам или реклама.
                Ами те които оцеляха произвеждат но всичко им е за износ в арабския свят . И тук китайските машини са на половин цена . Струг от класа на С 11 в Полимета даже е и под половината на нов наш . Работят още ЗММ Сливен и ЗММ Враца .
                Последно редактирано от sek.1; 18-01-13, 04:37.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Извинявам се предварително, но SEK.1 би ли си почистил входящата поща за да мога да те питам 20л. масло дали ще ми стигнат за струг СУ400, за скоростната кутия и супорта. Също и за една врътка която има странен ход по оста си.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от GRISHITU Преглед на мнение
                    Извинявам се предварително, но SEK.1 би ли си почистил входящата поща за да мога да те питам 20л. масло дали ще ми стигнат за струг СУ400, за скоростната кутия и супорта. Също и за една врътка която има странен ход по оста си.
                    Готово изчистих я . Трябва да ти стигнат 20 литра . По принцип никъде не пише точните количества а и аз не съм си играл да ги смятам. Вадя от варела в лейката и наливам докато се покаже на нивомерната пробка . Понеже в работата от доста години нямам машинно масло наливам хидравлично защото такова намирам без пари . За сега повече от 10 години машините си работят перфектно с него .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      А какво масло е препоръчително да се ползва? Аз на моята С5 не съм и сменял маслото. Видя ми се достатъчно, но долях още около 3л диференциално масло.На вретеното, от страната към лирата, лагерната капачка е хваната с болтове с шестограм и сктити. Не обърнах внимание че липсва един болт. Забелязах че има теч на масло от там по капака на лирата и си мислех че е от някоя семеринга или гарнитура. Оказа се че болта се навива и отвора не е затапен. След поставяне на болт спря теча. По малко сълзи вретеното от към патронника и не знам там със семеринга ли е, с лоена набивка, но за сега не мисля да го бутам. Също тече по малко и от лостовите за избиране на скорости. За сега машината си работи добре и няма да я пипам. Едно нещо докато работи не го пипам че при отстраняване на проблема ще е хубаво да се сменят и магери, а това са доста пари и може да се получи по-голяма сума от стойността на машината.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Най близкото до маслата в таблицата е М 10 Д или някое по рядко . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 025.jpg
Прегледи:1
Размер:180.3 КБ
ID:5444957
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Hello guys, I'm Peter from Czech Republic. Recently I have bought an 1968 CU-321 center lathe and I am unable to get any documentation for it. Is there any possibility to get it from you, perhaps in electronic form? I would be very glad, it is a great piece of machinery for my hobby workshop I would be happy even just for the electric schematic.

                          Thanks a lot!

                          Здравейте момчета, аз съм Петър от Чехия. Наскоро си закупих струг CU-321 1968 .
                          Ако може да получа някаква документация за него. Има ли някаква възможност, може би в електронна форма?
                          Ще бъда много щастлив, тази машината е голяма част от хобито ми.
                          Бих бил щастлив, дори и само за електрическите схеми.
                          Благодаря много!
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-02-13, 10:46.

                          Коментар


                          • От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Здравейте колеги интересувам се от информация за един струг ако е възможно някой да ми каже какъв модел е и технически данни за него Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19042012719.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5449032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19042012720.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5449033

                            Коментар


                            • От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Това в завода за заваръчни машини ли е?Ако е оттам мисля че не ти трябва!

                              Коментар


                              • От: Re: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от no_-_name Преглед на мнение
                                Hello guys, I'm Peter from Czech Republic. Recently I have bought an 1968 CU-321 center lathe and I am unable to get any documentation for it. Is there any possibility to get it from you, perhaps in electronic form? I would be very glad, it is a great piece of machinery for my hobby workshop I would be happy even just for the electric schematic.

                                Thanks a lot!
                                Если понимаеш русский давай будет понятнее!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X