Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    За зъбното 18хгт или 40Х.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Е, не оплювайте, колегите конструктори. Едно е конструктивното решение друго реализирането. Междо другото на много марки прецизни машини се задвижва вретеното по този начин.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        За зъбното 18хгт или 40Х.
        40Х тя е най подходяща за йонно азотиране .
        Първоначално публикуван от Христо Преглед на мнение
        Е, не оплювайте, колегите конструктори. Едно е конструктивното решение друго реализирането. Междо другото на много марки прецизни машини се задвижва вретеното по този начин.
        Те не са за оплюване а направо за бесене . Има много стругове с такава кинематика ТОЗ ; Карт ; Круп ; корейските но поне като на тях два плъзгача да му бяха сложили да се вади по лесно целия блок . От десетките видове съединители са избрали възможно най скапания начин за връзка между мотор и редуктор .
        Последно редактирано от sek.1; 14-12-12, 17:42.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          А някой да има идея, как може да се установи, дадена полуоска, от каква марка стомана е изработена? Подчертавам. Не ме интересува състава. Това е лесно. Марката?? Дали е 40 Х примерно или 65 Г. Знам, че няма да е рапидна.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            А някой да има идея, как може да се установи, дадена полуоска, от каква марка стомана е изработена? Подчертавам. Не ме интересува състава. Това е лесно. Марката?? Дали е 40 Х примерно или 65 Г. Знам, че няма да е рапидна.
            Ми, по състава, дето не те интересува. Виждаш състава, отваряш каталога, и гледаш коя стомана е с тоя състав. Останалото е термообработка, евентуално. Аз за друг начин не съм чувал.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Стига бре. Състава е лесен, ама няма ли да е по лесно пак да прочета Угрюм река? Вярваш ли, че в каталога ще има марка с точните количествени съставки като търсените. Не ми се вярва. А с други проценти на елементите си е вече друга марка. И с други свойства естествено.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                А някой да има идея, как може да се установи, дадена полуоска, от каква марка стомана е изработена? Подчертавам. Не ме интересува състава. Това е лесно. Марката?? Дали е 40 Х примерно или 65 Г. Знам, че няма да е рапидна.
                Полоските обикновено са 40 - 60Х ковани . Здравината идва от изковаването термообработени на ТВЧ са само краищата с шлиците . Химически анализ се прави срещу 20 лева в института по маталознание режеш едно парче не по голямо от желязно левче и дебело до 10 мм и ти казват стоманата .
                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Стига бре. Състава е лесен, ама няма ли да е по лесно пак да прочета Угрюм река? Вярваш ли, че в каталога ще има марка с точните количествени съставки като търсените. Не ми се вярва. А с други проценти на елементите си е вече друга марка. И с други свойства естествено.
                Химията на металите е точна наука . Как мислиш се получават различните марки стомани ако не може точно да се контролира състава при отливането ?
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Полоските обикновено са 40 - 60Х ковани . Здравината идва от изковаването термообработени на ТВЧ са само краищата с шлиците . Химически анализ се прави срещу 20 лева в института по маталознание режеш едно парче не по голямо от желязно левче и дебело до 10 мм и ти казват стоманата . Химията на металите е точна наука . Как мислиш се получават различните марки стомани ако не може точно да се контролира състава при отливането ?
                  Дааа, за коването не се сетих. Химическия анализ е ясен.Явно ще трябва да се ползва, по-дебела полуоска от нещо което се е доказало като здравина.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Стига бре. Състава е лесен, ама няма ли да е по лесно пак да прочета Угрюм река? Вярваш ли, че в каталога ще има марка с точните количествени съставки като търсените. Не ми се вярва. А с други проценти на елементите си е вече друга марка. И с други свойства естествено.
                    Всичките количествени съставки на всички стомани са в диапазон от-до. Ако всичките съставки влизат в диапазоните на съответната марка стомана от каталога, значи това е и марката. Може да влязат в няколко марки стомани от различни производители и по различни стандарти едновременно - тогава си избираш която от тях най ти харесва, и толкоз. То няма някаква висша форма на магия в това. Даже често при самия химически анализ отдолу ти пишат и марката.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Явно ще трябва да се пробва, че така може да си пишем доста време. Благодаря.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: До: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Здравейте колеги.Трябва ми документацията за струг Ц 5 и ако е възможно отзиви за тази машина. [емаил]Миро66поп@абв.бг[/емаил]. Благодаря ви

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Дааа, за коването не се сетих. Химическия анализ е ясен.Явно ще трябва да се ползва, по-дебела полуоска от нещо което се е доказало като здравина.
                          Ако споделиш и какво искаш да направиш можем да ти бъдем по полезни при избора на стомана . Аз от полуоски съм правил доста неща .
                          Първоначално публикуван от nikopolis Преглед на мнение
                          Здравейте колеги.Трябва ми документацията за струг Ц 5 и ако е възможно отзиви за тази машина. [емаил]Миро66поп@абв.бг[/емаил]. Благодаря ви
                          Ако е запазена и комплектована машината е много корава . Имам го паспорта ще се пробвам да ти го пратя .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: До: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от nikopolis Преглед на мнение
                            Здравейте колеги.Трябва ми документацията за струг Ц 5 и ако е възможно отзиви за тази машина. [емаил]Миро66поп@абв.бг[/емаил]. Благодаря ви
                            Дай нещо скайп ако имаш обема архивиран е 52 КБ и не минава нито през АБВто нито през гугълската поща . Може и друг начин да има ама моите познания спират до тук а не ми се занимава да го деля на части .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Колега, разполагам с един превод но за Dialog 4 според мен разликата е минимална и ако ви представлява интерес кажете по какъв начин да ви го пратя.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Малък офтопик, не намерих тема за препоръка за струг

                                Отдавна си мечтаем за струг, но или цената ни е спирала или мястото за него.
                                Често майсторим нещо и понякога си притрябва стругарска работа... по принцип нямаме точна цел (за какво ще ни трябва), може би за колите някои детайли ще правим, аз пък мисля с ракетомоделизъм (и авио) да се захвана скоро... и разни общи неща.
                                Ще може в мазето ни да се освободи място, но дали може да се намери такава машина под 1000лв в добро състояние (с инвентара) имаме известен материал (заготовки), също и не малко ножове, бургии... баща ми е стругаро-фрезист, но не го е работил от 30г
                                Той ни е казал да не се занимаваме с това - много инвентар ще ни трябва, умения и т.н. но помня, че Ц8 спомена... доколкото разбрах е с 1000мм междуцентрово и 200м универсал. Може би ще ни дойде голям. Кой е следващия по-малък (и какво няма да може да прави) - с Ц8 всичко ли може да се прави? Колко тежи подобен струг? Евентуално на село може да се закара, по някое време или да се прибира зимата.
                                Ако се вземе по-малък струг (да кажем 500-600мм) и ми се наложи да обработвам по-широк или по-дълъг детайл - какви хватки могат да се приложат?
                                Има ли някъде основните данни на по-срещаните модели, за да добия представа. Линковете в началото вече не са активни.
                                Може ли лесно да се мине на монофазен ток?

                                Има ли все още "канали", от военните или др. откъдето да се докопа читав струг на добри пари?

                                ПП: Дали ще ми направят проблем ако си пусна силов кабел от ел/таблото във входа, до мазето, че ни писна да пускаме кабел от 3 етаж?

                                Благодаря
                                Последно редактирано от hakama; 31-12-12, 18:03.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X