Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Здрасти!!! намерих документация за такъв шлайф но на руски език-предполагам ,че ще се оправиш някак-ако желаеш ми позвъни или пиши на freza@abv.bg
    тел-0887581153

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Здравей,благодаря за съдеиствието. Изтеглих файла. Интересува ме някой ако е работил на такъв шлаиф да сподели как се работи с пантографа и оптиката и какво може да се изработва на тази машина.swpo 80.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Опитвам се да намеря ръководство за Dialog 11 на Deckel FP4 NC. Някой може ли да помогне ?
        Благодаря предварително !

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Колеги някой може ли да прати документация на С8 струг. Става дума за по стария модел. Този с лятите крака. Благодаря предварително.

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Колеги някой може ли да ми прати документация за С8. Skype dickbalb ili поща dickbalb@gmail.com. Благодаря предварително.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Здравейте колеги. Линковете за ПК-20 не работят. Някой ще може ли да ми прати ел. схемата и на пощата ми : sgt85@abv.bg благодаря предварително.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Здравейте!
                Някой знае ли как се изважда винта за напречното подаване на фреза ФУ 320? Отново имаме проблем с гайката - откъсна болт, а аз не си спомням преди как сме го вадили, сега го гледам и не мога да вдяна... Като се свали капачката с нониуса и лагера, отвътре има една втулка на шлици върху винта, и в нея влиза вилка. Та именно вилката пречи вала да се извади...
                Ръководството ако някой може да го изпрати на velbor@velbor.com ще съм благодарен. Имам някакъвв файл 20 и няколко МВ, оттук е свалян, но не знам с какво разширение е и каква програма го отваря...
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Оправихме се. Винта се вади като се издърпва навън с избивачка с топуз и се върти същевременно, за да се развива от гайката.
                  Без блокажи си за никъде. :D
                  Без лебедка, хептен...

                  0887 731062 - Цецо

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Никога не съм казвал лоша дума за българска металообработваща машина но и на това му дойде времето . Струг СУ 321 уникален боклук .Главния редуктор заедно с мотора и съединителя е наврян долу във фундамента като при някои модели ТОЗ ; Карт и корейските само че няма плъзгачи за вадене откачаш болтовете пада на земята ваденето се превръща в един невъобразим кошмар . С кеф бих му палнал резака ама за момента няма какво да сложа на негово място та се налага да го правя. Счупен лагер на входящия вал на редуктора от там зъбното колело е заминало та се очертава зъбонарязване . Пълен е с конструктивни недомислици и грешки в изпълнението . Шпонковия канал на ел. двигателя е фрезован с канална фреза шпонката не е ограничена и се движи свободно . В резултат на което е отишла напред работила е на по малко от половината контактна площ и вала на мотора е с добри поражения та и него трябва да го наварявам . Ел. таблото отврат . Машината е произведена в малка серия приели са че е безкрайно неудачна и са я спрели . Мазането е с помпа в главния редуктор от там по тръби в другите две кутии връщането на маслото е по едни маркучи които само господ ги държи на мястото им . Нямам никаква техническа документация за нея но за това недоразумение ако трябва да пиша оценка на колегите инженери конструктори за тая бракма бих им писал 2 минус и на релси и под единица за некадърно преписване от някои световни марки . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM2815.jpg
Прегледи:2
Размер:126.1 КБ
ID:5434264Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0041.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5434257Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0044.jpg
Прегледи:1
Размер:175.4 КБ
ID:5434258Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0046.jpg
Прегледи:1
Размер:182.1 КБ
ID:5434259Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0047.jpg
Прегледи:1
Размер:150.6 КБ
ID:5434260Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0048.jpg
Прегледи:2
Размер:156.8 КБ
ID:5434261Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0049.jpg
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5434262Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0051.jpg
Прегледи:2
Размер:126.7 КБ
ID:5434263
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Ей такава щуротия не бях виждал,това да не е ТНТМ,кой идиот е решил да сложи кутията там?За възстановяването на детайлите ще отидат 4-5ч работа,а за монтирането обратно сигурно цял ден.Сглобката мотор шайба е била със клин,явно със изпуснати размери.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Искаш да кажеш че мотора с редуктора е долу, от там по ремъците отива до горе? Някой наистина е имал богато въображение.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          бушоните имат готин достъп...ако са така монтирани

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Ей такава щуротия не бях виждал,това да не е ТНТМ,кой идиот е решил да сложи кутията там?За възстановяването на детайлите ще отидат 4-5ч работа,а за монтирането обратно сигурно цял ден.Сглобката мотор шайба е била със клин,явно със изпуснати размери.
                            Няма шайба . Мотора е фланцови и се куплира с 4 болта за редуктора . Вала му влиза в детайла зъбно колело отгора има лагер всичко това се набива във втулката а тя в рудуктора . Голяма пе------ия . Корееца ми също е на тоя принцип само че мотора е на палцов съедините целия възел с редуктора е на плъзгачи и се вади за 15 минути .
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Искаш да кажеш че мотора с редуктора е долу, от там по ремъците отива до горе? Някой наистина е имал богато въображение.
                            Така е . Проблема в тая машина не е концепцията а изпълнението .
                            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                            бушоните имат готин достъп...ако са така монтирани
                            Така са таблото е настрани в плъзгачи отвиваш едно болтче и дърпаш до където ти позволяват кабелите и се кръстиш някой да не се откъсне .
                            Последно редактирано от sek.1; 13-12-12, 18:55.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Ашколсун,и каква е гаранцията,че мотора е зацепен правилно и няма да разхлопа клина утре?Поне едни шлици да му бяха надялали,баси простотията,немам думи(впрочем имам ама не са за тук).
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                На фланеца на мотора има берт който се набива относително стегнато в корпуса на редуктора . Проблема е че шпонката е отишла напред защото канала и е фрезован с канална фреза и не е ограничена да се движи напред а на там има място . Сега това ще го оправя и няма къде да ходи . Тия дни ще мина през "Ангел Стоилов" да взема едно парче 40Х защото имам един куп разни стомани ама на никоя не и знам точно марката а за да стане читаво азотиране си трябва точната стомана . В склада имам една Ханза с подходящия размер (Ф) ама много трудно се работи айде на струга проблеми няма ама при зъбонарязването ще ми разгони фамилията . То като гледам как се е износило (замазало) оригиналното зъбно колело направо си е сурово .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X