Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Огъване на шини на струг!? Това ще да е нова технология.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Огъване на шини на струг!? Това ще да е нова технология.
      На уневерсала се захваща ролка с канал според дебелината на шината /1мм, 2мм и т.н./, на паралелите се слага станок с две контра ролки /височината спрямо водещата ролка се регулира в зависимост от широчината на шината/, подаване на ниски обороти /16 - 24/, след това напред и назад и се получава необходимия "с".
      Това е технологията.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Първоначално публикуван от buh Преглед на мнение

        Заварката е правена само за да се завърши работата - огъване на едни шини, иначе и аз се загледах в шуплите ?!?!
        На времето почти всичко се е ляло в леярска пръст и като гледам шуплите как седят кафяви най вероятно пърст е попаднала между метала .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Здравейте
          Преди два месеца и аз се сдобих с един струг ц8ц.
          Най накрая дойде времето да го сглобя, и ми изникна един въпрос (един за сега ).
          На супортната кутия има едно резервоарче, в което се сипва масло през винт в супортната дъска.

          Горе в дясно
          http://picbg.net/u/58831/41491/668772.jpg

          Четох в упътването (или поне така го схванах че) по каналите които излизат от това резервоарче трябва да има маслопроводящи шнурове.
          Тоест мазането се извършва по капилярен път (като при газена лампа).
          Та питането ми е прав ли съм или се бъркам.

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            А сигурен ли си че въпросното резервоарче не е маслена помпа?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              На времето почти всичко се е ляло в леярска пръст и като гледам шуплите как седят кафяви най вероятно пърст е попаднала между метала .
              Здравейте колеги,
              да ви информирам за развитието на въпроса със фланеца, може на някой да му е от полза.
              Имах възможност и го дадох в лаборатория за изследване, оказа се, че е правен от две части /шийка и фланец/ които са набити една в друга и в последствие са заварени по някаква технология, нещо като затапяне/затопяване/ на двете контактни повърхнини.
              Фланеца е даден за изработка от цяла еднородна чугунена заготовка, след изработването му ще се похваля - нядявам се.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                В супортната кутия няма маслена помпа, мазането става чрез плискане.

                http://picbg.net/u/58831/41491/668896.jpg

                резервоар поз.13
                http://picbg.net/u/58831/41491/668891.jpg

                http://picbg.net/u/58831/41491/668892.jpg

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Здарвейте
                  Наскоро се сдобих с един струг на който пише су251 производство 1970г. в Пазарджик и търся някаква документация за него.
                  Ще съм много благодарен ако някой може да помоген.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Колеги, понеже гледам, че тази тема е за документация свързана с металорежещите машини, а аз за годините, през които се занимавам с програмни машини съм събрал доста информация, като част от нея е на български, а друга е за машини от типа на Фадал (Fadal) и тяхното управление 88HS (за съжаление трябва да разделя архива му, заради ограничението на форума до 30Мб за файл),които са голяма рядкост за Бг и информация за тях се намира трудно. Единият файл е ръководство за машини Хаас (HAAS), което е също на български, както и архив с документация за Фанук 0, който също основно е на български. Също така качвам и архив с малко некачествен превод на Бг и на Хаиденхайн (Heidenhain), дело на колегите от ПОЛИМЕТА, като за версиите на английски всеки може да си ги изтегли свободно от официалния сайт на Хаиденхайн.Архивите са правени на WinRAR 4.01, така, че ще ви трябва или той, или по-нова версия.Mill Operator Manual Bulgarian-HAAS.pdfFanuc.rarHEIDENHAIN Manual_BG.rarFADAL.part3.rarFADAL.part1.rarFADAL.part2.rar

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Здравейте колеги, наскоро се сдобих с фреза ФУ 320, като цяло в добро състояние, но със окрадени електрически ключове и шалтери. За да я пусна ми трябва електрическата схема, и като цяло техническа информация за машината. Ако някой я има ще съм много благодарен да я прати на pavelsst@abv.bg. Благодаря ви предварително

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от pavelsst Преглед на мнение
                        Здравейте колеги, наскоро се сдобих с фреза ФУ 320, като цяло в добро състояние, но със окрадени електрически ключове и шалтери. За да я пусна ми трябва електрическата схема, и като цяло техническа информация за машината. Ако някой я има ще съм много благодарен да я прати на pavelsst@abv.bg. Благодаря ви предварително
                        Като отвориш ел. таблото,на корпуса на машината на алуминиева табелка е нарисувана схемата,стига само някой да не е я откъртил.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от pavelsst Преглед на мнение
                          Здравейте колеги, наскоро се сдобих с фреза ФУ 320, като цяло в добро състояние, но със окрадени електрически ключове и шалтери. За да я пусна ми трябва електрическата схема, и като цяло техническа информация за машината. Ако някой я има ще съм много благодарен да я прати на pavelsst@abv.bg. Благодаря ви предварително
                          Пратих ти целия технически паспорт .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Благодаря ви колеги

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Колеги случаино на някой да му се намира документация за оптичен профилен шлаиф производство на Г Д Р SWPO 80

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Здравейте колгеи,

                                Може ли ако някой може да постне може и на лично съобщение актуален линк с документацията от първата страница, по конкретно ме интересува документация на струг - СУ 401 и фреза ФУ 251, може и на първо време теглото.
                                Благодаря предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X