Страница 28 от 33 ПървиПърви ... 18242526272829303132 ... ПоследенПоследен
Резултати 541 до 560 от 655

Тема: Техническа литература и документация за металообработващи машини

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    А мотора ...
    Абе страшни сте. Утре продължаваме! Благодаря за пореден път!

Място
    София
    Публикации
    9,041
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

Цитат Мнение на v.kostov Преглед на публикациите
    Да попитам и аз, като хвана детайл на края на челюстите и се получава биене, като го хвана по цялата вътрешна дължина на челюстите няма проблеми, дали съм за нови челюсти или патронник. Става въпрос за Ц8М с оригинален патронник 160мм
    Нормално е. В предния край челюстите винаги се износват една идея повече . Варианта е или престъргване или най добре нови челюсти .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    гр.София
    Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Искрено благодаря на всички за помоща.

Място
    София
    Публикации
    675
    Точки (при гласуване)
    9

07-05-12_120125.jpg07-05-12_120113.jpgТова е струга предполагам с оригиналния патронник, а челюсти откъде могат да се поръчат и по какви параметри?

Публикации
    698
    Точки (при гласуване)
    5

За С-8 ми се струва,че този патронник е голям. Май трябва да е 160мм.От снимката изглежда като,че е 250мм. пък може и да греша.

Място
    Плевен
    Публикации
    52
    Точки (при гласуване)
    2

Ето много кадърно направено видео как се шлайфат плашките на универсала. Ако чуваш руския. В случай, че не го разбираш, само то гледането ще ти стане ясно.

Място
    София
    Публикации
    9,041
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на v.kostov Преглед на публикациите
    Това е струга предполагам с оригиналния патронник, а челюсти откъде могат да се поръчат и по какви параметри?
    Питай Румбата той се занимава с търговия на металорежещи инструменти дали му е останало нещо щото за българските универсали отдавна няма резервни части .

Място
    Varna
    Публикации
    75
    Точки (при гласуване)
    5

Здравейте
    Вземах си план шайба и ми изникна въпрос.
    На план шайбата отворите за захващане са към центъра, реално се падат в нищото на преходния фланец.
    Реших към стандартния фланец да се захване плътен фланец а за него да се хване план шайбата.
    Някъде четох че фланеца трябва да е от чугун.
    Въпроса ми е, от чугун ли трябва да е фланеца и ако да от какъв чугун (марка)

Едит
    Обърках темата
    По принцип става въпрос за ц8ц
    Ето един чертеж на фланец за ц8ц 200мм който ми изпратиха от Кентавър
    Flanec C8C.jpg
    Последно редактиран от 1georgi ; 24-04-13 в 21:06

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,668
    Точки (при гласуване)
    47

От чугун са, щото евтино и се работи лесно, а и е по-меко от конуса на шпиндела, тя няма никакъв шанс да го износи. Лично аз не виждам пречка да се направи от стомана.

ПП: За сив чугун иде реч.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Малко принос към основната тема. Прилагам "Паспорт и ръководство за обслужване на настолна пробивна машина ПН-161" - Завод за металорежещи машини Разград. Линк: http://dox.bg/files/dw?a=bba189ac89. В близкото бъдеще ще добавям още файлове.

Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Както обещах ....."Настройка металорежущих станков" - В.И. Ишуткин - http://dox.bg/files/dw?a=1baba27361

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

От чугун са Не защото е по евтино ами защото чугуна поглъща вибрациите.... и по малко тръпни. Ако някой в видял металообработваща машина от стомана да ме извини. Чугуна е 2 пъти по скъп от някои стомани.

Място
    Плевен
    Публикации
    52
    Точки (при гласуване)
    2

Цитат Мнение на uziel Преглед на публикациите
    Както обещах ....."Настройка металорежущих станков" - В.И. Ишуткин - http://dox.bg/files/dw?a=1baba27361
    Съхранено и тук

Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Супер, вече имам стимул да качвам и още!

Място
    гр.Златица
    Публикации
    15
    Точки (при гласуване)
    0

здравей!!!! проблема може да бъде във много неща но първо вижте обтегача на веригата на бързия ход,ако не е това лошо значи има проблем по зъбните предавки но всичко се прави!!! ако имате въпроси-пишете .

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Колеги помогнете със снимков материал или схеми за смазване на струг ц11 най вече за разположението на тръбичките от горе на предавките на шпиндела от скоро съм сопсвеник ето и струга.

Изображение0065.jpg

Място
    София
    Публикации
    9,041
    Точки (при гласуване)
    22

Току що попаднах на това . http://epubl.tugab.bg/documents/cat_view/41------

Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Линк с една гора инструкции за всякакви металорежещи машини и учудващо паспорти и указания за С-8М, С-8С и С-8С/СУ325, но за жалост инструкциите са на френски и английски. За последните вж. в края на страницата файлове започващи с ZMM. https://skydrive.live.com/?cid=547fe...6ECFD561F!1646

Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Съжалявам но не може да не го пусна това. Явно другарите французи си падат по български стругове. Линк към реставрация на С8С - http://www.usinages.com/tours/restor...t40059-15.html

Място
    Костинброд
    Публикации
    746
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на uziel Преглед на публикациите
    Малко принос към основната тема. Прилагам "Паспорт и ръководство за обслужване на настолна пробивна машина ПН-161" - Завод за металорежещи машини Разград. Линк: http://dox.bg/files/dw?a=bba189ac89. В близкото бъдеще ще добавям още файлове.
    В процес съм на закупуване на настолна бормашина,само ,че мойта е производство ЗММ Пазарджик.В завозда и набавих всичко,и работи много добре на трифазен ток.
    Въпроса ми е.В нас нямам трифазен ток,но имам две фази.Възможно ли е да се направи да работи само на по-малките обороти на ел. мотора,ако така се намаляват оборотите му де?Бъкел си не разбирам от свързването на ел инсталацията и това как си сменя оборотите на двигателя.Предполагам и аз не знам какво предполагам.Ще се радвам на всякаква помощ.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

Страница 28 от 33 ПървиПърви ... 18242526272829303132 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 01-03-09, 20:07
  2. Ръководство или техническа литература
    От Живко Костадинов във форум OPEL
    Отговори: 8
    Последно мнение: 09-09-08, 17:53
  3. Техническа документация за Feroza F300
    От Тодор (Zaarin) във форум DAIHATSU-Систематизирана информация
    Отговори: 0