Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Toва го гледах, мерси, значи остава другия параметър
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Височина 1922мм ;Тегло 470кг това пише в техническата характеристика

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Колеги, имам стругче TOS MN80A, но за жалост предишният собственик го е ползвал много мундарски. Лагерите на шпиндела са плъзгащи и Глупакът е смазвал с грес, вместо с масло. В резултат на това лагерите са износени и оттам шпинделът има страхотен луфт. Търся комплект плъзгащи лагери за шпиндела, би трябвало все още някъде в България да се намират. Предвид това, че през седемдесетте-осемдесетте години в повечето заводи имаше по няколко такива машини, са внасяни и резервни части за тях. Ако се ползва разумно и преди всяка работа да се смазват лагерите с няколко напомпвания с такаламита, със сигурност този струг ще надживее собственика си. Фабриката в Чехия отдавна вече не работи...
        0897 574615, Симо

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          В момента възстановяваме едно такова стругче в работата . Някой го подарил на един колега разбито и обрано . Аз му правих зъбните колелца на лирата ; фланчето за универсала ; клина на напречния супорт и винта на напречния супорт. Остават да направя ако не намери готов винта който движи надлъжния супорт и двуделната гайка . Хубавото е че имаме едно работещо в много добро състояние и от него свалям размерите . Не знам дали сменя лагерите на шпиндела ще го питам .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: До: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Привет на всички!
            Може и да греша някъде, но не успях да отворя нито един от линковете към документи ?

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Незнам сега, аз ги свалях по едно време тези дето ме интересуваха...
              Ето я новата придобивка ПК-203, ако някой има нещо електронна документация да пусне или поне да каже какво и колко масло се сипва в така наречена скоросна кутия.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05497.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5404027Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05499.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5404028

              И идея за някоя малка фрезова маса да се закачи на нейната и може ли да се ползва като елементарна ръчна фреза?
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Трябва да има нивомерна пробка . Тези машини имат свойството да не задържат маслото . Аз така на моята налях пролетта и сега при всяко пускане ме пръска .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Здравейте колеги,

                  мой роднина има струг като на снимката.

                  По едни причини е счупил гайката която захваща планеца за универсала към шпиндела.

                  Може ли някой да ни помогне в тази насока - от къде да намерим или ако някой има за продаване.

                  Имама и следните въпроси:
                  1. Възможно ли е гайката да се направи (има къде да я дам) ?
                  3. Ако може да се направи - възможно ли е използването на друг материал вместо чугун ?
                  2. Може ли този шпиндел да се смени с такъв за директно поставяне на уневерсал ?

                  извинявам се ако не съм ползвал правилната терменология, не съм специалист в областа на струговете.

                  Благодаря предварително
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Нещо не мога да вдяна какво точно е счупено. Това е C10/C11 от по-старите, ако не се лъжа.

                    При моето универсала е хванат за чугунен фланец, върху който има завити три "болтошпилки". Центъра на чугунения фланец е под конус, който съвпада с централния конус на шпиндела. Като се слага универсала, трите "болтошпилки" минават през отвори на фланеца на шпиндела (който вече е чугунен), зад него има метална гривна със същите 3 отвора, която се завърта, и после се стягат гайките на "болтошпилките", дето влизат в дупките на фланеца на шпиндела.

                    Та, поясни, моля, кое точно е счупено. Не мога да си представя там да се счупи нещо повече от чугунения фланец, или евентуално гривната, и то трябва да е свършена нечовешка простотия.

                    ПП: Ако пък вземеш да снимаш направо, ще ни спестиш доста хвърляне на боб за кой точно детайл иде реч.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Още веднъж се извинявам за недобрата терминология.


                      Счупена е тази гайка която съм заградил в квадрата.
                      Захвата към шпинедела е както на синия струг, а не на зеления.

                      Съжалявам, в момента нямам под ръка снимка на машината или детайла.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от buh; 14-09-12, 11:54. Причина: допл. инфо

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Разбирам. Моя захват е като на зеления, и не мога да помогна.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                          При моето универсала е хванат за чугунен фланец, върху който има завити три "болтошпилки".
                          Шпилките са четири и при този хват наистина няма какво да се счупи . Стария хват е на резбова муфа и за да се мине на новия се сменя целия шпиндел което може да се направи само в ЗРММ Враца и струва доста пари . До колкото си спомням и гайката за да се извади пак се сваляше шпиндела Ама не съм много сигурен такава машина не съм виждал повече от 20 години . Не е невъзможно да се спука на времето съм виждал как над 100 килограма чугунена балванка изхвърча от челюстите удари се някак си в паралелите и универсала и спука универсала .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Колега снимай по от близо за да видим за какво говориш. Но ми се струва че това е стария модел шпиндел с резбовата муфа (фланеца на който се захваща универсала) и най вероятно тя е спукана, което не е никакъв проблем от една чугунена (може и от стоманена) балванка да се остърже нова. Мисля че друго не може да бъде.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Тя е спукана то няма какво друго да се спука . Въпроса е как се вади гайката да не е като свалиш шпиндела . Утре ще погледна на един С 5 .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                На моя струг С10 е така с гайка,а на шпиндела конус и на него се надява фланеца който държи патронника.За да се извади гайката наистина трябва да се извади шпиндела.
                                При мен пък при по-големи обороти от 600 се получава теч на масло по край шпиндела от капачката на корпуса в предната част която затваря лагера.И тогава след като развих гайката държаща фланеца разбрах,че без демонтаж на шпиндела не мога да извадя нито гайката нито капачката за да видя какво е уплътнението в нея.Пречи конуса който е заработен директно на шпиндела.За сега реших въпроса като карам на по-ниски обороти."Някога,но не сега"-както се казва в песента и там ще бръкна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X