Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Имам и нейния паспорт мисля че е само голямия каталог с чертежите на детайлите . Тия дни ако остане време ще го снимам с фотоапарата защото не влиза в домашния
    скенер.

    Сетих се че преди време ми каза за този каталог ,който мисля че ще ми свърши идеална работа
    имаш ли възмогност да го качиш, даже ако е удобно и нямаш нищо против може да се разбереме да го взема и да го копирам, защото ще ми е много полезен ?!?

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Здравейте,
      отново имам въпрос и този път проблема наистина е доста сложен
      движението на супорта отначало не беше равномерно, а сега направо може да се каже че си е прекъснато и когато го премествам с манивелата и на бърз ход и на работен ( това го няма при масата и вертикалното движение на конзолата, затова предполагам проблема идва някъде от механизмите които са само за задвижване на супорта а не от общите възли , ако мога така да се изразя)
      Според мен причината е износена гайка защото когато задвижвам ръчно, луфта между винта и гайката не е постоянен т.е ако на едно положение е една трета от оборота когато направя едно пълно завъртане и пак проверя уфта вече е полувин оборот и това го има по цялата дължина която изминава супорта, а като извадих винта отпред , той си беше добре, което ме кара да мисля че е от гайката.
      Ще съм ви много благодарен ако ми обясните как да стигна до гайката, предполагам е доста разглобяване, ако моге да ми кажете каква е последователността ще ми спестите мого главоболия
      Благодаря предварително !!!

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Първоначално публикуван от mani_is Преглед на мнение
        Здравейте,
        отново имам въпрос и този път проблема наистина е доста сложен
        движението на супорта отначало не беше равномерно, а сега направо може да се каже че си е прекъснато и когато го премествам с манивелата и на бърз ход и на работен ( това го няма при масата и вертикалното движение на конзолата, затова предполагам проблема идва някъде от механизмите които са само за задвижване на супорта а не от общите възли , ако мога така да се изразя)
        Според мен причината е износена гайка защото когато задвижвам ръчно, луфта между винта и гайката не е постоянен т.е ако на едно положение е една трета от оборота когато направя едно пълно завъртане и пак проверя уфта вече е полувин оборот и това го има по цялата дължина която изминава супорта, а като извадих винта отпред , той си беше добре, което ме кара да мисля че е от гайката.
        Ще съм ви много благодарен ако ми обясните как да стигна до гайката, предполагам е доста разглобяване, ако моге да ми кажете каква е последователността ще ми спестите мого главоболия
        Благодаря предварително !!!

        90% от 251 имат този проблем,на някои свободният ход на манивелата е над оборот,причината,износена или разхлабена гайка,по често второто,за целта издърпваш масата към теб:

        Отзад,между направляващите има капак,развиваш го ,бъркаш в отвора и напипваш тялото което държи гайката,към корпуса се закрепя с няколко болта,пробвай да ги затегнеш,ще ти трябва и някой с малка ръка,мястото е много тясно.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          90% от 251 имат този проблем,на някои свободният ход на манивелата е над оборот,причината,износена или разхлабена гайка,по често второто,за целта издърпваш масата към теб:

          Отзад,между направляващите има капак,развиваш го ,бъркаш в отвора и напипваш тялото което държи гайката,към корпуса се закрепя с няколко болта,пробвай да ги затегнеш,ще ти трябва и някой с малка ръка,мястото е много тясно.
          Благодаря много за съвета , хубаво е че има такова място на което хората да си казват проблемите, и най- важното да стигат до решението им !!!
          сега ще кача една две снимки за да покажа наи- лесният според мен начин за сваляне на тази гайка, дано съм полезен на някой
          Пърбо развих и извадих 4-те винта които фиксират завъртането на масата. После застопорих хобота както се вижда, качих конзолата максимално най-горе, завързах масата за хубота и пуснах конзолата до долу . гайката се захваща с два щифта и 4 болтчета,
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18012012473.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5337785
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18012012472.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5337784

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Качвай колкото може повече снимки. Това лято живи-здрави ще стигне и ТО на фрезата. Тя и сега си работи но има неща, дето е добре да се пипнат. Например бързия ход издава странни звуци, тече масло от главата, има някои неща за смяна по таблото и прочие истории.

            Относно главата (вертикалната) - предполагам има семеринг. Разправия ли е да се смени?

            И как по дяволите си чистите стружките от каналите? При мен след всяка работа става пълно мазало и губя повече време в чистене, отколкото в работа. Мисля си за прахосмукачка или нещо такова. Охлаждане засега не ползвам.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19012012474.jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5337890[QUOTE=sparkybg; Относно главата (вертикалната) - предполагам има семеринг. Разправия ли е да се смени?



              Това е разрез на главата от едно риководство по металорежещи машини.Не виждам начертан семеринг, но пък ще ти свърши работа кагато тръгнеш да я разглобяваш

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                С сигурност ще си полезен и аз имам същия проблем но не му обръщам много внимание може би защото все още работи .Но много скоро ще се наложи да направя нещо по въпроса.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Няма българска фреза казанлъшка серия ФУ на която да не капе от вертикалната глава . Спре ли значи е свършило маслото .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от mani_is Преглед на мнение

                    Това е разрез на главата от едно риководство по металорежещи машини.Не виждам начертан семеринг, но пък ще ти свърши работа кагато тръгнеш да я разглобяваш
                    Има ли и други описания и чертежи, касаещи 251 в това ръководство? Дали не може да го снимаме и качим тук в PDF? Ако ти не можеш, аз ще свърша работата.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Има ли и други описания и чертежи, касаещи 251 в това ръководство? Дали не може да го снимаме и качим тук в PDF? Ако ти не можеш, аз ще свърша работата.
                      Не само това е и кинематични схеми на скоростната и подавателната кутия,но те са същите като на фу 351 , а те вече са качени.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Относно главата (вертикалната) - предполагам има семеринг. Разправия ли е да се смени?

                        И как по дяволите си чистите стружките от каналите? При мен след всяка работа става пълно мазало и губя повече време в чистене, отколкото в работа. Мисля си за прахосмукачка или нещо такова. Охлаждане засега не ползвам.

                        Няма семеринг,на долния фланец има прорязан канал за О-пръстен,смених го,след няколко пускания пак прокапа.Стружките с метличка и четка до посиняване,и аз си мисля за прахосмукачка...
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Няма семеринг,на долния фланец има прорязан канал за О-пръстен,смених го,след няколко пускания пак прокапа.Стружките с метличка и четка до посиняване,и аз си мисля за прахосмукачка...
                          То неприятното е цялата програма стружки+масло от главата. Аз не работя всекидневно, а примерно веднъж месечно. Става ужасТна гняс.

                          Имам една дърта руска прахосмукачка. Ще я пробвам кво ще свърши.

                          ПП: Като работя чугун мазалото е още по-пълно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Имам голямия каталог с детайлните чертежи на ФУ 251 само че трябва голям скенер или да го снимам като другия на ФУ 321 с фотоапарата .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Имам голямия каталог с детайлните чертежи на ФУ 251 само че трябва голям скенер или да го снимам като другия на ФУ 321 с фотоапарата .
                              Няма шанс да дойда скоро до теб и да свърша аз работата. Ако не ти се занимава, пускаш ми го по еконт за моя сметка, и аз ще го наснимам и ще го направя на PDF.

                              ПП: Да не сложат семеринг в главата според мен е пълна глупост, ама нейсе.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Няма шанс да дойда скоро до теб и да свърша аз работата. Ако не ти се занимава, пускаш ми го по еконт за моя сметка, и аз ще го наснимам и ще го направя на PDF.

                                ПП: Да не сложат семеринг в главата според мен е пълна глупост, ама нейсе.
                                И аз трябва да намеря време да слезна до тебе че ръкавелите ми хванаха паяжина . Вертикалните глави на серита ФУ 251/321 са пряко наследени от ФУ 250/320 а те са проектирани някъде около 1955 година когато семеринга не е бил много разпространен като машинен елемент по наще земи . За всичкия ми стаж по разните машини вертикална глава на казанлъшка фреза никога не сме отваряли просто не е дефектирала . Тоя възел е безумно здрав и дори и да издава разни шумове от лагерите пак няма грижи . На моята ФУ 250 вертикалната глава си има характерния шум на заминаващи си лагери но така е от както аз я имам и поне 10 години преди мен . До сега ядове ми е давала само вертикалната глава на комунариса понеже е тип Декел руско испълнение с подвижен шпиндел и е пълна с конструктивни недостатъци .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X