Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08092011283.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5302193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08092011284.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5302194Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08092011285.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5302195
    тук забелязах че колелата не се зацепват челна ,а са леко изместени,а и на една от гайките горе липсва 'телта' в канала (предполагам че служи за предпазване от саморазвиванв)
    Мже ли да ме посъветвате как да одстраня и този проблем

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Като ги гледам тези снимки, май ти липсва (или е срязан от претоварване) съединителния щифт, свързващ зъбното колело с вала. А телената защита е от мека тел, става и арматурна, но почистена от окисите с шкурка, и не позволява на този щифт да изпадне.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Първоначално публикуван от dadokoko Преглед на мнение
        Като ги гледам тези снимки, май ти липсва (или е срязан от претоварване) съединителния щифт, свързващ зъбното колело с вала. А телената защита е от мека тел, става и арматурна, но почистена от окисите с шкурка, и не позволява на този щифт да изпадне.
        Не му позволява да се саморазвие.

        По супортната кутия на струга имаше подобни. До колкото помня в дупката имаше съчма и пружина, които отгоре щифта натяга. След регулиране се слага тел, за да не се отвива. И няма значение каква е телта. Може и като за телоподаващо. Просто по-мека е по-удобно. Там якост не се търси, нито е нужна.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12092011292.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:5303542оправих съединителите,и приключих с козметичните ремонти,сега остават още две аварии. ще ви помоля ако имате снимки или чертежи на тоя щифд ,да ги качите защото не го открих в маслото и нямам никаква представа как изглежда(ако моге да се направи на струг иначе ще търся да го купувам),и ако занете как се регулират тия гаики моля да споделите ,защото от тях изглежда се появява луфта на вретеното.Другият проблем(надявасе последен)е ,4е на самото вретено там където се съединява с главата, двете шпонки се прикрепят с болтове М6, но на единия резбата е заминала.Даите съвет с какви инстроменти мога да разпробия вретеното и да направя резба М8 (пробвах с кубалтова боргия и неможе да се разпробие).Благодаря предварително!

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            И една шпонка е достатъчна,работи предимно на конуса,шпонката е осигурация против превъртане.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              щифта - купуваш болт със същата резба и размер, режеш от резбата му до нужната дължина, и отгоре си прариш прорез, например с ножовка.

              ...това ако щифта го няма в магазина де. Щото съм виждал и такова да продават. Ако отдолу е със сачма и пружина, и сачми и пружини продават вече. Сачми в доста размери има в някои магазини за лагери.

              Просто виж в документацията дали щифта е само резбови, или отдолу има и пружина със сачма.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Прегледах темата, но някои от ръководствата ги дава за несъществуващи...
                Питането ми е старите Ц8 колко тежат? Някъде прочетох към 750кг, дали е възможно?
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  Прегледах темата, но някои от ръководствата ги дава за несъществуващи...
                  Питането ми е старите Ц8 колко тежат? Някъде прочетох към 750кг, дали е възможно?
                  Толкова си тежат .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Здравейте, трябва ми документация за струг 8С ,прерових темата и намерих само за 5С и линка е изтекъл.

                    Моля за малко помощ.

                    Благодаря предварително и Весели празници на всички.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Здравейте ,прегледах цялата тема , но не можах да намеря "жива" връзка за документи за С8 струг , дали някой може да ми помогне.

                      Поздрави на всички и весели празници.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Здравейте колеги,

                        Поздравление за полезната тема.

                        Наскоро се сдобих със струг С8М и търся някаква документация за него. За съжаление линкът за С8, който е поместен в тая тема по-рано вече не е активен - дава съобщение, че файлът липсва. Ще съм благодарен, ако някои го качи на ново.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Аз сканирах една голяма част от техническите паспорти и колегата sparow ги качи там някъде в небитието да може да ги ползват всички . Мога да ги пратя на някой да ги качи пак в Dox защото аз няма да се оправя . Имам и паспорта на С8 пазарджишката серия .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Здравей sek.1

                            Аз се ангажирам да ги кача. Прати ми ги на stefan_d6@yahoo.com.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Здравейте и за много години на всички !!!
                              Преди време писах тук за проблеми свързани с фрезата ми ( фу251 ). Машината тръгна след малко ремонтчета , но работеше малко шунмо и с времето се усили. Установих че едната трабичка, която трябва да маже един от лагерите на вретеното всъщност маже корпуса хаха и ще се наложи да сменям лагер. Моля ако имате чертежи или някаква ремонтна документация по-подробна от тази на фу321 която е качена да помогнете, ще съм ви много благодарен !!! Искам да се запозная по-подробно преди да започна рмонта не за друго, но доколкото знам има и аксиален лагер на който трябва да се регулира уфта, пък и колкото по добре се запозная толко по лесно ще е )

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                По подробна няма това дава завода производител .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X