Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спирачките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем със спирачките

    Между другото-с DOT-5,работи наи-добре.
    Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

    Коментар


    • #17
      До: Проблем със спирачките

      Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
      Между другото-с DOT-5,работи наи-добре.
      Да нямаш предвид ДОТ-5.1?
      М/у другото за мен е много спорен въпросът кой точно ДОТ за какъв модел е най-подходящ?Достоверна информация по случая поне аз не намерих...инак със закупуването на магарето първата ми работа беше да сменя спир.течност навсякъде с ОМВ ДОТ-5.1,защото нямах време да търся читава такава с ДОТ-4,и купих от първото ОМВ,каквато имаше(а,там има само ДОТ-5.1),но напролет я сменявам с ДОТ-4!
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #18
        До: Проблем със спирачките

        Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
        Обезвъздуших кантара,вдигнах и настройката до хоризонтално положение,файда никва,вече съм сигурен че е от помпата,понеже задния кръг работи,предния обаче -не и педала потъва и лампата пресветва,пръстена на помпата предния е изтървал,ще я сменя и ще стане ясно.
        Този проблем го имах и аз!!!!!!И помпата смених и колко пъти обезвъздушавах и нови накладки и дискове и цилиндри и кво ли не още по спирачната система и накрая се оказа кантара тои действа и на двата кръга изолирах го и вече две години нямамникви проблеми

        Коментар


        • #19
          До: Проблем със спирачките

          Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
          Този проблем го имах и аз!!!!!!И помпата смених и колко пъти обезвъздушавах и нови накладки и дискове и цилиндри и кво ли не още по спирачната система и накрая се оказа кантара тои действа и на двата кръга изолирах го и вече две години нямамникви проблеми
          Стига ве,как ще го изолирам,той се явява разпределител-синхронизатор за двата кръга,може и да става,ама не ми се рискува,аз просто повдигнах пръчката нагоре да е в хоризонтално положение както го дават по мануал,и обезвъздуших,но явно не е само от там проблема,сега свалих помпата и я разглобих,....ами не виждам проблем никакъв,като изключа че се наложи да я промия с ацетон,понеже имаше гадни утайки,буталата бяха бомба,а и гумичките изглежда са сменяни.
          Все пак колегата Славин ми даде телефона на "Скорпион"(02/8310148 ) в София които пък работят с Ауто-Френ и след установяване на кой тип ремонтен комплект са за мене, ми казаха цена от 9лв за конплекта,не знам дали ще помогне ,ама съм длъжен да опитам.
          Хиляди благодарности на колегата Zablio,който ми обеща помпа подарък,също така сподели информацията че след 2-3 десети шлаиф на цилиндъра могат да се слагат Волгови гумички,но това след като вече няма от каде да си намираме чарковеБлагодарности и на колегата Flex и всички които оказаха съдействие при разрешаване на проблема,дано темата е полезна и за напред от нуждаещи се.
          Прикачени файлове
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #20
            До: Проблем със спирачките

            Деба и гумичките тъпи,никакъв ефект,помпата си остана недействаща,благодарение на помпата дарение от колегата Zablio-господ здраве да му дава,нещата се оправиха на 100%,макар да беше малко по различна от моята ,поизкривих тръбичките и воала,вече съм в боя с спирачки.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #21
              До: Проблем със спирачките

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Деба и гумичките тъпи,никакъв ефект,помпата си остана недействаща,благодарение на помпата дарение от колегата Zablio-господ здраве да му дава,нещата се оправиха на 100%,макар да беше малко по различна от моята ,поизкривих тръбичките и воала,вече съм в боя с спирачки.
              За това бих се обзаложил,да стане.Сега и ти си убеден-НЕ СЕ РЕМОНТИРА,а се мизерства
              Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

              Коментар


              • #22
                От: Проблем със спирачките

                Да се присъединя в клуба с проблемните спирачки. Айде и аз със такива проблеми смених 2 пъти гумички на помпата ама си мисля че не е от помпата защото купих нова / от 70 -ка стана/сложих я и педала остава да си потъва в началото и после става твърд. Смених спирачни маркучи предни/ станаха от пасат но захвата не пасва/ и задно по каталог ,спирачните цилиндърчета са раздвижени отпред имам нови накладки и дискове. Изолирах и кантарчето ,пробвах с друг клапан на вакум маркуча, обезвъздушена е системата е няколко пъти и сега остава да отворя задните колелета да видя как са накладките . Но ката цяло се сдобих с нова спирачна система.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0203.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5534330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0186.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5534331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0187.jpg
Прегледи:1
Размер:48.5 КБ
ID:5534332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0190.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5534333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0191.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5534334Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0192.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5534335Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0194.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5534336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0197.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5534337
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със спирачките

                  Да кажа къде беше заровено кучето , че на някой може да му е ат полза. След смяна на предни лагери и втулки , майстора е оставил по голям луфт на лагерите и когато караш се получава луфт между диска и накладките . Затова първия път като натиснеш спирачката педала потъва. В следствие на което ми остана една спирачна помпа работещта със нови гумички.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със спирачките

                    И аз съм със същия проблем, спирачките работеха до едно спускане по наклон с ремарке натоварено-педала потъна и няма оправяне, обезвъздушавахме и няма и няма, отзад са ми намалели накладките, и не знам коя е причината-те или помпата?
                    Някой ако има втора употреба помпа,работеща, да казва?
                    Идеи също приемам всякакви!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със спирачките

                      Аз имам , една помпа работеща , обади се да се разберем 0895710077.

                      А междувременно онзи ден смених маншоните на спирачните цилиндърчета.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0573.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5578688

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X