Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
    Откъде си намира проектили, освен корейските, които се продават в България ?
    Направи си машинка и си ги прави сам,поне олово лесно се намира.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

      Абе аз ако можех и джип сам щях да си направя ама ....
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

        Мноооого късно се включвам ама с H&N 2,01гр се представя много добре.Калибъра е 6,35.Ама я продадох че ми трябваха кинти за газовата.Но съм решил да се обзаведа отново с някоя пуцалка.
        п,п,За тези които харесват Суматра.Малко лични впечатления.Къс приклад.Когато прикладваш дясната ръка стои по сгъната от колкото би трябвало.Понеже пушката е дълга,само цевта е 600мм,а и е с два резервоара,центъра на тежестта идва много напред.Увисва.И начина на зареждане е много ефектен но и неудобен.Ако си се нагласил примерно с двунога или пясъчна торбичка,при всеки изстрел трябва да разваляш стойката за зареждане.Иначе мощ и пробивна сила-нямам забележка.
        Един Хатсан БТ65 елит например е много по удобен като захват,стойка и зареждане.
        Последно редактирано от traun; 22-06-13, 06:21.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

          Много много не разбирам но си имам 150тина хартиени мишени спрял съм се на тази:
          HATSAN Mod. 90 Combo
          Въздушна пушка с оптика

          Калибър: 4,5 mm
          Начална скорост: 300 m/s

          Калибър: 5,5 mm:
          Начална скорост: 225 m/s

          Дължина: 1140 mm
          Дължина на цевта: 450 mm
          Тегло: 3.1 kg

          Приклад: Синтетичен
          Та да попитам кои калибър да избера като по добър и кой е с по добри характеристики благодаря.

          Коментар


          • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

            Имам едно питане: Харесал съм си един чайна трепач на бирени кутийки 5.5 дават и над 250 м/с изходяща скорост, продавача ме убеждава че не трябва да се рекистрира в Окръжното, но мен малко ме съмнява при тази мощност, та къде го пише дали е под 25J, въртяхме, сукахме- не видях, та изчислява ли се по някакъв начин?

            Коментар


            • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

              Ами, май че той трябва да има тази информция и да ти я предостави.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
                Имам едно питане: Харесал съм си един чайна трепач на бирени кутийки 5.5 дават и над 250 м/с изходяща скорост, продавача ме убеждава че не трябва да се рекистрира в Окръжното, но мен малко ме съмнява при тази мощност, та къде го пише дали е под 25J, въртяхме, сукахме- не видях, та изчислява ли се по някакъв начин?
                Изчислява се по формулка, началната скорост, теглото на съчмата.
                Виж във въздухарския форум на "оражие.ком" или бг.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                  Ако не бъркам нова пушка минава през някаква проверка и там при прострелката ти определят мощността.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Ако не бъркам нова пушка минава през някаква проверка и там при прострелката ти определят мощността.
                    Май няма да ходя на никакви прострелки- ще накарам продавача да напише на гърба на касовата бележка че оръжието не подлежи на регистрация и да се подпише, знаете какви "документи" пътуват с тези китайски пушки, натъпкани в дъното на контейнер с картофи.

                    Коментар


                    • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                      Какъв е проблема да я регистрираш, освен загубеното време. Пари не искат, не се ходи след това за подновяване или друго, единствено ако я продаваш трябва да отидеш да я отпишеш. Искат снимка, копие от документа на пушката, копие от фактурата за закупуване и копие от лична карта, друго не помня да имаше. При нова регистрация може да ти вземат някой лев (под 5лв.) за прострелка. Тъпото е, че са с много скапано работно време и че трябва да чакаш повече от месец за да си вземеш документа.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                        При пневматичните пушки над 24 джаула е така наречения "уведомителен режим", а не регистрационен. Но на практика е едно и също. Не искат снимки естествено, както и никакви прострелки. Необходимите документи са - документ за придобиване и лична карта. Носи се и пушката. Това че се чака месец за "удостоверение за уведомление" не е проблем, защото е важна датата на подаване на уведомлението.
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                          Аз се намесвам в темата с малко по-страничен въпрос, днес видях английска въздушна пушка
                          http://bsaguns.co.uk/air-rifles/pcp-.../R-10-MK2.aspx, а най-интересното, че имаше заглушител и наистина изстрела не се чува, тъй като стрелях с нея.
                          ето и линка за заглушителя http://bsaguns.co.uk/accessories/silencers.aspx
                          Публикува го тъй като не видях този модел, а само се предлага хатсан
                          Пушката наистина е невероятна.
                          Последно редактирано от белята; 13-05-14, 13:14. Причина: кривопис
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                            Ами да ти кажа,щом е английска ще е Много скъпа!!!Минимална цена 2200-2300лв.Даже според мен е занижено.Една английска Дейстейт например е от 3000 нагоре.А и много малка скорост са дали при 5.5 и 6.35 калибри!Само 175 м/с.При двата калибъра няма как да е еднаква скоростта.Ако си решил да се оборудваш с подобно нещо,погледни например Еваникс.Корейски много прилични пушкала.И не разбрах къде се предлага само Хатсан?За да ти стане всичко ясно за този вид оръжие погледни AIRGUNS.BG.Там има всякаква информация.И момчетата са маняци!
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                              Тези пушки ги има в няколко БГ магазина на цени 1700- 1750 лв.. Реално мерени скорости в 0.22 калибър са около 180м/с с лекото JSB 1.03 гр. Много добра пушка. Но с фабричния модератор съвсем не е тиха.
                              Венцислав Петров
                              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                              0889 62 8четири 6четири

                              Коментар


                              • От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                                Калибър 0,22 нема!!!Има 22-ри.Или тъй-наречения 5,5мм.И пак да се повторя-ако е ПЦП,еле пък в 22-ри кал. няма как да е 180м/с.Особенно пък с лек проектил за калибъра.Объркана е единицата с двойка според мен.

                                http://forum.airguns.bg/index.php?topic=453.0
                                Последно редактирано от traun; 28-05-14, 22:14.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                                0888854582
                                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X