Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

    Много съм доволен от 5,5 Хънтър. Лек за работа и много точен. Скоро си взех за експеримент един Хатсан 6,35 (май мещо 135...). Развих мускулна треска. След десетина прострелвания от упор, мушката "застана". Прилично точен е предвид тежкия припас. От 20 метра проби челно стъкло от Ауди 100 (свалено беше на замята). Ползвам всички видове от това, което се продава тук по магазините и става с два вида чашки. За съжаление модела мога после да посоча. Хънтъра проби джама от 20 метра, но използвах чашки със стоманена съчма.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

      ПЛАМЕН ТАНЕВ: Скоро си взех за експеримент един Хатсан 6,35 (май мещо 135...). Развих мускулна треска

      Чашките са Diablo Barakuda.Тях си ги харесва най - много.
      А за мускулната треска си сложи газова пружина.Отката омеква което жали оптиката (ако има) и може да си я държиш заредена.И усилията по зареждането намаляват.Пък и се свиква.
      Ако не си почистил думкалото веднага след закупуването и преди първи истрел отваряй я чисти от смазка и стружки, че не са в дефеицит и ако се наложи и нов маншон.В МСА ги има за по 6 кинта парчето ако не се лъжа

      Коментар


      • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

        Купуването на Хатсан Е като да си купиш чисто нова кола , ида правиш основен ремонт на двигателя преди да си я подкарал.За да вкараш в ПЪТЯ един Хатсан ще ви трябват почти инженерни познания по пневматика,механика,кинематика,плюс висок шлосерски разряд.В общи линии посредствено качество в средния ценови клас.

        Коментар


        • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

          Първоначално публикуван от gogan64 Преглед на мнение
          Купуването на Хатсан Е като да си купиш чисто нова кола , ида правиш основен ремонт на двигателя преди да си я подкарал.За да вкараш в ПЪТЯ един Хатсан ще ви трябват почти инженерни познания по пневматика,механика,кинематика,плюс висок шлосерски разряд.В общи линии посредствено качество в средния ценови клас.
          За новите модели като Въздушна пушка ХАТСАН 99 5.5 мм дърво
          се изказват колеги притежатели на същата, че при отваряне не са открили стружки, чаплъци и подобни мизерии. Явно комшиите се учат бързо и са подобрили качеството поне на елементарно ниво. Намислил съм и аз да се обзаведа с една такава, та ше мога да кажа и как е със сила и точност.

          Коментар


          • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

            Първоначално публикуван от Mani Преглед на мнение
            За новите модели като Въздушна пушка ХАТСАН 99 5.5 мм дърво
            се изказват колеги притежатели на същата, че при отваряне не са открили стружки, чаплъци и подобни мизерии. Явно комшиите се учат бързо и са подобрили качеството поне на елементарно ниво. Намислил съм и аз да се обзаведа с една такава, та ше мога да кажа и как е със сила и точност.
            Някой замервал ли е скоростта на въпросната пушка на хронограф, без същата да дизелира ? Също и какви групи прави на 40+ метра ! Доста добре изглежда, с дървен приклад е една идея по-добре отколкото други с ПВЦ.
            Върти ми се напоследък идея да си взема "Хатсан 125", ама много грозна работа тая пластмаса отделно, че исказванията за нея са за лоши групи на по-голяма дистанция ! А тази изглежда прилично, малко по-слаба ноо ако е точна си заслужава !
            LZ1DVB

            Коментар


            • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

              И аз съм се мераклисал за такова нещо. Ма първо искам да я хвана в ръце, да видя как ми "стои". Иначе много добри думи чух за нея. Ама засега само "чух". Ако някой ме изпревари, моля да сподели мнения.
              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
              -----------------------------------------------
              Питието определя съзнанието....
              -----------------------------------------------
              0887770735

              Коментар


              • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                И аз съм се мераклисал за такова нещо. Ма първо искам да я хвана в ръце, да видя как ми "стои". Иначе много добри думи чух за нея. Ама засега само "чух". Ако някой ме изпревари, моля да сподели мнения.
                Имайте, предвид съгласно новия закон който се обсъжда в момента, пневматични оръжия изстрелващи метални съчми с дулна енергия над 16 джаула, ще бъдат на регистрационен режим. Ако не се лъжа това е около и малко над 200 м/с, но пак казвам не съм сигурен.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                  Я кажете като се купи нова пушка с гаранция и се разглоби за почистване(от човек който разбира ), имали опасност след това да не я признаят за гаранционна ?!
                  LZ1DVB

                  Коментар


                  • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                    Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
                    Я кажете като се купи нова пушка с гаранция и се разглоби за почистване(от човек който разбира ), имали опасност след това да не я признаят за гаранционна ?!
                    Ако разглобяването е в рамките на необходимото за почистването и поддържането на оръжието не може да имат претенции. Но най-добре питай, където си я купил.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • До: Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                      Първоначално публикуван от dag Преглед на мнение
                      Ей, момчета, въздушните пушки са за "спорт",
                      не трепете животинки и птици с тях,
                      че утре няма да можете да покажете на децата си,
                      к'во е врабче!!!!!
                      Не визирам конкретно вас,
                      но когато видя някой да се разхожда с въздушна пушка
                      и да се оглежда по дърветата, за някоя птица,
                      ми се обръщат червата и обикновенно ме избива на бой!!!!
                      Ако жената е с мен, или "ловеца" е помъкнал и децата си,
                      да се прави пред тях на мъж и да им "дава пример",
                      се разминава само с викане!!!!!
                      Но при всички положения е много грозно и недостойно,
                      да се употребява това леснодостъпно оръжие,
                      за да се вреди на природата!!!

                      А, ако някой се е почуствал лично засегнат,
                      да ми шибне едни "отрицателни везнички",
                      ще го преживея!!!!
                      Само, да внимава с пушката, къде и какво прави...!!!
                      Нема да трепем животни споко,само от време на време като се появи някой шаран
                      Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                      Коментар


                      • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                        Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                        Ако разглобяването е в рамките на необходимото за почистването и поддържането на оръжието не може да имат претенции. Но най-добре питай, където си я купил.
                        Поне за мойта нямаше проблеми
                        Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                        Коментар


                        • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                          Според мойте наблюдения направени от мойта пушка(HATSAN) си правя следните изводи:
                          1.Турските пушки са евтини,но за сметка на това са пълни боклуци (донякъде имат си и те хубави черти но са рядкост)
                          2.Като си купиш турска пушка от начало неможе да я свиеш,за да я заредиш,което показва ,че прожината е супер,супер яка.Проблема идва на на 6-7 месец .Тогава прожината става толкова слаба,че и 3 годишно бебе би я заредило.
                          3.Ако има предпазител на втората година е почти сигурно,че се чупи и тре бва да се прави нов на стругар(който вече няма чупене)
                          4.На 2 година приклада се напуква здравата ако е от пласмаса(ПО КЪСНО ЩЕ КАЧА И СНИМКИ )
                          5.ТОВА Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ НАПРАВЕНО ОТ МОЙТЕ НАБЛУДЕНИЯ,С КОЕТО НЕ ОБВЪРЗВАМ НИКОГО
                          Да добавя и още нещо.Ако искате да разберете дали пушката ви е мощна направетв следното:

                          закрепвате стабилно консервена кутия и я стреляте от разтояние 50м,ако успеете да я пробиете значи пушката си струва
                          Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                          Коментар


                          • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                            Полезно, като информация, ама пиши нормално, че и си ученик.
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                              Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                              И аз съм се мераклисал за такова нещо. Ма първо искам да я хвана в ръце, да видя как ми "стои". Иначе много добри думи чух за нея. Ама засега само "чух". Ако някой ме изпревари, моля да сподели мнения.
                              Днес видях въпросния Хатсан-99 в оръжеен магазин и го взех да го разгледам. Определено повече ми допада като размер, баланс, приклад ! Сравнено с Хатсан-125 е една идея по-красива и изпипана пушка ! Дървения приклад според мен е добре направен. Абе с една приказка хареса ми пушката
                              Дано някой който я притежава да сподели дали и отвътре е изпипана или си ги има стандартните за Хатсан л*йна и трябва задължително да се чисти !
                              LZ1DVB

                              Коментар


                              • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                                Относно скоростта на въпросния Хатсан 99, правените замервания на други модели на Хатсан показват, че показаните стойности от производителя са близки до реалните. Разбира се сравненията са малко относителни, защото скоростта зависи много от теглото и вида на чашките и също дали няма дизел ефект, но явно комшиите не лъжат с много . За тази пушка и дават 245 м/с.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X