Страница 9 от 9 ПървиПърви ... 56789
Резултати 161 до 176 от 176

Тема: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

За мен колега пушката със чупещо се рамо е по добра от чупеща се щев по една причина че при многократна употреба пушката със чупеща се цев се размества и това влияе върху точноста на изстрела за разлика от чупещотото се рамо.Което не оказва влияние върху точноста.

Място
    София
    Публикации
    176
    Точки (при гласуване)
    2

По подразбиране От: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

А тва е мойта хубавица.WP_000083 (3).jpg
    Само не знам що излезе толкоз огромна снимката.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive 2001 + LOVATO
    Всеки познавач на Jeep обаче знае, че това е може би единственият всъдеход в света, който задължително трябва да бъде бензинов

Място
    Балчик - Bergen
    Публикации
    2,172
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на traun Преглед на публикациите
    А тва е мойта хубавица.
    9мм ли е и с какво я храниш ?
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Публикации
    228
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране

Как с какво я храни- има двоен резервоар за въздух.

Място
    Балчик - Bergen
    Публикации
    2,172
    Точки (при гласуване)
    19

Откъде си намира проектили, освен корейските, които се продават в България ?
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

Място
    Варна
    Публикации
    1,229
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на droba Преглед на публикациите
    Откъде си намира проектили, освен корейските, които се продават в България ?
    Направи си машинка и си ги прави сам,поне олово лесно се намира.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD
    Suzuki Vitara 1.6 Cabrio

Място
    Балчик - Bergen
    Публикации
    2,172
    Точки (при гласуване)
    19

Абе аз ако можех и джип сам щях да си направя ама ....

Място
    София
    Публикации
    176
    Точки (при гласуване)
    2

Мноооого късно се включвам ама с H&N 2,01гр се представя много добре.Калибъра е 6,35.Ама я продадох че ми трябваха кинти за газовата.Но съм решил да се обзаведа отново с някоя пуцалка.
    п,п,За тези които харесват Суматра.Малко лични впечатления.Къс приклад.Когато прикладваш дясната ръка стои по сгъната от колкото би трябвало.Понеже пушката е дълга,само цевта е 600мм,а и е с два резервоара,центъра на тежестта идва много напред.Увисва.И начина на зареждане е много ефектен но и неудобен.Ако си се нагласил примерно с двунога или пясъчна торбичка,при всеки изстрел трябва да разваляш стойката за зареждане.Иначе мощ и пробивна сила-нямам забележка.
    Един Хатсан БТ65 елит например е много по удобен като захват,стойка и зареждане.
    Последно редактиран от traun ; 22-06-13 в 06:21
    Jeep Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive 2001 + LOVATO
    Всеки познавач на Jeep обаче знае, че това е може би единственият всъдеход в света, който задължително трябва да бъде бензинов

Място
    Самоков
    Публикации
    225
    Точки (при гласуване)
    5

Много много не разбирам но си имам 150тина хартиени мишени спрял съм се на тази:
    HATSAN Mod. 90 Combo
    Въздушна пушка с оптика

Калибър: 4,5 mm
    Начална скорост: 300 m/s

Калибър: 5,5 mm:
    Начална скорост: 225 m/s

Дължина: 1140 mm
    Дължина на цевта: 450 mm
    Тегло: 3.1 kg

Приклад: Синтетичен
    Та да попитам кои калибър да избера като по добър и кой е с по добри характеристики благодаря.

Публикации
    58
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    1

Имам едно питане: Харесал съм си един чайна трепач на бирени кутийки 5.5 дават и над 250 м/с изходяща скорост, продавача ме убеждава че не трябва да се рекистрира в Окръжното, но мен малко ме съмнява при тази мощност, та къде го пише дали е под 25J, въртяхме, сукахме- не видях, та изчислява ли се по някакъв начин?

Място
    ЯМБОЛ
    Публикации
    1,222
    Точки (при гласуване)
    13

Ами, май че той трябва да има тази информция и да ти я предостави.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

Публикации
    1,252
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на КИМИ Преглед на публикациите
    Имам едно питане: Харесал съм си един чайна трепач на бирени кутийки 5.5 дават и над 250 м/с изходяща скорост, продавача ме убеждава че не трябва да се рекистрира в Окръжното, но мен малко ме съмнява при тази мощност, та къде го пише дали е под 25J, въртяхме, сукахме- не видях, та изчислява ли се по някакъв начин?
    Изчислява се по формулка, началната скорост, теглото на съчмата.
    Виж във въздухарския форум на "оражие.ком" или бг.
    Гагич: "Суверенът се е увъртел от проби-грешки като пиле у кълчища в търсене на... Тато".

Място
    Шумен
    Публикации
    846
    Точки (при гласуване)
    8

Ако не бъркам нова пушка минава през някаква проверка и там при прострелката ти определят мощността.
    GSM: 0894 768 666

Публикации
    58
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на Иван Жоров Преглед на публикациите
    Ако не бъркам нова пушка минава през някаква проверка и там при прострелката ти определят мощността.
    Май няма да ходя на никакви прострелки- ще накарам продавача да напише на гърба на касовата бележка че оръжието не подлежи на регистрация и да се подпише, знаете какви "документи" пътуват с тези китайски пушки, натъпкани в дъното на контейнер с картофи.

Място
    Шумен
    Публикации
    846
    Точки (при гласуване)
    8

Какъв е проблема да я регистрираш, освен загубеното време. Пари не искат, не се ходи след това за подновяване или друго, единствено ако я продаваш трябва да отидеш да я отпишеш. Искат снимка, копие от документа на пушката, копие от фактурата за закупуване и копие от лична карта, друго не помня да имаше. При нова регистрация може да ти вземат някой лев (под 5лв.) за прострелка. Тъпото е, че са с много скапано работно време и че трябва да чакаш повече от месец за да си вземеш документа.
    GSM: 0894 768 666

Място
    Варна
    Публикации
    39
    Точки (при гласуване)
    4

При пневматичните пушки над 24 джаула е така наречения "уведомителен режим", а не регистрационен. Но на практика е едно и също. Не искат снимки естествено, както и никакви прострелки. Необходимите документи са - документ за придобиване и лична карта. Носи се и пушката. Това че се чака месец за "удостоверение за уведомление" не е проблем, защото е важна датата на подаване на уведомлението.
    Венцислав Петров
    0889 62 8четири 6четири

Страница 9 от 9 ПървиПърви ... 56789

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •