Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

    Да, тоя ефект е добре познат. Наблюдава се даже при първите няколко изстрела на нови пушки, които не са изчистени добре от смазката.
    Обаче нещата не са толкова прости. Съчмите са мачкат в цевта от голямото налягане, изхвърчат като сдъвкани и летят където си искат. Износват се уплътнения, трошат се пружини.Нафтата трябва да се пали около "предна мъртва точка" за максимален ефект. Компресията трябва да е по-голяма, съчмата трябва да уплътнява по-добре в цевта. Не става на всяка пушка. Изобщо проблемите при дизеловия двигател.

    Коментар


    • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

      Като цяло смятам, че ползите от дизелирането са по-малки от вредите-увеличаване на отката,прогаряне на маншета и уплътението на цевта.
      Николай Папазов

      Коментар


      • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

        Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
        Като цяло смятам, че ползите от дизелирането са по-малки от вредите-увеличаване на отката,прогаряне на маншета и уплътението на цевта.
        Правил съм го много пъти и опита ми показва че не е толкова страшно. Пушката съм я разглобявал многократно (имам над 10 години) и съм правил какви ли не "извращения" но маншета и уплътнението м/ду помпа и цев никога не са ме предавали.
        Проблема е в не-еднаквостта на силата от изстрел до изтрел. Никога не можеш да дозираш на ръка еднакво количество поради което парабулата е различна и на разтояния от 40-50 м вече дава големи отклонения. Най-равномерно става с капка масло в чашката, но и тогава точността остава за късите дистанции когато сачмата и без това лети в сравнително малка парабула. Да не говорим че повечето сачми май не се държат много добре в свръх-звукови скорости.
        Далавера от допълнителната сила се усеща само при използване на по-тежки снаряди. Те летят по-бавно но съхраняват повече енергият и по-малко се влияят от вятър.

        Коментар


        • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

          Сорри за оффтопица.
          MAP, още не ти работят личните с-ния. Остави някакъв е-майл да ти прая файла.

          Коментар


          • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

            Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
            Сорри за оффтопица.
            MAP, още не ти работят личните с-ния. Остави някакъв е-майл да ти прая файла.
            mаrаlех(at)mаil(точка)bg - не го копирай от тук.
            Благодаря.

            Коментар


            • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

              Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
              По- малкият калибър наистина има по- голяма начална скорост но по- малка кинетична енергия Тоест въпреки по- малката начална скорост по- голямият калибър има по- голям шоков ефект заради по- голямата маса на "муницията". Ако искаш среден вариянт скорост и маса взимаш 5,5
              .............................................................................................

              Коментар


              • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                Правил съм го много пъти и опита ми показва, че не е толкова страшно. Пушката съм я разглобявал многократно (имам над 10 години) и съм правил какви ли не "извращения" но маншета и уплътнението м/ду помпа и цев никога не са ме предавали.
                Проблема е в не-еднаквостта на силата от изстрел до изтрел. Никога не можеш да дозираш на ръка еднакво количество, поради което парабулата е различна и на разстояния от 40-50 м вече дава големи отклонения. Най-равномерно става с капка масло в чашката, но и тогава точността остава за късите дистанции когато сачмата и без това лети в сравнително малка парабула. Да не говорим че повечето сачми май не се държат много добре в свръх-звукови скорости.
                Далавера от допълнителната сила се усеща само при използване на по-тежки снаряди. Те летят по-бавно, но съхраняват повече енергията и по-малко се влияят от вятър.
                ..............................................

                Коментар


                • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                  Това може да ви бъде полезно,колеги-любители на пневматичното оръжие :
                  Имам 2 въздухарки :китайка за 30 лв(5,5 мм) и Гамо "Real Tree" за 380 лв(6,35 мм).Китайката стреля перфектно на 40 м,докато Гамо-то след 3 десетки на 20 м,на 30 м има 15 см (!!!) пропадане надолу.Занесох я на оръжейник за консултация.Човекът ми обясни следното :сачмата 6,35 мм е прекалено тежка за тази пушка.Тук испанците са се изхитрили и на същата кинематика (от 5,5 мм) са сложили цев 6,35.Резултатът е ясен.Смяна на пружината с по-мощна не решава въпроса,тъй като не след дълго тя ще повреди буталото и всичко останало пред и зад себе си.
                  Така че,въпреки отличната изработка на пушката е направена чисто инженерна грешка.Ето защо не ви съветвам да си купувате въздухарка 6,35 мм.
                  И накрая ще спомена още нещо-пушката всъщност върши работа ако се знаят тези особености.Ползата от нея е в доста по-голямата кинетична енергия на сачмата.Мисля,писах някъде,че направо откъсва главата на пъдпъдък от около 20 м,докато китайката само го зашеметява.Но за чисто спортни цели (моят случай)подходящият калибър е 5,5 мм.
                  Бъдете здрави.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                    http://shop.oragie.com/product_info....f63322215e4ce7

                    Досега се радвах на 190 м/с за 6.35 ама 230 за 11,43... немам думи.Да не говорим ,че струва колкото един Evanix а може да събори бизон.

                    http://www.quackenbushairguns.com/
                    Е Quackenbush в България още няма но... силата е показателна

                    Коментар


                    • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                      Първоначално публикуван от NucO Преглед на мнение
                      http://shop.oragie.com/product_info....f63322215e4ce7

                      Досега се радвах на 190 м/с за 6.35 ама 230 за 11,43... немам думи.Да не говорим ,че струва колкото един Evanix а може да събори бизон.

                      http://www.quackenbushairguns.com/
                      Е Quackenbush в България още няма но... силата е показателна
                      Е сега вече ще ме изгонят от къщи.Преди време набрулих 1200 лв. за Диана-54,сега това ми влезе под кожата.Само с мунициите как ще стои въпроса не знам за сега.Пуста и краста......,ще се харчат пак пари ми се струва.

                      Коментар


                      • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                        И мене ми се е загнездило това пушкало в мозъка и май ще се настъпя да отделя парата.Макар,че незнам к'ъв добитък да отстрелвам с това.Чини ми се едро за кварталските мастии, за капачки си е нахалос при муниции като тези.Инак един истрел май вървеше някъде 99 ст.Може и да бъркам.За всеки случай ще оставя линк от форума на МСА.Там вече са чесали темата.

                        http://forum.oragie.com/viewtopic.php?t=9461

                        Коментар


                        • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                          Здравейете аз съм ново регистриран във форума. интересува ме дали мога да получа и аз програмата която замества уреда Хронограф за която е писано по-горе.

                          Благодаря предварително е-maila за връзка е g5etrov@abv.bg

                          Коментар


                          • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                            В мазето ми (топло, светло) на разстояние 5 метра съм поставил мишена от картон. От положение седешком с китайски прост въздушен пищов поразявам на провал осмици и девятки.(С такова оръжие десятката си е случайност).

                            Който иска да се състезаваме - На бариерата!

                            Коментар


                            • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                              Първоначално публикуван от g5etrov Преглед на мнение
                              Здравейете аз съм ново регистриран във форума. интересува ме дали мога да получа и аз програмата която замества уреда Хронограф за която е писано по-горе.

                              Благодаря предварително е-maila за връзка е g5etrov@abv.bg
                              Изчакай до утре, ако можеш. Мисля, че я нямам в къщи последната версия, но на служебния комп. я имам.

                              Коментар


                              • До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                                Излъгал съм!За 6,35 мм се оказа повечко.240 м/с с тежките чашки диабло баракуда.С по - леките гамовски отива и нагоре.Пушката е Хатсан 135 обикновената с газова пружина.Нека сега сравним да речем с Хънтър 1250 която с тежки чашки смъква на 240 м/с с тежки чашки което е мисля някъде 720 - 740 fps но в калибър 5,5мм.Стрелям на малки дистанций най - често по бутилки кенчета от кола и друг болкук.Рядко пускам олово на дистанция над 30 метра но и така точноста си е не лоша за магнум пневматика.Както казват в един друг форум "задприкладното устройство..."
                                Пушката е отлична и без оптически прибори.Тях въздухарките ги чупят.Определено не го сменям за друго.И немисля,че 6,35 нестава за въздушна пушка.Тогава какво си говорим за 11,43 или 12,7.Вярно е че са с голямо помпане ама мене и това точно ме дразни.Друго си е да си напълно независим от скъпата помпа и непостоянната скорост на проектила.При спринговит епушки колебанията в скороста ярдко са фрапиращи както могат да са при РСР... да не говорим за СО2...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X