Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

    Най - вероятно е да е така , но сигурно е бая скъпа.
    Но ако няма алтернатива , това ще да е смазката за моята пушка. И в този ред на мисли да попитам , при маркерите за пейнтбол така ли стоят нещата, или там няма такова налягане в малък обем?

    Коментар


    • #77
      До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

      Който иска да разбере повече за въздушните пушки нека да погледне форума на МСА. Гледам, казвали са за него колеги, ама явно трябва да се повтори. Определено има какво да се научи от там и за сила, точност, твърдост на спусъка(как да се преправи и омекоти), тежест на чашки които да се ползват за различните пушки и гледам, че някои се интересуват от дизелиране. Влезте, прочетете, щото тук на някои от мненията доста се посмях.

      Коментар


      • #78
        До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

        Първоначално публикуван от gotin75 Преглед на мнение
        Аз си купих турска хатсан Страшна е от 50 метра пробива ламаринен гараж
        Е те това няма как да стане, освен ако ламарината не е тънка като хартия и изгоряла от слънцето

        Коментар


        • #79
          До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

          Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
          Е те това няма как да стане, освен ако ламарината не е тънка като хартия и изгоряла от слънцето
          Гаражна врата-абсурд.Обаче Диана 54-Еъркинг(едното ми пуцало)от 40м. варел от масло двустранно с чашки Логън Пенетрейтър 20.5грана.Жалко че ги няма тука,на мен ми ги донесоха от Англия.Страшна работа са направили англичаните и нито една бройка различна от другите.

          Коментар


          • #80
            До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            ...чашки Логън Пенетрейтър 20.5грана.Жалко че ги няма тука,на мен ми ги донесоха от Англия.Страшна работа са направили англичаните и нито една бройка различна от другите.
            да няма грешка? 20грама си е почти цяло бренеке... при тоя калибър ще е дълго поне 4см
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #81
              До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

              Мисля че колегата има предвид GRAIN, английска мерна единица за тегло. В случая 20 грейна са някъде към 1.5 грама.
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #82
                До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                да няма грешка? 20грама си е почти цяло бренеке... при тоя калибър ще е дълго поне 4см
                20.5 грана,колега.Може и да греша,сега не ми се гледат таблици.Приблизително около 1.25грама.Бръкни в Гугъл и ги виж,нямат аналог.Много издължени и изчислени.Когато ги ползвам прострелвам оптиката само за тях-като траектория нямат аналог.И оловото не е като всички налични тук.Перфектни са но 250бр.-7паунда.Ползвам ги само за конкретни обекти-оптиката е със скала и връщам уточнените корекции.
                Лека.

                Коментар


                • #83
                  До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Гаражна врата-абсурд.Обаче Диана 54-Еъркинг(едното ми пуцало)от 40м. варел от масло двустранно с чашки Логън Пенетрейтър 20.5грана.Жалко че ги няма тука,на мен ми ги донесоха от Англия.Страшна работа са направили англичаните и нито една бройка различна от другите.
                  Дай повече информация. Какво пише на кутията (на английски). 5.5 ли са и ако знаеш, къде ги има. Скоро отивам в Лондон.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #84
                    До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Дай повече информация. Какво пише на кутията (на английски). 5.5 ли са и ако знаеш, къде ги има. Скоро отивам в Лондон.
                    LOGUN PENETRATOR-CAL.'22/20,5grain/MADE IN ENGLAND-6.90 Pound/250 pieces.Ако искаш мога да снимам кутията-бяла пластмаса,квадрат с червени надписи.В оръжейния форум има един пич-живее в ДУБАЙ.Луд е на тема пневматика-има железария поне за 10к. лева.Пробвал е муниции дето няма и да ги сънуваме тук.За penetrator-a пише,че били родени убийци на всякакви дистанции,обаче с яка пушка.Да не спамя с конкретизации,само потвърждавам.
                    Моите ги донесоха от Лондон-не вярвам да са дефицит.Да не е България,още повече че там се произвеждат.

                    Коментар


                    • #85
                      До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                      Бях си правил преди време програма за измерване скоростта на проектили с компютърен микрофон. С нея открих, че заводските данни за скоростта на мойте въздухарки не са това, което трябва да са. Ако някой се интересува, мога да я кача някъде.

                      Коментар


                      • #86
                        До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                        Качвай. И разкажи малко повече за нея, достоверността на резултата колко е и тн.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #87
                          До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                          Нещо не я намирам на домашния компютър, но със сигурност я имам на служебния, щото наскоро си играх с проекта да го правя на РС осцилоскоп.

                          Ето няколко думи :

                          -Необходим е компютър със звукова карта и един обикновен микрофон. (Не вярвам да има много компютри без звукови карти)

                          -Диапазона на измерваните скорости теоритично се движи между 0.05 м/с и 44 000 м/с. при дистанция 1 м.

                          -Честотата на семплирания сигнал е 44 khz. Не вярвам да е необходимо още.

                          -Тъй като микрофона се поставя между оръжието и целта, измервания могат да се правят на всякакви дистанции, стига разстоянието между микрофона и оръжието да е равно на това между микрофона и целта.

                          -Измервания могат да се правят както на закрито, така и на открито.
                          Например може обикновен GSM , с функция за запис на звук да се постави на полянката между оръжието и мишената, и да се запишат изстрелите. След което в къщи да се пуснат на програмата и да се измерят скоростите на проектилите.

                          -Няма ограничение за вида и калибъра на оръжието - стига да е метателно. Могат да се мерят скорости от хвърляне с ръка, прашки, лъкове, арбалети,СО2 и пружинно въздушно оръжие, огнестрелно оръжие с различен калибър, та до гранатомети и снаряди.

                          -Може да се мери скорострелността на автоматично и полуавтоматично оръжие.

                          -Да се прави визуален или алгоритмичен анализ на качеството на изстрела..и др.

                          Edit З
                          Предвид високата честота на семплиране, теоритичната точност е доста висока. Лошото е, че има доза субективен фактор в измерванията. Той се изразява в способността на измерващия да анализира визуално звуковата крива и да намира безпогрешно пика на изстрела и пика от удара в мишената. Пиковете в повечето случаи да доста ясно изразени на фона на общия звуков фон, даже в програмата има експериментална функция за автоматично намиране и изчисление на скоростта.
                          Последно редактирано от solenoid; 31-12-07, 11:56.

                          Коментар


                          • #88
                            До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                            Наскоро си купих Хатсан 6,5 мм. и не съм виждал по-силна въздушна пушка до момента.От 12-15 метра пробива цигла, 2,5 см.ПДЧ, 1см.чамова дъска. На 40 метра дава доста добра и точна стрелба.На сила я определям почти колкото изстрел с 22к. пистолет... Струва ми се, че до около 30 метра може да се отстреля всичко с големина на куче примерно...

                            Коментар


                            • #89
                              До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                              Първоначално публикуван от adonis Преглед на мнение
                              Наскоро си купих Хатсан 6,5 мм. и не съм виждал по-силна въздушна пушка до момента.От 12-15 метра пробива цигла, 2,5 см.ПДЧ, 1см.чамова дъска. На 40 метра дава доста добра и точна стрелба.На сила я определям почти колкото изстрел с 22к. пистолет... Струва ми се, че до около 30 метра може да се отстреля всичко с големина на куче примерно...
                              Така е, пренасяната енергия е функция на масата и скоростта. А при по-голямата маса, енергията не пада така бързо с растоянието, тъй като с увеличване на диаметъра, обема и масата нарастват по-бързо от напречното сечение на сферично тяло, че е на степен. Пробвай с малко "дизел" в чашката, но внимавай, че плющи, мята здраво и хвърля огън като истинска.

                              Коментар


                              • #90
                                До: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                                Първоначално публикуван от adonis Преглед на мнение
                                Наскоро си купих Хатсан 6,5 мм. и не съм виждал по-силна въздушна пушка до момента.От 12-15 метра пробива цигла, 2,5 см.ПДЧ, 1см.чамова дъска. На 40 метра дава доста добра и точна стрелба.На сила я определям почти колкото изстрел с 22к. пистолет... Струва ми се, че до около 30 метра може да се отстреля всичко с големина на куче примерно...

                                6,35 е 100% а ако е 6,5 значи имаш пушка уникат единственна

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X