Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо да си купя Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    абе и 2.0i.e не е лош поне частите им са по-евтини
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #32
      2.0 няма на дълга база, иначе те са почти 1:1 с 2.4
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        Re: Защо да си купя Фронтера

        През последното десетилетие името Frontera неизменно присъства в челната тройка на най-продаваните всъдеходи в Европа. На пръв поглед това не е никак лошо постижение за Opel - моделът е първи опит на производителя в този клас автомобили. Талантът и способностите на германските инженери обаче нямат особена заслуга за успеха. Джипът всъщност не е нищо повече от поевропейчен Isuzu Amigo/Mu/Rodeo, произвеждан в Япония още от края на 1988 г. На свой ред междуконтиненталната фамилия се допълва от всевъзможни версии на всъдехода като Holden Frontera (Австралия), Isuzu Wizard (Нова Зеландия), Chevrolet Blazer (Бразилия) и даже Honda Passport, с която японците дълги години запълваха пробойната в американската си моделна гама. Всички тези возила дължат съществуването си на серия пикапи с двойно предаване, разработени съвместно в средата на 80-те от General Motors и Hitachi под шапката на джойнт-венчъра им Isuzu.Разбира се, Frontera е съобразена с европейските вкусове и притежава своите особености. На първо място сред тях се подрежда гамата от двигатели. Щампата Isuzu може да се прочете върху главата на само един от тях - 2.8-литровият турбодизел C4JG. Всички останали се призвеждат от Opel и са познати от други модели на германския гигант. За сметка на това цялата механика от трансмисиите до ходовата част и окачването е разработена в Япония.

        Макар да е натрупал доста годинки зад гърба си, моделът не изглежда архаично. Това, в съчетание със здравата рамна конструкция на шасито, му осигурява радушен прием на пазара на употребявани всъдеходи. Frontera продължава да се търси и заради сравнително ниските експлоатационни разходи и относително евтина за джип поддръжка. За качествата на всъдехода пък най-красноречиво говори фактът, че повече от 70% от германските му собственици са готови отново да си го купят, а при модификацията 2.2 16V цифрата скача на почти 90 на сто.

        Въпреки оптимистичните данни, както всеки друг употребяван автомобил Frontera напомня на собственика си за необходимостта от дребен ремонт от време на време. Подобно на повечето си роднини, джипът на Opel крие под приятната си каросерия надеждна и непретенциозна механика, която рядко създава грижи особено що се отнася до скъпоструващите възли и агрегати.

        Най-честите оплаквания са свързани с охладителната система, чиято херметичност нерядко се нарушава от пропускащи съединения или дефектни маркучи. Течовете на масло също се срещат доста често и затова не е зле да се гледа за издайнически петна под колата. Шампион в статистиките в това отношение е 2.4-литровият бензинов мотор. Неговият наследник с работен обем 2.2 л., монтиран от 1995 г. насетне, практически не създава проблеми, но за подозрително изменение в нивото на охладителната течност също трябва да се следи.Освен със споменатите 2.4- и 2.2-литрови бензинови двигатели с мощност съответно 125 и 136 к.с., Frontera се комплектова също с двулитров (115 коня), който през януари 1995 г. се сдобива с четири клапана на цилиндър и една конска сила отгоре. По същото време 2.3-литровият турбодизел на Opel 23DTR със 100 к.с. отстъпва място на 2 800-кубиковия мотор на Isuzu (113 коня). С него Frontera се оборудва едва до септември 1996 г., когато го заменят с нов 2.5-литров "опелски" агрегат със 115 к.с.

        Всеки от тези мотори може да се похвали с внушителен ресурс и макар да има доста критики към динамиката, която осигуряват на тежкия към два тона и половина автомобил, вършат своята работа без да създават главоболия. По значими повреди се срещат единствено при 2.3-литровия дизел, при който статистиката отчита течове на масло, износване на клиновидния ремък на генератора и проблеми с раздатъчната кутия на заден ход.

        През 1995 г. Opel модернизира не само моторната гама на Frontera. Сериозни промени претърпяват също ходовата част, спирачките и окачването. Най-същественото изменение засяга задния мост, където листовите ресори отстъпват място на пружини. Така се влошава товароносимостта, но комфортът и устойчивостта на автомобила се подобряват значително. Изчезва и рискът от скъсани опорни листове на ресорите - проблем, срещан сравнително често къде заради умора на метала, къде вследствие душманска експлоатация и редовно теглене на ремарке. Предният мост обикновено се определя като абсолютно безпроблемен. Изключение прави сравнително бързото износване на предните гуми, което се обяснява донякъде с масата на всъдехода. При колите от първите две години на производството съществува също опасност от дефектни стойки на предните амортисьори.Изцяло отговорни за част от повредите, засягащи Frontera, са българските условия на експлоатация. Ниското качество на горивото засяга както бензиновите, така и дизеловите модификации. Податлива на отлагания и запушвания е цялата горивна система като се започне с горивната помпа и се стигне до дюзите на дизела. Бъдещият собственик ще трябва да се примири с нуждата от периодични промивки, използването на добавки и задължителното наличие на резервен горивен филтър в багажника.

        В останала си част дефектите, присъщи за Frontera, имат предимно козметичен характер. Салонът на екземплярите отпреди модернизацията например трудно ще се понрави на онези, които са тръгнали да си купуват луксозен всъдеход. Ергономията и използваните материали напомнят твърде осезаемо за товаропътническото родословно дърво на возилото, а и сглобката има доста кусури. Сравнително често срещана неприятност са чупливите брави на вратите, а централното заключване на версиите с пет врати дефектира периодично при всяка десета кола. Не особено надежден е и генераторът, с който са отчетени проблеми в 4% от всъдеходите на Opel. Смяната на крушки на фаровете пък е истинско изтезание. Някои от бушоните на електрическата инсталация не са добре изчислени и изгарят, а дисплеят на оригиналното стерео Grundig се поврежда. Странен дефект засяга вентилационната система. Притокът на въздух през страничните є отвори на арматурното табло може да секне заради откачени въздухопроводи. Проблемът се решава с малко гимнастика пред и под таблото.

        Справка за модела


        Opel Frontera (UT2/4)

        История



        Февруари 1992

        Стартира производството на нов всъдеход в заводите на General Motors във Великобритания и Германия. Vauxhall и Opel Frontera се оборудват с 2.4-литров бензинов двигател с мощност 125 к.с. и 2.3-литров турбодизел със 100 коня

        Април 1992

        Дебютира модификацията Sport с къса база и каросерия с твърд или мек покрив. Моторната гама се обогатява с двулитров бензинов двигател с мощност 115/116 к.с.

        Януари 1995

        Frontera е подложена на модернизация. Започва монтирането на нови 16-клапанови бензинови двигатели с обем 2.0 и 2.2-литра (116 и 136 к.с.) и 2.8-турбодизел на Isuzu с мощност 113 коня. Промени претъпряват интериорът, ходовата част, спирачките и задното окачване

        Септември 1996

        Нов турбодизел с обем 2.5 литра (115 коня) заменя японския мотор. Започва серийното оборудване на модела с ъербегове за водача и пътника до него

        Август 1998

        Започва производството на наследника Frontera В


        ЦЕНИ НА РЕЗЕРВНИ ЧАСТИ

        Двигател (без оборудване)
        6 106 EUR
        Скоростна кутия (5-степенна механична)
        2 844 EUR
        Динамо
        422 EUR
        Стартер
        314 EUR
        Водна помпа
        79 EUR
        Ауспух (пълен комплект, без катализатор)
        465 EUR
        Спирачни дискове (2 бр. предни)
        180 EURЭ
        Накладки (предни дискови)
        38 EUR
        Фар (комплект)
        82 EUR
        Преден калник
        105 EUR

        Цените са за оригинални резервни части по

        справочника Eurotax Schwacke /без ДДС/ за модел
        Opel Frontera 2.4i /125 к. с./, произведен 1992 г.




        -







        Opel Frontera (UT2/4)

        АЛТЕРНАТИВИТЕ



        Opel Frontera


        Работен обем

        1 998-2 771 куб. см



        Мощност


        100-136 к. с.

        Максимална скорост
        145-162 км/ч



        Ускорение до 100 км/ч


        20.1-13.6 сек.

        Nissan Terrano II


        Работен обем

        2 389-2 663 куб. см



        Мощност


        100-125 к. с.

        Максимална скорост
        145-155 км/ч



        Ускорение до 100 км/ч


        16.7-13.1сек.

        Ford Maverick


        Работен обем

        2 389-2 663 куб. см



        Мощност


        100-125 к. с.

        Максимална скорост
        145-160 км/ч



        Ускорение до 100 км/ч


        16.7-13.0 сек.

        Toyota 4Runner


        Работен обем

        2 982-2 959 куб. см



        Мощност


        125-143 к. с.

        Максимална скорост
        155-175 км/ч



        Ускорение до 100 км/ч


        18.8-11.2 сек.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #34
          Re: Защо да си купя Фронтера

          Колега пиши откъде си копирал, че ще вземе някой да се цупи че си го пейстнал без негово разрешение.
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            Re: Защо да си купя Фронтера

            деференциалите на фронтера са GKN немска разработка но технически са близки до американските мостове от тип DANA разликата е в това че лагерите на касетата на GKN са на ракавите на моста за разлика от японските който са на средната част-прасето съшо немския е отливка с набити ракави а J са от огъвана и пресована ламарина и са в пъти по леки ,като предавателно число GKN бензин 39/8-4.875 дизел 41/9-4.55 J 41/9-4.55 лично аз съм слагал исузов мост на фронтера ,що се тнася до статията бях написал че номера на мотора 2.8 е 4JB1 което значи , 4 четри цилиндара , J япония ,А 2.5 дизел директ инжекшън който се монтира на опел кампо ,B 2.8 турбо директ ин. и D доичланд (подобрение защото премахват директ ин.) 3.1
            Последно редактирано от fanatic; 28-02-07, 08:39.
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #36
              Re: Защо да си купя Фронтера

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Колега пиши откъде си копирал, че ще вземе някой да се цупи че си го пейстнал без негово разрешение.
              ОТ-ТУК,ОТ-ТАМ
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #37
                Re: Защо да си купя Фронтера

                Първоначално публикуван от isuzu
                тази статия от горе не е съвсем вярна ,деференциалите са GKN....
                аз знам, че са Borg-Warner кои са GKN? те май са на Ленд Роувър?

                а за статията няма да коментирам
                no signature no problems

                Коментар


                • #38
                  Re: Защо да си купя Фронтера

                  каретата любро говорят ли ти нещо - фирма маика GKN , а за статията -------------
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Защо да си купя Фронтера

                    Абе колеги,има нещо вярно в тази статия всички се оплакваме от течове на масло от двигателя
                    Нали трябва да сме информирани, хората какви глупости пишат за фронтера
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Защо да си купя Фронтера

                      Имам един въпрос - Има ли някой снимка на фронтера подготвена за по-сериозен оф,и ако има моля качете я?
                      Знам,че веднага ще ме заподозрете ,че се заяждам . Уверявам ви нямам такива намерения ,просто не съм виждал и ми е интересно.
                      Поздрави на всички!
                      Густо майна , пътят свърши !!!

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Защо да си купя Фронтера


                        тази я видях в мобиле.бг много добре е вдигната така и не разбрах от нашият форум да ли някой си повишавал височината на фронтерата и ако го е направил как?

                        ето какво прявят чехите имаме още да ги стигаме ама това е друга тема на разговор!!



                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Защо да си купя Фронтера

                          Първоначално публикуван от e100 Преглед на мнение
                          Имам един въпрос - Има ли някой снимка на фронтера подготвена за по-сериозен оф,и ако има моля качете я?
                          Знам,че веднага ще ме заподозрете ,че се заяждам . Уверявам ви нямам такива намерения ,просто не съм виждал и ми е интересно.
                          Поздрави на всички!



                          Еми феновете от Германия си правят сафарита през Сахара ...сега може да няма там като твоите диви прасета ама за сметка на това камили


                          Ето линк с цялата история,някой ако се затруднява с немския бих могъл да помогна
                          http://forum.opel4x4.de/phpBB/viewto...ghlight=sahara

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Защо да си купя Фронтера















                            имам още много ама ми писна.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Защо да си купя Фронтера

                              Ейнц-ейнц,Фруктиера-Дзвер...якооо!!!
                              Последно редактирано от fanatic; 01-03-07, 09:28.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Защо да си купя Фронтера

                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Ейнц-ейнц,Фруктиера-Дзвер...якооо!!!
                                тва е за милионери да се тунингова фронтера е сигурно 10 пъти по скъпо отколкото за MB.

                                p.s. аз съм голям хобот.... за 2-ри път вместо "цитат" натискам "редактиране" и мажа по мнението на хората явно преди 11 часа не трябва да пиша по форума.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X