Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

    Здравейте на всички,и моля за помощ за избор.
    Решил съм да си взема един от тези два автомобила-Hyundai Santa fe 2.0-CRDI /2001-2005год./или Suzuki Grand vitara 2.0HDI /2001-2005год/.
    Въпросът ми е следния: понеже по обявите чета че Хюндая е със 113кс.,125кс. и 146кс.,кой от трите двигателя е за предпочитане и сравнен със Сузукито,кое е по-добре от техническа гледна точка,подръжка,качество на изработка и т.н.Прочетох доста от форума,но освен заяждане и философстване,не стигнах до никакъв извод.По принцип няма да го карам по тежък и хард офроуд,желанието ми за джип и 4х4 е единствено,като е заснежно-заледено,кално и т.н. да не карам на дрифт колата си,все пак ще го ползвам и за излети в планина,риболов и ски,а нямам никаково намерение да превземам скални върхове и да поставям рекорди по проходимост,а да стигна със семейството си за където съм тръгнал.Благодаря ви предварително!!!

  • #2
    До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

    Санта Фе-то ми е 2.0 CRDI 2002г.250 000 км. За това за което го искаш по-добре в пъти от Suzuki.По-мека возия, по-леко управление. за поддръжка не бих казал тежка. Но са в две различни категории и не са съизмерими.

    Коментар


    • #3
      До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

      Да,знам че са различни категорий,но на тези два автомобила съм се спрял и исках да прочета мнения от хора,които са ги карали и ги карат,а не просто прочели в интернет някъде си и т.н.
      Мерси все пак.

      Коментар


      • #4
        До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

        Във форума има и от двата модела,търси и питай. Тедо(LJ73) има СФ ,от стария модел, на 220км+ и не е имал проблеми. Има и един колега с Витара HDi,но трябва да се сетя как се пишеше във форума. И двете коли са добри,но различни. СФ-то е фул-тайм (постоянно 4х4,несиметрично 60:40,автоматичен среден блокаж чрез виско муфа). На Витарата дизела (HDi,или иначе казано Пежо дизел-мн.добър) е здрав,понякога отива обаче турбото! Скъпичко е,ако стане... Иначе само абревиатурата HDi говори достатъчно. На СФ І дизела е на ВМ мотори,не се славят с добри дизели,но този е учудващо безпроблемен(справка Тедо и другите хора каращи СФ). Разхода и на двете е около 7-8/100 смесено. Отваряй форумите, www.euroncap.com , мнения и тн. Сервизното обслужване също е важно,ако не дай си боже стане нещо по-сериозно. С Витара HDi можеш да ходиш и в Сузуки и в Пежо и в Ситроен,ако има нещо по двигателя. Силно препоръчително е да си нямаш земане-даване със Сузуки,защото (има тема във форума) са дебили. Пежо са малко по-бавни от Ситроен,но стават. ИНД (Хюндай) са добри и няма да имаш проблеми.
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #5
          До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

          Dino -караш ме да ровя в нета на връх Йордановден - къде прочете че дизела на Хюндая е на VM. За разлика от Тедо го купих нов и само аз съм минал 250 000 км с него - нафтата с добавка и няма дертове. Разликата в мощността идва от геометрията на турбината - първите -мисля да 2003 г. са 113 к.с. а от 2003 са с променлива геомитрия на перката води до повишаване мощността до 125 к.с. 150 к. с. са новите

          Коментар


          • #6
            До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

            Първоначално публикуван от 4i4o Преглед на мнение
            Dino -караш ме да ровя в нета на връх Йордановден - къде прочете че дизела на Хюндая е на VM. За разлика от Тедо го купих нов и само аз съм минал 250 000 км с него - нафтата с добавка и няма дертове. Разликата в мощността идва от геометрията на турбината - първите -мисля да 2003 г. са 113 к.с. а от 2003 са с променлива геомитрия на перката води до повишаване мощността до 125 к.с. 150 к. с. са новите
            Аз му го казах - той в началото много се дърпаше, ама А пък аз имам достъп (служба, кво да се прави) до такива масиви от данни, бедна ти е фантазията

            Ето текста от личното съобщение - не сме обсъждали темата из форума:


            За дизелите на Хюндай не си прав. Както двулитровия дизел на Туксон (който си е 100% дизел на VM), така и 2,2-литровия на Санта Фе са си италианска конструкция.

            Предисторията е следната - за първото Санта Фе Хюндай купуват от ВМ двигателите RA 420 SOHC (2 литра комън-рейл дизел, 1991 куб. см, ход х диаметър на буталото 92 х 83 мм). След известно време купуват и лиценза на този мотор и правото да го модифицират. И за новото Санта Фе го правят 2,2 литра (2188 куб. см, ход х диаметър на буталото 92 х 87 мм).

            Абсолютно същия като хардуер двигател се монтира и в Антара/Каптива/Лачети/Епика(и очакваният наскоро Шевролет Круз) и прочее корейски автомобили.

            Това е. Твоят двигател се различава от оригиналния VM (и този на Антара/Каптива) само по това, че е леко "разстърган" - от 83 мм диаметърът на цилиндъра е увеличен на 87 мм.

            Това не го прави лош двигател, много си е хубав даже.
            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
            Volvo XC90 D5 Executive '12
            Volvo XC60 D5 Summum '11
            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

            Коментар


            • #7
              До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

              Преди две години и аз бях пред същата дилема, но избрах Сузукито(2.0 16V бензин).Сега всеки ще започне да си хвали негвото и това е.Покарай и двата модела и прецени.Стига да е пазена колата няма да да имаш проблеми каквото и да избереш.Аз избрах за себе си.Всичко е субективно.Успех с покупката и да се похвалиш после.
              Grand Vitara 2.0 16V (J20A)

              Коментар


              • #8
                До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                Аз му го казах - той в началото много се дърпаше, ама А пък аз имам достъп (служба, кво да се прави) до такива масиви от данни, бедна ти е фантазията

                Ето текста от личното съобщение - не сме обсъждали темата из форума:


                За дизелите на Хюндай не си прав. Както двулитровия дизел на Туксон (който си е 100% дизел на VM), така и 2,2-литровия на Санта Фе са си италианска конструкция.

                Предисторията е следната - за първото Санта Фе Хюндай купуват от ВМ двигателите RA 420 SOHC (2 литра комън-рейл дизел, 1991 куб. см, ход х диаметър на буталото 92 х 83 мм). След известно време купуват и лиценза на този мотор и правото да го модифицират. И за новото Санта Фе го правят 2,2 литра (2188 куб. см, ход х диаметър на буталото 92 х 87 мм).

                Абсолютно същия като хардуер двигател се монтира и в Антара/Каптива/Лачети/Епика(и очакваният наскоро Шевролет Круз) и прочее корейски автомобили.

                Това е. Твоят двигател се различава от оригиналния VM (и този на Антара/Каптива) само по това, че е леко "разстърган" - от 83 мм диаметърът на цилиндъра е увеличен на 87 мм.

                Това не го прави лош двигател, много си е хубав даже.
                Мерси,спести ми ровенето в архива. Тъй де,дърпах се,защото наблюденията ми в/у този мотор на Каптивите са строго отрицателни. То трака повече от ПД,да не говорим,че разход 9/100 е нещо нормално. Все едно са от различни планети. Може софтуера да е различен. Иначе и двете коли са добри,но ако търсиш по-добро поведение и комфорт на пътя,то СФ-то е твоята кола. Защо- фул-тайм,по-меко окачване (малко се накланя в завоите). Витара пък има понижаващи предавки и рама. Зависи от това какво ти трябва. Иначе и на моето(новото) СФ двигателя над 3000 оборота като звук и сила е като голямо неизчислено витло. А като е студен трака,обаче иначе (температури над 10гр) е тих и в купето ако сложиш чаша вода (на таблото например) едва се забелязват вибрации.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #9
                  До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                  Здравейте колеги. Извинявам се че се намесвам и аз в темата, но искам да попитам знаещите много ли трябва да вибрира Санта Фе-то когато е студено. Преди няколко дни гледах едно такова в автокъща, джамбазина го запали, беше студено (около 2-3 градуса) и вибрираше доста. Направо волана вибрираше напред назад. Нормално ли е това за този двигател или да бягам надалеч? При форсиране шума беше добър, като че ли не тракаше на празен ход, ама много големи вибрации. Дали е дюза или тампон или просто гробница джамбазка?
                  Пак се извинявам, че пиша в тази тема, но гледам тук мнения на хора карали и имали/имащи санта фе.
                  А да използвам и да питам сузукито твърдо вози, нали?
                  Благодаря Ви.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                    За състоянието на автомобила, който харесваш има един метод - преглед от специалист или сервиз. То вече това стана задължително.Иначе е тото

                    Коментар


                    • #11
                      До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                      Първоначално публикуван от nixon44
                      Здравейте колеги. Извинявам се че се намесвам и аз в темата, но искам да попитам знаещите много ли трябва да вибрира Санта Фе-то когато е студено. Преди няколко дни гледах едно такова в автокъща, джамбазина го запали, беше студено (около 2-3 градуса) и вибрираше доста. Направо волана вибрираше напред назад. Нормално ли е това за този двигател или да бягам надалеч? При форсиране шума беше добър, като че ли не тракаше на празен ход, ама много големи вибрации. Дали е дюза или тампон или просто гробница джамбазка?
                      Пак се извинявам, че пиша в тази тема, но гледам тук мнения на хора карали и имали/имащи санта фе.
                      А да използвам и да питам сузукито твърдо вози, нали?
                      Благодаря Ви.
                      Като си търсиш кола, гледаш поне 4-5 от същия вид. Ако всичките тракат, явно е норма. В случай, че проблемът е при само една, изводът е ясен. Като отсееш две най-читави според теб, се мяташ до най-близкия фирмен сервиз или друг сервиз с добра репутация и гледаш геометрия, ходова част, за дизелите състоянието на турбото, на двигателя като цяло, ударите, а почти всяка кола над 5 години има такива. Чуваш мнението на сервиза и си решаваш. Ако не, следващата в сервиза, докато случиш. По-добре на строшиш 200-300 лева, отколкото да загробиш няколко хилядарки в купчина ламарина.
                      Vitara 2.0 V6
                      Honda CRV (Gen 1)
                      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                      ВАЗ 2131

                      Коментар


                      • #12
                        До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                        Първоначално публикуван от nixon44 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги. Извинявам се че се намесвам и аз в темата, но искам да попитам знаещите много ли трябва да вибрира Санта Фе-то когато е студено. Преди няколко дни гледах едно такова в автокъща, джамбазина го запали, беше студено (около 2-3 градуса) и вибрираше доста. Направо волана вибрираше напред назад. Нормално ли е това за този двигател или да бягам надалеч? При форсиране шума беше добър, като че ли не тракаше на празен ход, ама много големи вибрации. Дали е дюза или тампон или просто гробница джамбазка?
                        Пак се извинявам, че пиша в тази тема, но гледам тук мнения на хора карали и имали/имащи санта фе.
                        А да използвам и да питам сузукито твърдо вози, нали?
                        Благодаря Ви.
                        Моето СФ е от новите,само на две години. Е това чудо като е студено (под 0-та) трака,та ще се разпадне все едно. Пали от половин оборот,ама се чува от Варна до София. След като загрее млъква. Ако отиваш да гледаш някъде кола,преди да запалиш (ТИ),отвори капака и пипни ДВГ дали е студен. След това запали и покарай. Като вдигне температурата трябва да утихне значително, ама това важи само за студено време. Иначе гледай за пушеци,играене на оборотите и тн. Има ги писани тези неща и в този и в другите авто-форуми. Забелязъл съм ,че дадени коли (например СФ-тата,2.0HDi (пежо партнер,сузуки витара,пежо 206,ситроен с5 и тн) ако е поддържан добре пуши само при як форсаж и то на около 3500 оборота.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #13
                          До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                          Само че Витарата май има и бавни !
                          И не знам какво имате против ВМ Мотори. Влезте в сайта на ВМ мотори и ще видите че раздела - коли е най малкият от продукцията им. Карал съм ги и на алфи и на ровери,сега на тусон и нямам забележки.
                          GW Steed5

                          Коментар


                          • #14
                            До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                            Благодаря на всички, които ми отговориха.
                            Още веднъж се извинявам, че така се намесих по средата на темата.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Hyundai Santa fe 2.0-CRDI или Suzuki Grand vitara 2.0HDI

                              Витарата си е джип със всички произтичащи от това плюсове и минуси... Ако ти трябва по-скоро джип, отколкото шосеен автомобил с възможности за черни пътища и сняг, взимаш Сузи-то... и обратно - ако искаш просторен автомобил, с който да може да отидеш и за риба /например/ - взимаш Хюндая...

                              За тракането - на студено си трака доста, но не съм забелязал волана да вибрира... Като загрее става доста тих...
                              Моят е с чип-тунинг и е 140кс и +20% на въртящия момент... Електрониката е БОШ и тунинга става през една букса за 0-време...

                              Имам мн. добра връзка в Инд комерс и хората твърдят, че 2.0СРДИ е безпроблемен до 350 000км...

                              Моят също се продава - ако искаш, ела да го видиш, ако не друго, поне като база за сравнение с Горублянските...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X