Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно хъбове... (DAIHATSU)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно хъбове... (DAIHATSU)

    Днес ремонтирах единия хъб на Рокито, тъй като ключалката заяждаше. Оказа се, че е сглобен абсолютно погрешно и наобратно и предния майстор беше наредил просто пружините и чарковете по негово осмотрение . Добре, че не беше потрошен. Както и да е. След това реших да тествам все пак хъбовете и вдигнах предницата на крикове. При заключени хъбове и положение 2H на лоста на раздатката гумите се въртят в портивоположна посока една спрямо друга . Кардана също се върти. Всичко ми е ясно, само малко се озадачих защо колелата се въртят в противоположна посока... Може би е супер елементарно обяснението - диференциал и т.н, но честно казано не ми е ясно. Ако може някой да ме успокои, че това е нормално, ще му бъда много благодарен .

  • #2
    Съвсем нормално. А ако се въртят в една посока, значи има блокаж.
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #3
      Благодаря, отдъхнах си ...

      Просто трябваше да помисля повечко ...

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
        При заключени хъбове и положение 2H на лоста на раздатката гумите се въртят в портивоположна посока една спрямо друга . Кардана също се върти. Всичко ми е ясно, само малко се озадачих защо колелата се въртят в противоположна посока... Може би е супер елементарно обяснението - диференциал и т.н, но честно казано не ми е ясно. Ако може някой да ме успокои, че това е нормално, ще му бъда много благодарен .
        Питай Митко, той ще ти обясни
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X