Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Честито,голямо удоволствие е този занаят.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      petroffbg Благодаря !

      sparky : Малко ме е срам да си го призная,но се оказа,че и двата самохода си работят,просто врътките на подавателната кутия не са били "щракнати " на позициите си. Обаче проблема с резбите все още го има.Лоста за "ножицата" която се вкл. за правене на резби не прави нищо (супорта не тръгва сам с определена стъпка).Врътките на супортната кутия се раздвижиха,макар и доста трудно - с 2 ръце успявам да ги завъртя.Най-добре да го погледне майстор от Бургас,но като не познавам такива...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Супортната кутия има 2 ръчки, и те не се въртят - едната ти е за самоходите (ляво/дясно/напред/назад), другата зацепва супорта към вала за резби.

        За да ти работят резбите трябва да си зацепил супорта към вала за резби, и самия вал да се върти. Върти ли се вала?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Ръчката за самоходите работи- както и те (напречния и надлъжния).С тях проблеми няма.Проблема е с другата ръчка ( за резбите).Ако говориш за средния вал-то да -той се върти,но нищо не се случва .Ръчката "ножица" се движи свободно.Ако не обяснявам добре тези дни ще ви направя клип да видите какво става.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Като погледнеш зад кутита се вижда разцепената гайка.Та там ли е бронзовата гайка и затваря ли се?
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Най горния е за резбите,той дали се върти ?

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                А всъщност дали въобще включваш винта?
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ръчката за резбите се движи свободно и не се усеща да включва нещо.Все едно нищо не е вързано за нея. Най-горния вал с едрата резба не се върти при двете положения на ръчката.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Винта се включва от най-дясната врътка на Нортъновата кутия.Ръчката(както я наричаш) зацепва супорта към винта.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Не го знаех това.Утре ще пробвам и ще пиша.

                      ПС До колкото си спомням най-дясната врътка при мен е за челна или надлъжна резба .Има нарисуван нож ,който е допрян надлъжно до материал и друга картинка с нож допрян напречно.От тази врътка ли се зацепва винта?
                      Последно редактирано от stypkata; 27-03-17, 12:46.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Камено не ти е кой знае колко далеч.Ако искаш прескочи някой ден,поне да ти покажа кое за какво служи,как се включва и за какво се ползва.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Когато машината работи в режим престъргване,най-дясната ръкохватка е в положение на което има изобразен нож.Ръкохватката има три положения,нож,резба мм и резба DP (диаметрал питчова) или така наречената "цолова" резба.За да започнеш нарязване на резби,първо избираш каква ММ или цолова резба ще правиш при включен съединител и въртящ се универсал.Със това включваш винта,след това избираш стъпката която ти трябва като предварително знаеш коя таблица да гледаш според зъбните колела на лирата.След тази оперция и нулиране на ножа включваш гайката(ножицата) и започваш нарязването.
                          Но мен ако питаш,по-добре перскочи до Камено или виж някой стругар който е в час да ти обясни кое-как за да не срещнеш супорта със универсала.Ако е на голяма стъпка и включиш съединителя,супорта тръгва стремглаво към универсала,спира със обратен ход и отдалечава.Едно паниране и срещата е неизбежна,не Опитвай без надзор от някой вещ в занаята.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            На първо време по ниски обороти и детайла максимално навън .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Така колеги днес с ваша помощ успях най-сетне да нарежа нещо подобно на резба.Обаче или аз не засичам правилно таблицата или са ми разместени позициите на врътките на подавателната кутия - Исках да нарежа метрична резба 1.5мм.Според таблицата първата врътка трябва да е на 1/2 ,втората да е на 5 и третата да е на метрична резба (мм) .Поправете ме ако греша.Проблема е,че вместо стъпка 1.5 се получи стъпка 3 (мерено с резбомер).Което е двойно по-голяма стъпка.После пробвах да върна първата врътка от 1/2 на 1/4 (двойно по-малко) и тогава се получи стъпката 1.5.Както и да е това не е болка за умиране ще го имам предвид и пак би трябвало да се нагласят резбите.Другото ,което ме притесни е,че метала се насича.Резбата е доста грапава.Това от ножа ли е или от струга? Материала е Ф30 плътно.Стърчеше около 20-25см от универсала без да го подпирам с въртящ център (а май трябваше).Ножа е със запоена пластина (продавача ми го даде със струга).Не знам колко и дали е заточен правилно,но за пробата...Оборотите са 125.Подавах по 0.2мм на ход.Вижте какво се получи :

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0258.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5747816Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0257.jpg
Прегледи:1
Размер:74.6 КБ
ID:5747817Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0255.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5747818Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0252.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5747819Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0259.jpg
Прегледи:1
Размер:201.9 КБ
ID:5747820
                              Последно редактирано от stypkata; 28-03-17, 17:32.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                А лирата като на картинката ли ти е?

                                И се научи че "30мм плътно" не значи нищо. Трябва да кажеш какво е плътното - марка стомана ако е стомана или друго описание, ако е друг материал. Трябвало е да го подпреш, но вероятно не само това си объркал. Режимите на рязане и начина на заточване не са прости неща.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X