Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Имам и със залепена пластина ножове за отрязване. Тях по 1-2 лв ги накупувах от битака, но гледам все с кобалтовите да работя. С залепените пластини не ми се получава хубав ряза. Винаги на по-ниски обороти с тях работя и все имам чувството че не са наточени както трябва. И наистина е мъка точенето им.
    Кобалтовия нож, както и да го заточа, винаги реже леко и на по-високи обороти. Няма вибрации.
    Аз не съм професионалист и за това не инвестирам пари в инструмент, който го имам, но с компромисно качество.
    Спор няма че 65лв са малко в някой случай. Имаха един модел на мястото на кобалтовата пластина се слага от стомана и на върха и се закрепва сменяема пластина. Естествено цената беше друга (мисля че около 120лв) На мястото на пластиата за отрязване, може да се сложи пластина за резба. Имат хората всичко, но работа нямаме за да изкараме за инструмантите.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Българския нож се точи ужасно трудно обаче. Не знам с каква пластина е, но факт.
      А със какъв камък го заточваш?

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Зелен, дето си е за твърдосплавни пластини. Губя по половин час сигурно. Пързаля се отгоре все едно е мазан с грес.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Първо, за да стане читаво желязото не е кво да е желязо
          На времето ги правех от Ст 45. Сега ги има по 15 - 20 лева . Пластините са 3 - 5 лева . Миналата година направих последните два за колеги да не ми дрънчат моя .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            На времето ги правех от Ст 45. Сега ги има по 15 - 20 лева . Пластините са 3 - 5 лева . Миналата година направих последните два за колеги да не ми дрънчат моя .
            Щом казваш, явно за такъв нож става. Ама ми е чудно, няма ли да се изяде от натиска в предния си край и да започне да охлабва?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Относно рязането и каналите - ей такова искам аз:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120548.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5522880

              ...ама няма да ме огрее скоро. Повече от 100 кинта не давам, а по ebay и други подобни магазини - няма на такава цена.

              Иначе днес от швабско ми пристигна това:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNK1209814C_0.jpg
Прегледи:2
Размер:16.6 КБ
ID:5522881

              Утре ще се сдобия с пластини. С малко късмет ще се сдобия и с ляв, макар и на друга фирма (indexa-seiki).
              Последно редактирано от sparkybg; 30-09-13, 23:33.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Най-лесно твърдосплавна пластина се заточва на диамантена шайба, по възможност на бакелитова основа.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Щом казваш, явно за такъв нож става. Ама ми е чудно, няма ли да се изяде от натиска в предния си край и да започне да охлабва?
                  То усилията се разпределят по цялата дължина на пластината .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    То усилията се разпределят по цялата дължина на пластината .
                    Ааа, тук не съм съгласен. Усилието от натиска на детайла в ножа си стои в предната част на държача. Отделно има и усилия на усукване, дето пак са предимно отпред.

                    Но щом си го пробвал и работи - явно и ст45 е достатъчна.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Усилието е най-голямо в предната част на държача....иначе се разпределя по цялата дължина на държача...затихващо...с функция ор 3-та степен примерно.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                        Усилието е най-голямо в предната част на държача....иначе се разпределя по цялата дължина на държача...затихващо...с функция ор 3-та степен примерно.
                        Тъй де.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]630540[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]630541[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]630542[/ATTACH]
                          Днеска си направих подобен плашкодържач. Само че движещия се водач е от дебелостенна тръба с външен размер Ф60 и вътрешен Ф32. Опашката си я направих да е плътна, понеже седлото ми е с МК3. Направляващата част е Ф35. Тръбата ще и пробия канал, като в двете страни ще оставя по малко метал за да не се разтвори.
                          Тези дни ще довърша плъзгащата маса за да мога на бормашината да разпробия отвора, като на вреза. Само че с бормашината не е удобно да се ползва странично рязане, а само във вертикана посона. Лагерите са много слаби и се получава биене. Надявам се утре да си взема фотоапарата и да кача снимки на плашкодържача.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Днеска си направих подобен плашкодържач. Само че движещия се водач е от дебелостенна тръба с външен размер Ф60 и вътрешен Ф32. Опашката си я направих да е плътна, понеже седлото ми е с МК3. Направляващата част е Ф35. Тръбата ще и пробия канал, като в двете страни ще оставя по малко метал за да не се разтвори.
                            Тези дни ще довърша плъзгащата маса за да мога на бормашината да разпробия отвора, като на вреза. Само че с бормашината не е удобно да се ползва странично рязане, а само във вертикана посона. Лагерите са много слаби и се получава биене. Надявам се утре да си взема фотоапарата и да кача снимки на плашкодържача.
                            Аз за това поствам снимки на всичко което от собствен опит съм направил и съм видял от колеги . Нищо не крия от това което знам и мога защото и на времето като начинаещ старите колеги така се отнасяха с мен . Защо да откриваш топлата по няколко пъти ? Днес ходих до битака такъв нож с кобалтова пластина с 1 брой пластина е 20 лева една пластина е 6 лева . При човека от визитката може и по евтини да има поне пластини .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img329.jpg
Прегледи:4
Размер:17.9 КБ
ID:5523721
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              И аз не крия нищо, но просто като съм сам, няма кой да снима. А аз като се омажа и ми "става хубаво да снимам с апарата". Обикновенно правя някоя снимка след като е завършено всичко. А като се пише нещо без снимков материал е за хората, които си нямат и понятие е неразбираемо. Понякога постове от непрофесионалист, като мене, могат да останат неразбираеми и за хора, които си имат понятие.
                              За това се извинявам че не съм качил снимки.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от pencotk Преглед на мнение
                                Най-лесно твърдосплавна пластина се заточва на диамантена шайба, по възможност на бакелитова основа.
                                Каква е причината основата да трябва да е бакелитова?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X