Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Би помогнала да си хванеш и разстържеш пинолата.но след кто нямаш,все тая.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
      Може ли една идея как да направя отвора без задно седло и без настолна бормашина? Само с нож за вътрешно стъргане дали ще стане?
      Не е невъзможно да се пробие само със нож,но трябва да е по изчанчено наточен,да е в център и в център на детайла...
      Сложи си пинолата със някаква втулка отзад колкото да влезе инструмента и пробивай на самоход или с ръчно задвижване на супорта,това ако ги има Г-тата за закопчаване на супурта към седлото.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пинола ц11.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:577596190 мм диаметър ход 230мм . Трябва да се избива откъм предния край. Ако има отвор в заготовката може да я направиш без задно седло. Сигурно не е точно същото ама надявам се да е подобно.
        Последно редактирано от gali_km; 14-12-17, 20:10. Причина: допълване
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Ако ти се съсипва бургия,хващаш я в ножодържача и дупчиш.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            За пореден път ме изваждате от проблем ! Благодаря ви за помощта.Не вярвах,че ще успея да направя такава гайка,но стана на цената на 1 счупен нож (щирия) и ден и половина работа.Идеята беше да я направя първо от ст.45 ,защото не бях правил такава резба ,а месинг за учебни цели ми звучи скъпичко ,но като стана желязната ми хареса и я оставих.За сега работи перфектно с нея .Не знам защо ме посъветвахте да е от месинг ,но съм сигурен,че има защо.Старата гайка беше чугунена.Не успях да я избия и я разстъргах както ми казахте.Пинолата е 71мм а шпиндела е 76.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от stypkata; 16-12-17, 15:13.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
              ...Не знам защо ме посъветвахте да е от месинг ,но съм сигурен,че има защо...
              При работа, основно се износва по-мекия детайл. Гайката е по-лесна за изработване и за замяна. Логично е тя да е по-мекия детайл.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                А не е ли и главно защото стомана/бронз(месинг) са и антифрикционна двойка.
                Отделно, месингът е по-лек за работа, но това не е основното.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  А не е ли и главно защото стомана/бронз(месинг) са и антифрикционна двойка.
                  Отделно, месингът е по-лек за работа, но това не е основното.
                  Месингът едно че е по лек за работа, второ резбата става перфектно гладка и точна и най важното е че не са еднородни метали, особено за винтови двойки които работят постоянно. Вижда се и на снимката резбата на стоманената гайка колко е грапава, за точност не става ясно но при всички положения винта ще понесе щета в този случай колкото и добре да е смазана двойката. А това не е никак приятно само защото месинга е скъп.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Оригинално гайката беше чугунена.Чугуна по-мек материал ли е от незаканела ст.45? Винта със сигурност е термично обработен ,защото като пробвах с пилата да сваля подбитото пилата се хлъзгаше и не сваляше нищо.Само шмиргела го яде винта. А ст.45 незакалена сте ми казвали,че е много мек материал.Няма ли да се износи пак гайката ,а не винта в случая по-бързо? Имам материал бронз,но ми се свиди А резбата на гайката на снимката изглежда зле,но иначе си стана доста добре с минимален луфт,върви си леко ,а с маслото от винта изглежда,че резбата е много зле и грапава ,но това е зрителна илюзия Благодаря ви за помощта без вас съм за никъде

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                      Оригинално гайката беше чугунена.Чугуна по-мек материал ли е от незаканела ст.45? Винта със сигурност е термично обработен ,защото като пробвах с пилата да сваля подбитото пилата се хлъзгаше и не сваляше нищо.Само шмиргела го яде винта. А ст.45 незакалена сте ми казвали,че е много мек материал.Няма ли да се износи пак гайката ,а не винта в случая по-бързо? Имам материал бронз,но ми се свиди А резбата на гайката на снимката изглежда зле,но иначе си стана доста добре с минимален луфт,върви си леко ,а с маслото от винта изглежда,че резбата е много зле и грапава ,но това е зрителна илюзия Благодаря ви за помощта без вас съм за никъде
                      Евтиното винаги излиза по скъпо! Даже от чугун щеше да е много по добре, в чугуна има много графит, и щеше да е много по приятно на винта. Но чугуна е по малко износоустоичив от бронза.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        Евтиното винаги излиза по скъпо! Даже от чугун щеше да е много по добре, в чугуна има много графит, и щеше да е много по приятно на винта. Но чугуна е по малко износоустоичив от бронза.
                        И е много по-крехък от бронза. Ако ще правиш нещо, го прави като хората. Димитър Илиев ти го каза точно . Взимаш бронз -фосфорен или обикновен и правиш гайчето и при редовно мазане и правилна експлоатация ще забравиш за този проблем.Успех.
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Те това е пинолата на най стария и разнебитен С 11 който имаме . Гайката е от бронз и не е мръднала за всичките години . Обикновено тая гайка дава проблеми когато пинолата се използва за винтова преса .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4679.JPG
Прегледи:1
Размер:243.6 КБ
ID:5776160
                          Последно редактирано от sek.1; 18-12-17, 05:18.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                            ...Имам материал бронз,но ми се свиди...
                            Прости за острите думи, но докато ти се свиди материал за ремонт на машината, читава машина няма да имаш. Няма да минеш и евтино. В случая чугуна е сложен там именно защото на някой му се е свидело (дали в завода или после не знам, но по-скоро после). Резултата го виждаш. Ако беше бронз надали щеше да стане каквото е станало. А след читав ремонт точно това не би трябвало изобщо да го мислиш поне в следващите 30-ина години и то при интензивна работа.

                            Има си материал, от който се правят такива неща, и той не е подбран случайно. Хората отдавна са го казали - "С пръдня боя не става!" и "Козата си сака пръч!".
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: До: Как се нарязват резби на струг

                              И ето един квалифициран отговор, идващ с 8 годишно закъснение:
                              На струга пише Кусонг Конгчак Киге, което би се превело като Машиностроителна организация (институт). Отговорът на Sparrow е непълен, но верен.

                              Коментар


                              • От: До: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от assendus Преглед на мнение
                                И ето един квалифициран отговор, идващ с 8 годишно закъснение:
                                На струга пише Кусонг Конгчак Киге, което би се превело като Машиностроителна организация (институт). Отговорът на Sparrow е непълен, но верен.
                                Това пък какво е, че нещо не връзвам.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X