Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    Абе парите са горе-долу левче-кило.
    За да си струва занимавката трябва да е на цената на теглото си в скрап.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Ами колко да тежи тоя? Аз го преценявам на около 700 кила !?
      Обаче, когато отида да си купувам нещо от скрапа, на Военна рампа ми го калкулират левче килото +ДДС.
      На едно друго място, пък го сортират според зависи. Започват от чисти 80ст. и стигат до 3 лв.

      Така като го гледам, този ми се струва запазен. Ама колко държи размер и геометрия, Божа работа.
      А и май и той е с вариатор, та пак куц кон.
      А супорта ми се вижда доста особен. За какво ли са му тези Т-образни канали? Да не би за да се монтират разни приспособления?
      Но какво да ви кажа, познавах един от известните едновремешни стари майстори на двигатели, бай Ангел. Имаше предвоенен струг на ремъци. Яко износен. На него въртеше основни и биелни лагери, и не се оплакваше.
      Последно редактирано от ctef; 17-08-17, 12:07.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        За Надин е перфектна!
        Някакъв струг е по-добре от никакъв. Та било то и за панти...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Колеги, що за машина е това, и става ли за нещо?

          [ATTACH=CONFIG]926449[/ATTACH]
          Виждал съм точно такъв да се ползва като груб ротационен шлайф на гумирани валове.
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Някакъв струг е по-добре от никакъв. Та било то и за панти...
            Тогава нека направя едно уточнение.
            От 15г. в гаража съм с Монтанско стругче Хоби. Хванал съм му цаката, и успявам и по някоя резба да извъртя с него.
            Но пари не съм изкарал.
            А...потенциалната му цена, е по-висока, от продажната на този въпросния. Според мен.
            Но дето се вика, Лозе на баир, Котка в чувал, и т.н.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Вземай го и със, и от този пари сигурно няма да изкараш но това в много случай не е най важното. Виж само дали има луфт в шпиндела най вече отпред защото е на втулки и кладенчетата с фитилчетата и маслото отгоре виж да не са пресъхнали отдавна което е много вероятно. Само универсалчето на задното седло (дано да е в ред) струва 100 лв. Ноо ти, от твоя си акъл се не дели.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Гледай сега как ме подкокоросваш
                Струга както разбирам, дълги години е бил частна сбственост и се е използвал в домашни условия. От 5години е без стопанина си, и не е работил. Не могат да дадат кой знае каква информация за възможностите му, и що за машина е. Дали прави резби, скоростите вариатор ли са, и подобни. Паралелите били около 1.50, което за мене е мако излишно дълго, с оглед на мястото ми.
                Уж можел да се разглобява на части. Мисля си за бусчето ми дали ще го поеме.

                По Ютуба на Запад имат много такива ретро стругове с подобна конструкция на втулки, и си ги тачат и ползва за DIY.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Допълнителните канали отпред са за монтаж на т.нар. "подръчник"-има го на дърводелските стругове,играе ролята на опора за инструмента, когато детайл се обработва ръчно. Ползва се и при изтегляне на метални листове. Може да се монтира и копирно устройство. Машината ако няма луфтове и не е потънала в ръжда, си е напълно функционална и по всички класификации си се води струг. Тройните канали са за по-тежки приспособления.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Привет! Колеги търся да купя дву или еднокоординатна маса, масивна около 40-60 кг. Започнах да си правя сам щос-машина и ще съм много благодарен, ако изровя някаква маса. Също и от бракуван или изхвърлен струг напречната маса мисля, че би ми свършила работа. Ако някой знае нещо може да сподели тука.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Пак въпрос: челюстите на универсала (ф250 БГ) ми са подбити в края и исках да купя нови,но в магазините ми казват,че за българските универсали челюстите били невзаимнозаменяеми ,но имало начин да ги шлайфам и оправя моите ,но не ми се занимава с това и предпочитам да купя нови.За чешките ун-ли "ТОS" челюсти се предлагат отделно и могат да се сменят само те,но за българските не можело и трябвало да купя нов универсал за 450лв,което пак не ми звучи добре.Може ли да ме посъветвате какво да направя?Благодаря

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ами значи шлайфай ги.
                        Аз съм го правил. Ще трябва само малко да си поиграеш.
                        Примерен начин.
                        Трябва ти бързооборотна дрелка, оберфреза Елтос, или някой по-стабилен дремел. И цилиндричен камък на опашка.
                        Измисляш приспособление с което да ги закрепиш към ножодътжача.
                        Трябва да намериш място навътре по челюстите, където да стегнеш някакво фланче, така че да са в работно положение, с обран луфт.
                        С външен пръстен, не съм убеден че ще даде 100% точност
                        Шлайфаш. Ако имаш съосност м-у оста на шпиндела и подаването по паралелите, става много добре.
                        Препоръчително ще е да се бележат местата и челюстите, за да няма разместване при евентуалното им сваляне.
                        Някои правят тази процедура и със стругарски нож, но предвид твърдостта и закалката, аз се въздържам.

                        А относно въпросния струг по-горе размислих трезво.
                        Ако беше наследство от баща ми или дядо ми, да, положително щях да се пробвам.
                        Но при положение, че трябва да се купува, транспортира и търси място, по-добре нещо по-скъпо, но и по съвременно и функционално.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Благодаря,но като ти чета обяснението и като гледах няколко клипа в youtube ми се струва,че не е за мен тази работа.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Спокойно бе човек!
                            Щом имаш струг и щом имаш амбицията да работиш с него, значи ще се справиш.
                            Просто нямаш друг избор.
                            Парите за нов универсал ги вложи в друга полезна екипировка.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ако смяташ да работиш сериозно със струга (в смисъл-за пари, а не за удоволствие), рано или късно ще се наложи да инвестираш значителна сума в универсали. 2-3 размера, отделно един с "плаващи" челюсти и т.н. Тези 250 мм ползваш ли ги в момента, налага ли се реално да хващаш такива детайли? Защото ако не, има по-евтини алтернативи, които ще свършат много, много работа, преди да ти потрябва пак 250 мм универсал. Те не случайно са направени да се свалят и слагат сравнително лесно.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                По повод универсала: българският е с мноооого нисък клас на точност и дори да го престържеш и шлайфаш качествено пак ще бие няколко десети (3-5) и единственото което ще постигнеш е да се подобри самия захват .Демек ще държи по цялата дължина на флашките.Но това при условие че си пробил флашките челно и си сложил мъртви щифтове в които си стегнал метален ринг или гривна на лагер и после си престъргал внимателно докато зачисти ножа всички флашки открай до край..Моят българският съм го престъргвал 3 пъти и ефекта е че дърши здраво но неточно. Руският съм го коландрисвал веднъж и заспа на 0.01мм. Та за дърляне става българския(качваш, работиш и режеш), но за точна работа с обръщане на детайла, или руски или чешки на ТОС. Има и други качествени ,но са на баснословни цени.Ако си решил да си занимаваш сериозно ще дойде момента в който ще ти трябва качествен универсал.
                                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                                Ат.Буров.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X