Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
    Купувам много често от А.С. специални стомани и различни видове бронз и месинг и от двата склада София и Пловдив, е нямам такова впечатление Станьо. Всичко си идва със съответния сертификат, и след термични обработки всичко си излиза точно. Може да е имало такова нещо, но то минаха и много години а там материала си върви доста бързо.
    То това беше преди десетина години . Иначе АС внасят стомани основно от Украйна ; Беларус и Русия .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Сетих се друго Новата втулка стана с дебелина на стената 1.5мм а шпонковия канал със сигурност ще е повече и ще я прекъсне.Какво ще стане като се развали цялостта на втулката ? Май пак не го измислих и ще трябва да правя друга по-висока от шпонковия канал втулка.Не е истина в какъв филм се вкарах заради една грешка с евтин дигитален китайски шублер,който показва каквото си иска..........

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Заеби тия дигитални шублери.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Предния път пак много гадно ме излъга тоя дигитален шублер ,но пак се изкушавам защото се чете лесно и като не стане от първия път после става 10 пъти по-трудно............

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Подозирам че причината не е в шублера и това дали е дигитален или не. Мен шублер до сега не ме е лъгал. Все сам се лъжа.

            Имам и китайски, и не китайски, и дигитални и недигитални сигурно към 6-7 броя общо. И с микрометрите така. Дигитални ползвам рядко - просто в 99% от случаите на мерене обикновените са ми по-удобни. И отново в 99% от случаите меря с 300мм шублер с който просто съм свикнал и като габарити, и функционално. Просто ми "лепне" в ръцете. Не е нищо специално и марково - мисля че е български.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Аз бих ти дал следният съвет:
              Вземи ново парче от дурал.Ще ти е малко по скъпо ,но ще го обработиш по-бързо и лесно.И ще може да си направиш сам шпонковия канал , като ти каза "Димилев ". А и ползата е че ще добиеш повече опит.
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                спарки - аз че съм трагедия спор няма.Обаче в случая проблема не е в мен Българския обикновен шублер е 100 пъти по-добре от специално моя китайски дигитален.Правил съм десетки тестове с него е няма съмнение- пълен боклук е.2-3 десети ги няма за нищо.Сравнявах го с на комшията (купен за 60лв с отстъпка) - нищо общо няма.С моя колкото измервания направя все различни.Не е в мен сигурен съм.Хванах му чалъма за боравене и наместване на правилната позиция.Затварям го докрай ,ресетвам го ,отварям го на произволен размер и го връщам на затворено докрай и показва 0.25мм например...Е? Къде греша?Пак го ресетвам,пак го отварям и затварям - 0.05мм...Съседа ми не вярваше,че не е точен - и той го пробва и се убеди.Явно има разлика от китайски до китайски.
                pvg - остана ми доста от материала за ролката.Имам стомана а и искам да е по-масивно за да действа като маховик.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23-59-44-5173363_95809329_big.jpg
Прегледи:1
Размер:22.5 КБ
ID:5781870

                  Вземи си един такъв шублер и си мери на воля.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Подозирам че причината не е в шублера и това дали е дигитален или не. Мен шублер до сега не ме е лъгал. Все сам се лъжа.
                    Имах един дигитален шублер с отклонение 3-4 десети между външно и вътрешно. Тоест меря еталонна плочка 30мм и си полазва 30мм, стягам му винта за да не се размести и от другата страна меря с микрометъра и ми показва 29.7мм, а на дисплея на шублера си е все 30мм
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Това е шублера който няма отклонения. Механичен митотойо, пази се само да не попадат ситни стружки в зъбната му рейка. Извинявам се за лошата снимка.
                      Прикачени файлове
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                        спарки - аз че съм трагедия спор няма.Обаче в случая проблема не е в мен Българския обикновен шублер е 100 пъти по-добре от специално моя китайски дигитален.Правил съм десетки тестове с него е няма съмнение- пълен боклук е.2-3 десети ги няма за нищо.Сравнявах го с на комшията (купен за 60лв с отстъпка) - нищо общо няма.С моя колкото измервания направя все различни.Не е в мен сигурен съм.Хванах му чалъма за боравене и наместване на правилната позиция.Затварям го докрай ,ресетвам го ,отварям го на произволен размер и го връщам на затворено докрай и показва 0.25мм например...Е? Къде греша?Пак го ресетвам,пак го отварям и затварям - 0.05мм...Съседа ми не вярваше,че не е точен - и той го пробва и се убеди.Явно има разлика от китайски до китайски.
                        pvg - остана ми доста от материала за ролката.Имам стомана а и искам да е по-масивно за да действа като маховик.
                        Значи тоя шублер просто е за коша.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                          Имах един дигитален шублер с отклонение 3-4 десети между външно и вътрешно. Тоест меря еталонна плочка 30мм и си полазва 30мм, стягам му винта за да не се размести и от другата страна меря с микрометъра и ми показва 29.7мм, а на дисплея на шублера си е все 30мм
                          Това не е проблем от "дигиталността" му, а чисто механичен. И доста често срещан, между другото.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Това не е проблем от "дигиталността" му, а чисто механичен. И доста често срещан, между другото.
                            Грешно съм се изразил, проблема не е в дигиталния екран, а че е евтин китаец [emoji1]
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Освен калпавите китайски дигитални шублери има и такива произведени другаде които си мерят много точно ,при нормален натиск от страна на оператора. Този който е на снимката го ползвам вече 4-та година и до сега не ме е подвел. Дава разлика на дълбокомера от 0.02мм , а при мерене външен диаметър и отвор заспива на 0-та.
                              Митотойото на "Димилев" е извън коментар , то е друга бира -супер качество.
                              Прикачени файлове
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Та във връзка със шублерите,имам няколко.Ей тези двата не блестят с прецизност,стават за обща употреба,третият цепи мрака,но мами с 0,2мм на вътрешен отвор а е нов и подарък.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180225_172634.jpg
Прегледи:1
Размер:258.1 КБ
ID:5781938
                                Елктронен,мери вярно но мели батерии и съм го отсвирил.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180225_172925.jpg
Прегледи:1
Размер:247.3 КБ
ID:5781939
                                Този руснак му имам голямо доверие,но си иска ръчички да му свикнеш при мерене на вътрешни отвори.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180225_173020.jpg
Прегледи:1
Размер:225.0 КБ
ID:5781940
                                Със този работя,беше добър като момиченце,0,1мм на върха на челюстите при мерене на външен диаметър,просто се сдуха от служба.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180225_173443.jpg
Прегледи:1
Размер:243.7 КБ
ID:5781941
                                А тези двата конкурират Митотойо и са страшно прецизни,0,02мм чешки са.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180225_173215.jpg
Прегледи:1
Размер:281.6 КБ
ID:5781943
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X