Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Дорник с резба на края. Детайла се затяга с гайка към дорника.
    A Lone Rider

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Оправих се колеги.Благодаря ви отново.С 2 притискателя,както каза колегата @santaclash се получи идеално.До сега падаше голямо дъвкане и дълбаене докато изрежа нещо обло опитвайки се да открия сам топлата вода,но не успях..

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Малко ме е срам,но не мога да извадя втулката от задното седло..Не става по нормалния начин с максимално прибрано положение избутвайки приставката навън.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:asdasdads.jpg
Прегледи:1
Размер:263.2 КБ
ID:5775884
        Последно редактирано от stypkata; 13-12-17, 18:54.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Няма как да извадиш конуса ако не се върне пинолата до края-него го избутва винта като се прибере пинолата в крайно положение. Ако блокира, те чака бая разглабяне. Не се вижда на снимката каква е пинолата- с винт или хидравлична.
          Последно редактирано от santaclash; 13-12-17, 22:20.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Вкарай некакво Ф-и което да минава почти точно през малкият отвор на конуса на втулката със дължина 50-60мм.Извади пинолата и напъхай джилязото вътре(то ще пропадне леко),при развиване ще опре на винта и втулката и ще освободи.Случвало ми се е доста пъти,това е начина без да разглобяваш.Лошо е когато си заврял плътен конус със къса опашка,която не опира във винта при развиване,ей тогава влизаш във сериял.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              На времето на СУто ми идваше къс винта и не избутваше всички втулки . Сложих му вътре едно кръгло парче желязо да си стои пред винта . До ден днешен си е така .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                A не може ли например да хвана втулката в универсала и със супорта да избутам задното седло назад? Може ли да се счупи нещо например зъб на рейката или нещо по седлото

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Послушай Петров за да нямаш главоболия.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                    Може ли да се счупи нещо например зъб на рейката или нещо по седлото
                    На С 11 точно това им е слабото място .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Има и още един вариант.Развиваш винта до край и издърпваш пинолата на ръка да излезе от седлото.Поставяш парче с подходяща дължина и съответно Фи в задния отвор на пинолата и връщаш пинолата на място.Успех!
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Има и още един вариант - заварка за челото и обратен чук.

                        Но напоследък вкарвам достатъчно дълъг болт/шпилка, чиато глава/гайка минава почти точно през отвора на преходната втулка. Както ти казаха горе - накрая леко ще пропадне (само главата/гайката). После си го вадиш по стандартния начин - винта ще опре на гайката/главата и ще избута преходника. Миналата седмица последно вадих преходник така.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Голям проблем !Докато си намеря подходящо Ф реших да извадя пинолата от седлото и после я сложих без проблем.Но при последващото вадене-слагане винта отказа да захапи пинолата.Оказа се,че гайката в пинолата е разбита (ако въобще е гайка ,а не част от пинолата).Опитах се да я избия ,но не успях.Имаше и сторопно болтче,което ме кара да мисля,че е гайка ,но защо не мога да я избия и да търся друга такава? Цяла пинола ли да търся или стругар?Резбата е трапецовидна М26 х 5

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1065.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5775936

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Резбата е лява и ако се опитваш да завиеш на дясно няма да захапе
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              ЗНам,че е лява.Навива се 1 оборот и спира.При опит за наместване на витките се къртят като че са от тебешир.Нацяло се разпадна резбата и сега е много по-зле от на снимката.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Гайката е фиксирана с стопор,трябва да калиброваш винта и нова гайка по него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X