Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
    я зареди в свободното гнездо на ножодържача един десен нож и струговай нещо примерно на размер фи 20мм външно примерно на 5/6 мм. След това завърти ножодържача да дойде ножа за вътрешно струговане и му паркирай върха на около една десета от челото на заготовката в центъра. Вземи шублера и замери размера от горна точка на заготовката до върха на ножа и обади къде ти е върха: под или над осовата линия.
    Що, че ако е над осовата линия какво ще стане? Много често за да не ми опира държача отдолу, слагам върха на ножа (за вътрешно) по високо от центъра и то значително понякога.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
      Що, че ако е над осовата линия какво ще стане?
      .
      Ще стане отвор

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
        pgv64 - днес пробих челюстите и им сложих чопчета .
        Аз само да попитам: Когато ги пробиваше, как точно уцели средата на челюстите и какво би станало, ако дори само единия отвор е изместен с някоя десета?
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          Що, че ако е над осовата линия какво ще стане?
          .
          Ще стане отвор.
          https://www.youtube.com/watch?v=boACc5NgH-I
          на 3:40 минута.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
            Аз само да попитам: Когато ги пробиваше, как точно уцели средата на челюстите и какво би станало, ако дори само единия отвор е изместен с някоя десета?
            Ами нищо не би станало. Всъщност въобще не е нужно отворите да са на еднакво разстояние от центъра.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Импровизация при подпиране на детайла . Трябваше да престържа конус 15 градуса само че кръстатия супорт опира в задното седло като го завъртиш . Материала е неръждаема 304 и се държи на десетина милиметра мм в челюстите . Универсала ми е много читав и държи идеално но понеже не ми се заиграва с теорията на вероятностите дали ще ме челоса използваме елементите от гедорето . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4728.JPG
Прегледи:1
Размер:449.6 КБ
ID:5787325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4729.JPG
Прегледи:1
Размер:502.8 КБ
ID:5787324
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                Аз само да попитам: Когато ги пробиваше, как точно уцели средата на челюстите и какво би станало, ако дори само единия отвор е изместен с някоя десета?
                Както казаха майсторите горе -идеята на пръстена е да обере луфта на челюстите имитирайки стегнат в универсала детайл по време на престъргването.Това,че отворите не са в средата в случая не е от значение,защото опорните точки са 3 и няма как да хлопа или да остане ненатегната челюст за сметка на друга.Ако универсала е 4 челюстен тогава трябва да се търси идеалния център на челюстите.
                Последно редактирано от stypkata; 22-04-18, 08:46.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Импровизация при подпиране на детайла . Трябваше да престържа конус 15 градуса само че кръстатия супорт опира в задното седло като го завъртиш . Материала е неръждаема 304 и се държи на десетина милиметра мм в челюстите . Универсала ми е много читав и държи идеално но понеже не ми се заиграва с теорията на вероятностите дали ще ме челоса използваме елементите от гедорето .
                  Колега,а варианта с обратните челюсти не ставаше ли?

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    И при тях е същата работа . Не съвпадне ли напълно по диаметър окръглението на челюстите с диаметъра на детайла държат даже на по малка площ .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      По темата и в страни малко - това е струга на съседа, още в консервирано състояние. Реверса на универсала става с електрическия ключ горе в дясно, а това ми е странно. Криво ляво на база обща електротехника го пуснах, но дотам. Знам че е някакъв ТОС но какъв, и къде може да намеря инструкции за него, че.....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06397.JPG
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5787545
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Минал е покрай ТОС ама на едни 5 000 километра Това е северно корейски струг Кюсон 5 . Ако комшията ти го продава да си стискаме ръцете Инструкция мога да ти намеря ама на корейски
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Кусон-а е интересна машина. Корейците никога не са ги продавали официално навън.. Навсякъде, където има такъв струг, той е взет по някакъв бартер-срещу консерви с домати, жито, петрол, гуми и т.н. Съответно-никъде на света няма документация за това чудо на език, различен от корейски.
                          Което има едно предимство-не са работили в заводи и са много запазени. При малко късмет, все още може да налетиш на такъв струг в състояние, близко до чисто ново. Но са много редки!
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Странно!!!
                            При мен, в завода имаше два такива, и се водеха особено прецизни, и не се стържеше ежедневното, а само по-завързани неща.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ми те се водят по-прецизна и подобрена версия на един от руските тежки стругове с повишена точност (имат взаимозаменяеми части), обаче износът от Корея още в ония години явно е бил проблемен, та са въртяли тия схеми с бартерите. Не съм виждал никога такава машина на живо, но съм слушал разни легенди, как това били едни от най-точните стругове. Руският им аналог е някакво ИЖ.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Това за точността е леко попресилено. Прославените точни стругове на братушките никога не са и доближавали западните аналози. За севернокорейските па хептен. Затова и в оптичните заводи на СССР от военн-опромишления комплекс и в нашите дори бяха закупили Schaublin по вторият начин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X